Trešdiena, 22. janvāris Austris

Briežu ragu “mežs” Kazdangā

Briežu ragu “mežs” Kazdangā
Foto: Ģirts Gertsons
28.03.2018 07:03

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

“Šī ir pati vērienīgākā no pēdējo gadu izstādēm. Te eksponētas vairāk nekā 200 trofejas, no kurām 149 ir godalgotas ar medaļām,” ar mūspuses mednieku veikumu, kas šonedēļ apskatāms Kazdangas kultūras centra telpās, lepojas Latvijas Mednieku savienības Dienvidkurzemes reģiona Aizputes nodaļas vadītājs Gints Kaktiņš. Šāda veida izstādes mednieki organizējot ik pēc diviem gadiem – tās bijušas skatāmas gan Kazdangā, gan Skrundā.

 “Iespaidīgākā šīs ekspozīcijas daļa, manuprāt, ir tieši staltbriežu ragi. Te skatāms pēdējo divu gadu labākais mednieku veikums, kas iegūts bijušā Liepājas rajona un Skrundas novada teritorijā. Un no visiem staltbriežu ragiem 19 eksponāti ir godalgoti ar zelta medaļām. Tas ir izcils sasniegums,” atzīst G. Kaktiņš. Viņš paskaidro, ka jau tradicionāli no vienas izstādes uz nākamo izstādi godalgoto trofeju skaits arvien pieaugot, taču šai ekspozīcijā esošais apbalvojumu daudzums krietni pārsniedzot mednieku līdzšinējās cerības. “Esam ļoti patīkami pārsteigti,” priecājas Aizputes nodaļas vadītājs. Jo īpaši viņš uzteic Nīkrāces mednieka Aigara Puškareva veikumu: “Nīkrācniekam pieder visspēcīgākā staltbriežu trofeja visā izstādē. Novērtējumā tā ieguvusi 226,88 punktus un zelta medaļu.”

Pārējā ekspozīcijas daļā apskatāmi aļņu un stirnāžu ragi, mežakuiļu ilkņi, vilku, lūšu un bebru galvaskausi, vilka un lūša āda, kā arī pāris zvēru izbāzeņu. “Stirnāžu ragu te ir daudz, taču liela daļa no tiem nav apbalvoti. Iemesls tam – mūspuses reģionā tos var iegūt, taču visbiežāk eksponāti nav augstvērtīgi. Patiešām kvalitatīvas stirnāžu trofejas raksturīgas Vidzemei, piemēram, Bauskai, Dobelei un Jelgavai. Tur “nāk ārā” ļoti iespaidīgi ragi,” novērtē G. Kaktiņš. Līdzīga situācija esot arī ar aļņu trofejām, kas samērā augstvērtīgā izskatā iegūstamas Latgalē. “Daži aļņu ragi arī mums ir, taču medaļa piešķirta tikai vienam eksponātam.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 28. marta numurā.

#kvards-20180328-04# 

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)