Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Ar SUP dēļiem dosies ekspedīcijā pa Bārtas upi

Ar SUP dēļiem dosies ekspedīcijā pa Bārtas upi
Foto: publicitātes
31.08.2019 07:03

liepajniekiem.lv

Divas dienas, no 7. līdz 8.septembrim, pa Bārtas upi ekspedīcijā dosies SUP airētāji. Kopējais atpūtas brauciena garums plānots teju 40 kilometrus garš, bet, kā sola organizatori, tas būšot pa spēkam arī iesācējiem.

Piedzīvojums pa Bārtas upi uz SUP dēļa sāksies no Lietuvas robežas. Ekspedīcijas organizatoru pārstāve Katrīne Krūmiņa pastāsta, ka sākumpunkts būs atpūtas bāzē “Ods”, Bārtā. “Šeit varēs atstāt savus transportlīdzekļus, uz starta vietu airētājus aizvedīs organizatori,” precizē K.Krūmiņa, un norāda, ka “Odā” būs atpūtas braucēju nakšņošanas vieta. Tāpēc braucienā nav jāņem līdzi nekādu mantu, lai tās netraucētu baudīt pasākumu. “Vienīgi var paņemt kāda sviestmaizi, tēju vai ūdeni un, protams, labu garastāvokli,” aicina Katrīne.

Pēc pirmās dienas, kad būs pieveikti aptuveni 25 kilometri, airētājus sagaidīs garda putra, silta uzņemšana, būs pieejami futbola, volejbola laukumi, dažādas izklaides arī jaunākiem atpūtniekiem. Vakara noslēgumā paredzēts brīvdabas kino un pirts. Nākamajā dienā ekspedīcija turpināsies līdz Nīcai, kur arī iecerēts finišs.

Tā kā Bārtas upē ir konstants kritums teju līdz Nīcai, K.Krūmiņa norāda, ka airēšana būs pa spēkam ikvienam. Var piedalīties arī ģimenes ar bērniem. 

“Pa ceļam būs skaistas ainavas, saliņas, redzama interesanta apbūve, arī senas vēstures pieskāriens,”

zina teikt K.Krūmiņa. “Laivotāji šo upi jau ir iepazinuši, un atzinuši par labu, domāju, ka arī supotājiem tā būs interesanta un jauns atklājums.” Sausā vasara pagaidām ūdens līmeni upē neesot īpaši ietekmējusi, tāpēc airēšanai piemērota.

K.Krūmiņa aicina nenobīties un pasākumam pieteikties arī tos, kas līdz šim nav mēģinājuši kāpt uz SUP dēļa. “Tas nav tikai profesionāļiem,” viņa norāda, “sniegsim palīdzīgu roku un apmācīsim ikvienu. Organizatoru komandā ir profesionāļi ar daudzu gadu pieredzi.”

Katrīnei nav zināms, ka līdz šim pa Bārtas upi garākā ekspedīcijā būtu devušies airētāji uz SUP dēļiem.

“Tas ir kaut kas jauns un nebijis. Domāju, ka arī foršs veids, kā noslēgt vasaru,”

spriež K.Krūmiņa. “Šis ir pirmais mēģinājums. Ja izdosies un cilvēkiem patiks, iespējams, ko tādu varētu iedibināt kā ikgadēju pasākumu. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli