Otrdiena, 16. augusts Astrīda, Astra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Nīcas senioru kopa “Ziedēt arī atvasarā” nosvin 20 gadu jubileju

“Nīcenieki ir prātīgi, apdomīgi un nelec uz karstām oglēm. Nu kā tas tagad būs, ka kaut kur iešu un sākšu kaut ko darīt? Bet ja sāk kustēt, tad – man tā patīk, tā patīk!” Nīcas senioru kopas “Ziedēt arī atvasarā” izveidošanās pirmsākumus ar prieku atminas vadītāja Valda Laukgale.

Nīcas senioru kopa “Ziedēt arī atvasarā” nosvin 20 gadu jubileju
Senioru kopas "Ziedēt arī atvasarā" vadītāja Valda Laukgale (pa kreisi) ar pārējiem dalībniekiem un ciemiņiem vispirms satiekas pie jubilejas dekorācijas – no pašu tamborētajiem puķu groziņiem izveidotā skaitļa 20. Ideja par šādu svētku dienas suvenīru tapusi dalībniecēm kovida laikā. (Foto: Dainis Ģelzis)
Senioru kopas "Ziedēt arī atvasarā" vadītāja Valda Laukgale (pa kreisi) ar pārējiem dalībniekiem un ciemiņiem vispirms satiekas pie jubilejas dekorācijas – no pašu tamborētajiem puķu groziņiem izveidotā skaitļa 20. Ideja par šādu svētku dienas suvenīru tapusi dalībniecēm kovida laikā. (Foto: Dainis Ģelzis)
06.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Jūlija sākumā senioru kopa ar saviem draugiem atmiņu pasākumā ar dziesmām un gardumiem nosvinēja 20 gadu jubileju.

Kopu veido interešu grupas

“Es esmu ārkārtīgi lepna, ka no mana Liepājas rajona padomei rakstītā un ar 50 latiem atbalstītā projekta, kura mērķis bija kopā pulcēt Nīcas seniorus un padarīt viņus pamanāmus, izveidojās senioru kopa! Un tā pārņēma arī mana projekta nosaukumu “Ziedēt arī atvasarā”!” saka bijusī Nīcas Pieaugušo izglītības centra koordinatore, tagad Nīcas pagasta bibliotekāre Gunita Šime.

“Pirmais kopīgais notikums bija ekskursija uz Jūrmalciemu – pilns autobuss braucām!”

atceras kopas dalībniece Elvīra Cibule, kura šeit darbojas no pašiem pirmsākumiem.

Nīcenieki kovida laikā iemīļojuši atraktīvo vijolnieku Edgaru Ziņģi no Kuldīgas – pandēmijas laikā viņš muzicējis pagastu pagalmos. Svētku reize nu atkal bija iemesls viņu aicināt ciemos, saka Nīcas Kultūras centra pārstāve Sandra Skadiņa. Foto: Dainis Ģelzis

Senioru kopas pārstāvji Gunitu dēvē par savu krustmāti. “Kopā braši turamies visus 20 gadus! Mērķis – lai seniori darbotos – ir piepildījies. Priecājos, ka aizsākumam ir pēctecība, turklāt pamatīga un ilga!” teic G. Šime.

Viņa pastāsta, ka šobrīd kopa ir teju uz pusi mazāka nekā agrāk. Kādreiz bijuši pāri par 40 dalībniekiem, tagad nedaudz virs 20. Darbošanos pamet veselības problēmu dēļ, daļa aizgājuši mūžībā.

“Sākumā domājām, ka būs kādi izbraukumi, bet tas, ka aiziesim tik tālu un mums būs vairākas interešu kopas, pat prātā neienāca.

Darbojamies pa pulciņiem – rokdarbu kopa “Vēlziedes”, ansamblis “Sentiments”, bija mums arī deju kopa,” stāsta E. Cibule.

Senioru kopas izveidošanās ir aizsākums arī Nīcas ansamblim “Sentiments”, kas šopavasar atzīmēja 20 gadu jubileju. Par kārtējo satikšanos svētku reizē priecājas aktīvā vadītāja Ritma Kluce (pa kreisi) un vienmēr košā dalībniece Ieva Lindenbauma. Foto: Dainis Ģelzis

Vēl jāuzskaita nūjošanas entuziasti. Vēlāk senioru kopas vadītāja V. Laukgale papildina, ka īsu brīdi bijis arī vīru ansamblis “Nīcas runči”.

