Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Baigā inde asinīs

Baigā inde asinīs
Foto: Andris Gertsons
03.04.2019 07:17

"Kurzemes Vārds"

Priekules kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Duvzare” koncertā “Ar dancīti laiku vedu jeb “Duvzarei” piecarpus” kopā ar draugiem nosvinējis pirmo jubileju. Vadītāja Inga Leive-Levite rudenī saņēmusi novada pašvaldības apbalvojumu “Goda priekulnieks”, par ko saka, ka tas noteikti jādala ar “Duvzares” dejotājiem. “Apbalvojums bija negaidīts pārsteigums. Sākumā domāju – par ko? Izdomāju, ka ir, par ko, jo – dabūt mazpilsētas dejotājus uz viena laukuma ar Rīgas grandiem un nebūt ne pašās pēdējās rindās, tad ir nopelnīts,” atzīst Inga.

“Tā deja laikam asinīs sēž, baigā inde,” par darbošanos “Duvzarē” saka Mārtiņš Zaremba. Dejošanai saknes esot ieliktas jau bērnībā, nodejoti mācību gadi arodskolā un “Rucavietī”. “Kad pabeidzās deju kolektīvs Priekulē, bija doma, ka vairāk arī nevajag. Taču nevar bez tā,” viņš smaida. Ikdienā Mārtiņš nodarbojas ar namu apsaimniekošanu Priekulē, ir apdares darbu tehniķis, turklāt atrod laiku arī medībām un makšķerēšanai. Ritvars Razma, kurš Liepājā nodarbojas ar auto tirdzniecību, sācis dejot Grobiņas vidusskolā, kur spēlēja basketbolu. “Vajadzēja vairāk patrenēties, aizgāju uz dejām. Ar pārtraukumiem dejots visu laiku, “Duvzarē” esmu no paša sākuma. Tas ir ģimenes pasākums, sievai ļoti patīk,” stāsta Ritvars. Repertuārs vidējiem jau esot gandrīz kā jauniešiem, sākot atgriezties vecajā līmenī, bet izlēkt varot. Manikīrei Laurai Spēkai “Duvzare” esot brīvā laika pavadīšana un iespēja pabūt kopā ar vīru. “Dejošana mūs vieno. Esam viens no tiem pāriem, kurus uzrunāja, veidojot kolektīvu. Vīrs pilnīgi neko nemācēja, godīgi sakot, es arī ne, tikai, cik bērnībā dejojusi skolā,” pastāsta Laura.

I. Leive-Levite ikdienā ir galvenā grāmatvede uzņēmumā “Kurzemes gaļsaimnieks”, taču ar dejošanu cieši saistīta kopš bērnības Jelgavā. Rīgā sastapusi savu dzīvesbiedru Sandiju Rubezi, pamuka no dejošanas. Pirms vienpadsmit gadiem abi pārcēlās uz Bunku, kur dzīvo vīra vecāki, un iegādājās māju. “No sava likteņa neizbēgsi,” smej Inga, kuru deja atkal un atkal pati atrod.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 3. aprīļa numurā.
#kvards-20190403-04# 

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli