Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Aicina iesniegt projektus

Aicina iesniegt projektus
Foto: Egons Zīverts
13.07.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Lauku atbalsta dienests (LAD) līdz 18. jūlijam no juridiskām personām, individuāliem komersantiem un citiem saimnieciskās darbības veicējiem pieņem projektu pieteikumus ar lauksaimniecību nesaistītu darbību veikšanai un tūrisma aktivitāšu veicināšanai.

LAD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža stāsta, ka projektu pieņemšana kādā no atbalsta pasākumiem tiek izsludināta notiektos termiņos, ko nosaka Zemkopības ministrija: “Nav tā, ka visi atbalsta pasākumi tiek izsludināti katru gadu, var būt ļoti dažādi. Dažos pasākumos kārtas ir katru gadu, dažos tikai pāris reižu visā finansējuma periodā no 2014. līdz 2020. gadam.”

Pašlaik izsludināta projektu iesniegumu pieņemšana aktivitātēs “Ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstība”, “Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana” un “Tūrisma aktivitāšu veicināšana”. “Šī atbalsta pasākuma mērķis ir veicināt ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību un nodarbinātību lauku teritorijā, kā arī dažādot ar lauksaimniecību nesaistītas aktivitātes, lai radītu un attīstītu alternatīvus ienākumu avotus un palielinātu iedzīvotāju ienākumu līmeni lauku reģionos,” skaidro K. Ilgaža. Projekts sedz attiecināmās izmaksas, iegādājoties ražošanai un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamus pamatlīdzekļus, kā arī mobilo tehniku (mehāniskus vai velkamus transportlīdzekļus), kas obligāti reģistrējama Ceļu satiksmes drošības direkcijā vai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā. Tāpat tiek segtas jaunas būvniecības vai pārbūves projektu izmaksas, būvmateriālu iegāde, vispārējās izmaksas, bet ne vairāk kā 7% no būvniecības tāmē iekļauto attiecināmo izmaksu kopsummas, nepārsniedzot 5000 eiro.

Pieejamais publiskais finansējums aktivitātēs “Ar lauksaimniecību nesaistītu darbību attīstība” un “Ar lauksaimniecību nesaistītu saimniecisko darbību dažādošana” ir 11 994  000 eiro, savukārt aktivitātē “Tūrisma aktivitāšu veicināšana” – 10 000 000 eiro. LAD pārstāve atgādina, ka nav ierobežots projekta apmērs, bet svarīgi ņemt vērā, ka visā plānošanas periodā vienai ar atbalsta pretendentu saistīto personu grupai kopējā attiecināmo izmaksu summa nedrīkst pārsniegt 700 000 eiro. Pašlaik ir pāragri spriest, cik liels būs konkurss, jo projektus parasti visvairāk iesniedz tieši pēdējās dienās. “Aicinām pieteikties atbalsta pasākumam, jo tā ir lieliska iespēja attīstīt ražotnes un tūrisma pakalpojumus. Arī attiecināmo izmaksu apmērs šajā atbalsta pasākuma kārtā ir palielināts.”

Plašāka informācija LAD mājaslapā www.lad.gov.lv, sadaļā “Atbalsta veidi”.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli