Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Aicina doties ekspedīcijā

Aicina doties ekspedīcijā
Foto: Publicitātes
20.04.2018 07:01

"Kurzemes Vārds"

Sestdien pulksten 10 pie Aizputes novada Tūrisma informācijas un mūžizglītības centra, Atmodas ielā 16, sāksies ekspedīcija, kuru vadīs Latvijas Petroglifu centra vadītājs Andris Grīnbergs. Dienas laikā būs iespēja izzināt Aizputes novada pilskalnus, kulta vietas un dižkokus.

Aizputes novada tūrisma vadītāja Signe Pucena ideju par ekspedīciju ar Andri Grīnbergu, kas ir pieprasīts un zinošs gids, lolojusi jau sen: “Jau trīs gadus mēģinām sakoordinēt laikus. Šāda veida ekskursija būs pirmo reizi. Cerēsim, ka visiem patiks.”

Sestdien varēs uzzināt, cik lieli un kādi ir mūsu dižkoki, kā arī lūkot Cīravas apkārtnes senvietas, Kazdangas pilskalnus, nozīmīgus akmeņus, Čiekuru bedrīšakmeni un citus objektus. Piemēram, bedrīšakmeņi uzskatāmi par senākajiem zināmajiem kulta akmeņiem, tik seni kā Ēģiptē piramīdas – atšķiras vien izpildījums.

“Ik pa laikam braucu uz Latvijas novadiem – sniedzu seminārus par dabas aizsardzību, arheoloģiskiem jautājumiem, dabas pieminekļiem,” stāsta dabas pētnieks, Latvijas Petroglifu centra vadītājs Andris Grīnbergs. Iedzīvotāju interese katru reizi ir dažāda – reizēm varētu būt lielāka, reizēm nevar sūdzēties. Tā kā no aizputniekiem izskanējis ierosinājums viesoties Aizputes novadā, nolemts doties pamatīgā ekspedīcijā, kurā tiks iepazītas novada dabas un kultūras vērtības, vietas un lietas, kas katram aizputniekam un interesentam būtu jāzina. “Ir ļoti jauks pavasaris, to nevajadzētu pavadīt, sēžot pie televizora, bet, ja tā nopietni, – šī ir lieliska iespēja iepazīt Aizputes novada dabas vērtības, uzzināt priekš sevis ko jaunu un neredzētu. Kas zina, varbūt arī atklāsim ko jaunu,” uz ekspedīciju mudina A. Grīnbergs.

Dalība ekspedīcijā ir bezmaksas. Tie, kas vēl nav paspējuši pieteikties, to var izdarīt, zvanot pa tālruni 28617307. Ekspedīcijā jādodas ar savu personīgo transportu, jo autobusā vietu skaits ir ierobežots.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli