Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Bērni rūpējas par apkārtējo vidi

Bērni rūpējas par apkārtējo vidi
04.10.2011 07:00

Atslēgvārdi

Par panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un aizsardzības jomā Kalētu pamatskolai pagājušonedēļ piešķirts starptautiski atzītais Ekoskolas nosaukums un pasniegta Zaļā karoga balva, apliecina Kalētu pamatskolas direktore Inese Kuduma.

Lai iegūtu šādu atzinību, skolai ilgstoši bija jādarbojas videi draudzīgi un jāpievērš liela uzmanība bērnu izglītībai ekoloģijas jomā. “Katru gadu bērni iet dažādos pārgājienos, līdzdarbojas skolas apkārtnes sakopšanā, tiek taupīti resursi,” I. Kuduma uzskaita tikai dažas no paveiktajām lietām. Tāpat tiekot vāktas gan izlietotās baterijas, gan makulatūra un citi atkārtoti pārstrādājami materiāli.

Liels nopelns Ekoskolas statusa iegūšanā esot arī visiem klašu audzinātājiem. Tieši viņi ir tie, kas stundās bērniem stāstot par vides aizsardzību un dabai draudzīgas dzīvošanas principiem.

Zaļais karogs pie skolas nu varēs plīvot veselu gadu, pēc tam par šo statusu būs jācīnās atkārtoti, stāsta Kalētu skolas direktore. Taču tas kalētniekus nebiedē, jo arī iepriekš ik gadu nodotas atskaites par jau paveikto, tas tā tikšot darīts arī turpmāk. Ekoskolu programmā pamatskola iesaistījusies pirms četriem gadiem. 


Kalētu pamatskolas skolotāja Gunta Ziemele kopā ar skolas krusttēvu Haraldu Puriņu priecājas par starptautisko Zaļo karogu, kas turpmāk plīvos pie Kalētu skolas.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 4. oktobra numurā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli