Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Ceļu pārņemšana – brīvprātīgs lēmums

Ceļu pārņemšana – brīvprātīgs lēmums
Foto: Egons Zīverts
06.07.2018 07:09

"Kurzemes Vārds"

Jautājumi par ceļu uzturēšanu un lietošanu izskan vai katrā iedzīvotāju sapulcē. Pašvaldību amatpersonas visai bieži nevar uz tiem sniegt atbildes, jo nav tiesīgi lemt par valsts ceļu tīklu. “Tad varbūt mēs varam pārņemt to ceļu?” vaicā iedzīvotāji. To tiešām var. Latvijā ir identificēti 4000 km valsts autoceļu, kuriem nav valstiskas nozīmes un kurus valsts ir gatava nodot pašvaldībām, ziņo “Latvijas valsts ceļi” (LVC).

Autoceļa nodošana pašvaldībai var notikt tikai un vienīgi pēc pašvaldībā pieņemta lēmuma par ceļa pārņemšanu, kas ir tās brīvprātīgs lēmums, stāsta LVC pārstāve Ieva Niedra. “Tie ir gadījumi, kad pašvaldība vēlas realizēt kādus projektus (komunikācijas, ūdenssaimniecība, pārrobežu projekti u.c.) , kā arī gadījumos, kad var piesaistīt Eiropas finansējumu, kuru valsts īpašumā esošiem vietējiem ceļiem nepiešķir.” 

Vietējā autoceļa Rucava-Pape (V1221) posma no 7,00 – 11,00 km nodošana Rucavas novada domei jau ir notikusi. Pašvaldība to pārņēma šī gada aprīlī.  Rucavas novada pašvaldības izpilddirektors Edgars Bertrams apstiprina, ka pārņemta puse ceļa: “Lēmumu par to pieņēma jau iepriekšējā sasaukuma deputāti. Šogad tas tika realizēts, Šo daļu ceļu pārņēmām, lai varētu sakārtot slūžas pie Papes ezera. Un šo daļu LVC jau bija sakārtojusi. Daļai posma no pagrieziena uz Nidas purvu līdz kanāla tiltam jau ir veikta dubultā virsmas apstrāde. Vēl daļai uzbērts grants segums, līdz ar to tas bija salīdzinoši labā kārtībā. Nebija iemesla šo ceļa daļu neņemt.”

Valsts mērķdotāciju nauda ceļam nākusi līdz saskaņā ar tā garumu kilometros. Tagad Rucavas novada pašvaldība var to greiderēt un uzturēt pēc saviem ieskatiem.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 6. jūlija numurā.

#kvards-20180706-04#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli