Pirmdiena, 17. februāris Konstance, Donats

Atgādina, ka augusts ir kāzu mēnesis

Atgādina, ka augusts ir kāzu mēnesis
05.08.2011 07:03

Atslēgvārdi

Lieģu Kultūras namā sestdien tiem pāriem, kas jau precējušies, būs iespēja kuplā pulkā nosvinēt kāzu jubileju, bet neprecētie varēs svinēt saderināšanos. Savukārt Nīcas Senlietu krātuvē no pirmdienas, 8. augusta, skatāma Kāzu izstāde.

Augusts tradicionāli tiek uzskatīts par kāzu mēnesi. Vairākos mūspuses novados to šogad nolēmuši atzīmēt īpaši. Interesanti būšot gan tiem, kas jau precējušies un vēlas atcerēties skaisto notikumu, gan tiem, kas tikai pošas savām kāzām un vēlas smelties iedvesmu no aizgājušo gadu tradīcijām, stāsta uzrunātie pasākumu rīkotāji.

Sestdienas vakarā pulksten 21 Lieģu Kultūras namā pāri tiek lūgti uz kāzu valsi kopā ar grupu “Brīvdiena”. Ikvienam būšot iespēja nosvinēt kāzu jubileju, īpaši godināti tiks tie, kuri kopā nodzīvojuši vairākus gadu desmitus un svin apaļu kopdzīves jubileju, teic Dz. Cāle. Par piedalīšanos pasākumā katram dalībniekam jāsamaksā divi lati.

Pasākuma laikā būs apskatāma arī kāzu kleitu izstāde. Pašas pagasta iedzīvotājas atnesušas savas kleitas, lai ļautu arī citiem aplūkot skaistos tērpus. “Te var redzēt, kā mode attīstījusies, vecākā kleita, kas mums atnesta, ir 30 gadu veca,” stāsta Dz. Cāle.

Līdzīga izstāde tiek veidota arī Nīcā. Novada iedzīvotāji tika aicināti nest uz Senlietu krātuvi gan kāzu fotogrāfijas, gan tērpus un citu ar kāzām saistītu atribūtiku, saka Senlietu krātuves vadītāja Gita Vanaga. Līdz šim atsaucība esot liela un kolekcija veidojoties gana interesanta. “Vecākā fotogrāfija, kas pie mums atnesta, ir no 1916. gada,” palepojas krātuves vadītāja. Vairākas fotogrāfijas esot arī no 20. gadsimta 30. gadiem. Izstādē būšot skatāmi arī vairāki interesanti kāzu ielūgumi. Patlaban aktīvi norit darbi pie izstādes iekārtošanas. Savukārt iedzīvotāji vēl steidz nogādāt Senlietu krātuvē mājās glabātos dārgumus.

Ideja par šādas izstādes veidošanu esot radusies Nīcas novada speciālistei tūrisma un vides jautājumos Dacei Vecbaštikai, kura norādījusi, ka tieši augustu daudzi pāri izvēlas par savu kāzu laiku. Tāpēc būtu noderīgi tieši šajā mēnesī sarīkot izstādi, kurā viņi varētu smelties iedvesmu pašu svētkiem, tā G. Vanaga.

Marija Leščinska,
“Kurzemes Vārds”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli