Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

No 2022.gada plānots palielināt ģimenes valsts pabalstu, mainot arī izmaksas principu

Atbilstoši Ministru kabinetā lemtajam 2021.gada budžeta pieņemšanas procesā par Ģimenes valsts pabalsta reformu ir plānots, ka no 2022.gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs, nolemts piektdienas Demogrāfisko lietu padomes sēdē.

No 2022.gada plānots palielināt ģimenes valsts pabalstu, mainot arī izmaksas principu
Foto: pixabay.com
12.03.2021 19:56

LETA

Kā aģentūrai LETA skaidroja labklājības ministre Ramona Petraviča (PCL; KPV LV) par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam saņemtu 25 eiro, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam – 100 eiro jeb 50 eiro par katru, par trīs bērniem līdz 20 gadu vecumam 225 eiro jeb 75 eiro par katru.

Par katru nākamo bērnu ģimenē saņemtu pabalstu 100 eiro apmērā par katru bērnu. Pabalstu izmaksās par tiem bērniem, kas atrodas faktiskā ģimenes aprūpē. Labklājības ministrija jau ir sagatavojusi atbilstošus grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā un nākamā nedēļā tos iesniegs valdībai.

Kā informēja Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš, šodienas Demogrāfisko lietu padomes sēdē tika detalizēti prezentēta reformas būtība un izmaiņas. Demogrāfisko lietu padomes locekļi un klātesošie diskutēja par reformas pamatprincipiem. Sēdē arī tika uzsvērts, ka šīs reformas apmēros Izglītības un zinātnes ministrija virzīs atbalsta programmu jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm, kas viņiem, ievērojot noteiktus kritērijus, kas ļautu saņemt sociālo stipendiju.

Citastarp ministre arī pavēstīja, ka sēdē tika izteikts priekšlikums pārskatīt 1.jūniju kā Bērnu tiesību aizsardzības dienu un sasaistīt to ar ANO attiecīgo dienu, kuru atzīmē 20.novembrī. Vienlaikus no asociācijas “Ģimene” sēdē nāca aicinājums strādāt pie atbalsta daudzbērnu ģimenēm un mazināt stigmu ap tām.

Padomes sēdē arī tika prezentēts Bērnu, ģimenes un jaunatnes politikas attīstības pamatnostādņu 2021.- 2027.gadam projekts un tajos iekļautie rīcības virzieni. Plānots, ka tiks nodrošināta fokusa maiņa no cīņas ar sekām uz prevenciju. Proti – savlaicīgu problēmu pamanīšanu un risināšanu. Tas attiecas gan uz vardarbības mazināšanu ģimenē un starp bērniem, gan attiecībā uz mērķtiecīgu darbu un pakalpojumu attīstību bērniem, kas ir atkarīgi no vielām un procesiem. Secināts, ka ir jāturpina ģimeniskas vides attīstība bērniem, kas nonāk ārpusģimenes aprūpē un jāstimulē viņu atbalsts pēc pilngadības sasniegšanas.

Padomes locekļi izteica priekšlikumus dažādos citos aspektos. Visi bija vienisprātis, ka valstij jānāk ar skaidru apliecinājumu, ka katrs bērns Latvijā ir nepieciešams un svarīga ir katra bērna labbūtība. Tāpat izskanēja viedokļi par nepieciešamību veicināt cieņu pret sievietēm ar maziem bērniem Latvijas sabiedrībā. Pamatnostādņu kontekstā šie un citi sēdē izskanējušie jautājumi tiks izvērtēti un par tiem vēl būs debates.

Demogrāfisko lietu padome ir konsultatīva un koordinējoša valsts institūcija, kas izveidota, lai veicinātu vienotu valsts demogrāfisko politiku un tās īstenošanu visos valsts pārvaldes līmeņos. Padome izvērtē un koordinē valsts demogrāfiskās politikas īstenošanu, kā arī informē plašsaziņas līdzekļus par demogrāfiskās politikas jautājumiem.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz