Svētdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis

Atver savu garamantu krājumu

Atver savu garamantu krājumu
Foto: Sandra Aigare
23.04.2019 07:08

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Arī Rucavā nu atvērts nozīmīgais izdevums “Rucavas garamantas I” un novada iedzīvotāji iepazīstināti ar Latviešu folkloras krātuves sagatavoto vietējo garamantu krājumu.

Paši rucavnieki, Rucavas Tradīciju klubs un tā vadītāja Sandra Aigare, kā arī Jāņa Ģirņa folkloras vākuma šifrētāja Inga Tapiņa bijuši iniciatori pirmā sējuma izdošanai. Folkloras materiālu esot gana daudz, lai taptu vēl kāds izdevums.

“Sākām ar kopīgi dziedāto braucamo jeb vedamo dziesmu “Neviens mīļi tā nebrauca”, kas ir kļuvusi par tādu kā rucavnieku himnu,” par grāmatas atvēršanu stāsta S. Aigare. Pēc iepazīstināšanas ar grāmatas tapšanas vēsturi “vaininieki” uzklausījuši Rucavas novada domes pateicības vārdus. Tad sekojusi grāmatas izstāstīšana un izdziedāšana. “Māra Vīksna un Antra Upeniece rādīja, kā atrast noderīgu informāciju mājaslapā www.garamantas.lv. Grāmatas no izdevējas Ingrīdas Segliņas rokām saņēma Rucavas un Sikšņu skolas, bērnudārzi un bibliotēkas, kā arī grāmatā ievietoto teicēju radinieki, kas varēja pierādīt savu saikni ar teicēju. Noslēgumā bija cienāšanās ar maizi, medu un Rucavas balto sviestu.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)