Trešdiena, 22. janvāris Austris

Atklās arī Gramzdas leģendas

Atklās arī Gramzdas leģendas
Foto: Publicitātes/lsm.lv
10.10.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

No 13. oktobra sestdienās LTV1 ēterā būs skatāms studijas “Mistrus Media” jaunais dokumentālais seriāls “Tas notika šeit”. Tajā trīs vēsturnieki atklās Latvijas pagātnes noslēpumus piecās mazāk zināmās Latvijas vietās  – Viļķenē, Vārkavā, Gramzdā, Birzgalē un Stendē.

Vēsturnieki Edgars Plētiens, Inna Gīle un Gatis Krūmiņš kopā ar Dāvidu Ernštreitu aizvadītajā vasarā pavadīja trīs dienas katrā no šīm vietām, kas it kā ne ar ko nav ievērojamas. Viņi meklēja un pētīja unikālus stāstus, cilvēkus un notikumus, kas apgāztu mītu, ka šajās vietās nekas ievērojams nav noticis. Seriālā tiks apgāzti arī vairāki mīti un ļaužu iztēlē radīti stāsti, kas iepriekš kā neapgāžami fakti bijuši pat aprakstīti grāmatās.

Priekules novada Gramzdā, teju pie pašas Lietuvas robežas, dzīvo ap 350 cilvēku. Kas ir noticis Gramzdā? Kāpēc netālu no mazā miesta ir vieta, kas saucas Dāma? Kādi stāsti atrodami noslēpumainajā Aizvīķu parkā? Vai šeit tiešām dzīvojušas raganas? Dokumentālais seriāls atklās vēsturnieku atbildes uz šiem un citiem jautājumiem.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)