“Rokdarbos esam kādas desmit. Mums vairāk pie sirds iet zināmākie rokdarbu veidi – adīšana, tamborēšana, šad un tad kāds kādu spilventiņu izšuj. Kad kovida dēļ bija jāsēž mājās, sazvanījāmies, sēdējām un darbojāmies tik un tā, neesam apstājušās. Atsākām kopā nākt šopavasar,” stāsta rokdarbu kopas vadītāja.

Nīcas kultūras nama Baltajā zālē pasākuma dienā iekārtojušas pēdējo gadu laikā tapušo rokdarbu izstādi.

“Mums tas ir kopābūšanas prieks – sanākam, parunājam, pastāstām, kā iet. Tad arī vieglāk visu pārdzīvot – gan slimības, gan kādas nebūšanas mājās,” pauž E. Cibule.

“Mēs arī ar humoru esam draugos, par dzīvi nesūdzamies – atrodam akmeni un mēģinām bēdu palikt zem tā!”

piebilst kāda kopas dalībniece.

Idejas un padomi neizsīkst

“Kopā ar jums es sapratu, cik tomēr skaisti var vadīt brieduma gadus!” apsveikuma runā teica kopas krustmāte G. Šime.

“Jūs vienmēr mani apdāviniet ar dārza veltēm un pašu darinātām dāvaniņām, jūs vienmēr rūpējaties, lai esmu labi paēdusi un gūstu daudzus dzīvei noderīgus padomus. Piemēram, ja nav nūju nūjošanai, tad tīri labi var izlīdzēties ar galda kājām.

Ja grib taisīt kotletes, bet nav gaļas, tikpat garšīgi sanāks no auzu pārslām,”

ar smaidu sejā par pieredzi, kas pārņemta no senioriem, stāsta G. Šime.

Vislielāko uzmanību pasākumā izpelnījās kopas krustmāte Gunita Šime (vidū). Viņai veltīja gan apsveikuma vārdus, gan dziesmas ar zināmām melodijām un pašsacerētiem tekstiem, kā arī uzdāvināja “Vēlziežu” darināto pledu. Foto: Dainis Ģelzis

“Gunita mani uzaicināja darboties, saveda kopā ar pārējām meitenēm, izveda mani ārā no mājas!” pateicīgi saka Olga Bēta. Daudziem Nīcas un Otaņķu pagasta senioriem kopas aktivitātes ir viena no retajām iespējām iziet no mājām un nebūt vientuļiem.

V. Laukgale pēc kārtas ir otrā kopas vadītāja. “Nebija viegli šos pienākumus pārņemt no Anniņas,” viņa piebilst.

Ar iepriekšējo vadītāju Annu Mūrēnu kopa vēl nosvinēja 10 gadu jubileju. Otrus desmit seniorus kopā tur V. Laukgale. “Bet visi esam pāri saviem gadiem, un dzīvei acīs ir jāskatās reāli,” viņa pauž.

Uz svētkiem katram ciemiņam kopa sarūpējusi pa dāvaniņai, kā tas vienmēr bijis ierasts. “Ilgu laiku pasākumos dāvinājām piespraudes, taču cik ilgi var spraust? Tad kovida laikā radās idejas – viens pasaka, otrs iekustina, trešais īsteno. Tā tapa mazi tamborēti groziņi ar saldumiņu un krāsainiem ziediem iekšā,” skaidro V. Laukgale.

Uz galda no puķu groziņiem dalībnieki izveidojuši simbolisko jubilejas skaitli – 20.

Senioru kopa, kad vien var, sanāk kopā un svin gan dzimšanas dienas un nozīmīgus kalendārā ierakstītos svētkus, gan iesaistās vietējās aktivitātēs un draudzējas ar citām interešu grupām. Tāpat kopa iesaistījusies palīdzības sniegšanā Ukrainas cilvēkiem.

Rokdarbu pulciņa “Vēlziedes” jubilejas izstādē redzami pēdējā laikā tapušie darbi – cieņā ir adīšana un tamborēšana, šad un tad tiek pamēģinātas arī citas tehnikas. Šeit gan nevar apskatīt 59 zeķu pārus, jo tie jau aizceļojuši pie kara postītās Ukrainas cilvēkiem. Foto: Dainis Ģelzis

“Vai mēs spētu uzadīt 59 pārus zeķu, ja nebūtu kopā?” izskan jautājums.

“Braukts visur ir bezgala daudz! Esam lepni arī par to, ka mūsu kopas kociņš aug Likteņdārzā!” palepojas V. Laukgale.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz