Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Atzinība Grobiņas skolai

Atzinība Grobiņas skolai
Foto: Diāna Tunte
04.04.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Grobiņas novada dome konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2018” saņēmusi novērtējumu “Atzinība” par Grobiņas sākumskolā veiktajiem atjaunošanas darbiem un ēkas energoefektivitātes uzlabošanu, laikrakstu informē Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore.

“Konkursā startējām ar piedāvājumu izvērtēt pagājušajā gadā paveikto Grobiņas sākumskolā kategorijā “Atjaunošana”,” saka K. Pastore, “un par šādu novērtējumu jūtamies bezgala lepni.” Finālam nominācijā “Atjaunošana” bija izvirzītas piecas ēkas, kā rezultātā Grobiņas sākumskolas atjaunotā ēka dalīja ceturto un piekto vietu ar Rīgas Doma baznīcas Marijas kapelas jaunās vitrāžas “Marijas kapelas logs” uzstādīšanu, kas ir veltījums Latvijas valsts neatkarībai. Pirmā vieta piešķirta Alberta un Strēlnieku ielas (Rīgā) fasāžu atjaunošanas, restaurācijas projektam, otrā – Viļķenes pirmsskolas izglītības iestādes atjaunošanai, bet trešā – projektam, kurā veikta telpu pielāgošana KNAB vajadzībām (Rīgā). Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols ar rezultātu ir apmierināts un jūtas pagodināts, ka Grobiņas skola var startēt vienā kategorijā ar tik spēcīgiem konkurentiem.

Grobiņas sākumskolā veikta ēkas siltināšana, nomainītas apkures sistēmas, elektroinstalācija un ventilācijas sistēmas. Tāpat mūsdienām atbilstoši gādāts par ugunsdrošību un interneta pieejamību, telpās veikts kosmētiskais remonts un apkārtējās teritorijas labiekārtošana. Projekta autors SIA “A-Projekts” – Agita Lieģe, galvenais būvuzņēmējs  SIA “Būvfirma Vītols” un būvuzraugs no SIA “PCG” – Jānis Burģis. “Balvā saņemto statueti nodosim galvenajam būvuzņēmējam, kas kalpos gan kā atgādinājums par Grobiņā paveiktajiem darbiem, gan kā kvalitātes kritērijs turpmākiem plāniem. Savukārt plāksnīti par saņemto novērtējumu piestiprinās pie Grobiņas sākumskolas ēkas,” stāsta K. Pastore.

Konkurss “Gada labākā būve Latvijā” ir tradicionāls, šogad tas notika 21. reizi un žūrija 42 profesionāļu sastāvā izvērtēja 79 dažādu kategoriju būves visā Latvijā. Konkursu organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība ar mērķi veicināt būvniecības procesa kvalitāti. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli