Piektdiena, 3. aprīlis Daira, Dairis, Daiva

Ļaundaris dauza mašīnas un lauž spoguli, iedzīvotāji neizpratnē par policijas reakciju

Ļaundaris dauza mašīnas un lauž spoguli, iedzīvotāji neizpratnē par policijas reakciju
Foto: Dei R. /Unsplash
16.01.2020 07:00

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

10. janvāra vakarā kādai automašīnai Dzintaru ielas 91. mājas stāvlaukumā nolauza spoguli. Transportlīdzekļa īpašnieki izsauca policiju, taču to tā arī nesagaidīja, saņemot vien uzaicinājumu uz iecirkni.

“Pulksten 20:18 mums paziņoja, ka pirms mirkļa mūsu mašīnai mājas stāvvietā tika nolauzts spogulis. Uzreiz noskatījāmies videoierakstu, kurā redzams, ka pagalmā ierodas trīs jaunieši. Viens no viņiem sāka raustīt visu automašīnu durvis. Tad viņš devās pie mūsu mašīnas un ar elkoni vairākas reizes mēģināja izsist stiklu. Kad tas neizdevās, jaunietis brutāli sāka lauzt spoguli,” portālam liepajniekiem.lv stāsta Daiga Zīverte.

“Zvanījām uz 112 ar lūgumu savienot ar policiju,” turpina D.Zīverte. “Teicām, ka ir pieejama ļaundara bilde. Mums atbildēja, ka tiks izsūtīta ekipāža, lai pārbaudītu tuvāko apkārtni, un līdz pulksten 21 policija piebrauks arī pie mums.” Taču policija tā arī neieradās, savukārt pulksten 20:50 sekojis zvans no Valsts policijas Liepājas iecirkņa ar aicinājumu doties uz Bāriņu ielu un rakstīt iesniegumu.

“Šāda policijas rīcība ir ļoti sadusmojusi un liek uzdot vairākus jautājumus. Kāpēc policija nekavējoties nereaģēja, jo no notikuma brīža bija pagājis ļoti īss laiks? Bija zināms, kur viņi devās. Bija zināms, ka viņi ir trijatā, turklāt bija pieejama informācija par to, kā viņi bija ģērbušies. Manuprāt, reaģējot uz zvanu, bija ļoti liela iespējamība vainīgos notvert. Radās iespaids, ka nevienu neinteresē šis gadījums. Vai pie vainas bija piektdienas vakars?” sašutumu pauž D.Zīverte.

“Kad ieradāmies policijas dežūrdaļā, uz jautājumu – kāpēc neviens nereaģēja uz izsaukumu, mums atbildēja, ka esot vajadzējis zvanīt uz 110, nevis 112,” turpina liepājniece.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova portālam liepajniekiem.lv apstiprināja, ka šāds izsaukums esot reģistrēts un iesniegums tika pieņemts Valsts policijas iecirknī. Viņa noliedza, ka policijas ekipāža nebija ieradusies notikumu vietā.

“Šajā gadījumā patruļpolicija bija izbraukusi uz notikumu, taču, visticamāk, vai nu pabraukusi garām vietai, kur atradās izsaucējs, vai arī nesastapa izsaucēju. Šobrīd likumsargi skaidro notikušā apstākļus un pieprasīs videoierakstus no apkārtējo māju iedzīvotājiem,” atklāja M.Šeršņova.

Viņa arī atzīmēja, ka tas, uz kuru telefona numuru zvana iedzīvotāji, nemaina reaģēšanu uz notikumu. “Protams, zvanot pa tālruni 110, iedzīvotāji uzreiz sazvana Valsts policiju Kurzemē, savukārt, zvanot pa tālruni 112, iedzīvotāji sazvana Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, kuri tālāk savieno ar Valsts policiju. Tas ir mazliet ilgāks process, taču zvans Valsts policiju sasniedz,” teica M.Šeršņova.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli