Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cik sūri strādājuši un cik nopelnījuši novada pārvaldnieki?

Dienvidkurzemes novada pilsētu un pagastu pārvaldnieki ir vietējie saimnieki un pirmie, pie kuriem ļaudis vēršas problēmu gadījumā. Viņi ir kā tilts starp iedzīvotājiem un novada augstāko izpildvaru.

Cik sūri strādājuši un cik nopelnījuši novada pārvaldnieki?
Foto: pixabay
Foto: pixabay
21.07.2023 06:05

Agnese Grīnberga

"Kurzemes Vārds"

“Ir labi, ja mūs nezina, jo tas nozīmē, ka nav problēmu,” apmēram šādi vairākkārt izteikušies pārvaldnieki, uzsverot, ka ļaudīm vienmēr ir sasniedzami.

Par to, cik darbīgi un nesavtīgi strādājuši, liecina viņu valsts amatpersonu deklarācijas, kurās ielūkojāmies.

Naudu gūst klusiņām

Starp visiem 17 Dienvidkurzemes novada pilsētu un pagastu pārvaldniekiem pērn vislielākie ienākumi bijuši Embūtes un Kalvenes pagastu apvienības pārvaldes vadītājam Andrim Dēlandam – tie valsts amatpersonas deklarācijā atspoguļojas vairāk nekā 62 000 eiro apmērā.

Ja salīdzina ar citiem novada pārvaldniekiem, viņa alga pašvaldībā gan ir viena no zemākajām – vien 9621 eiro.

Lielais naudas guvums jeb 53 000 eiro, kas deklarācijā apzīmēts kā “u.c. ienākumi”, nācis no Roberta Dēlanda, taču deklarācijas sadaļā, kurā uzskaita laulātos, vecākus, pilngadīgos brāļus, māsas, kā arī bērnus, R. Dēlanda vārds neparādās.

“Kurzemes Vārdam” pārvaldnieks norāda, ka R. Dēlands ir viņa tēva brālis. Lūgts paskaidrot, vai šie 53 000 eiro ir mantojums vai kas cits, A. Dēlands atbild:

“Tā ir savstarpēja vienošanās.”

Sīkākus paskaidrojumus viņš nesniedz. Papildus pārvaldnieka amatam A. Dēlands ir arī Kalvenes pagasta zemnieku saimniecība “Eglieni-I” īpašnieks.

Ar otriem lielākajiem ienākumiem pērnajā gadā var lepoties novada centra jeb Grobiņas pilsētas pārvaldnieks Juris Dabars, kurš intervijā “Kurzemes Vārdam” reiz atzinis, ka

viņš noteikti nav tas, kurš grib, lai katru dienu visur būtu redzams.

Lai nu kā, bet savu 2. pozīciju ienākumu topā viņš ir izcīnījis. “Man tā būtība ir labāk klusām visu izdarīt, bez lieka trokšņa. Man šķiet, ka tā ir pareizāk,” teicis pārvaldnieks, kurš pērn nopelnījis vairāk nekā 50 000 eiro, papildus pārvaldnieka pienākumiem aktīvi darbodamies vēl citur.

Dienvidkurzemes novada pašvaldībā J. Dabars pērn nopelnījis vairāk nekā 20 000 eiro. Otru lielāko ienākumu daļu veido saņemtās dividendes uzņēmumā “Kings” – tie ir 14 000 eiro. Šai uzņēmumā J. Dabaram pieder 75 kapitāldaļas, kuru vērtība ir 37 500 eiro.

Deklarācija uzrāda, ka uzņēmuma “Kings” juridiskā adrese ir: Lielā iela 8, Grobiņa, kur, kā redzams datubāzē “Lursoft”, reģistrēts medību klubs “Kings”, taču lielās dividendes J. Dabars saņēmis nevis no mednieku kluba, bet tā uzņēmuma “Kings”, kurš nodarbojas ar degvielas mazumtirdzniecību degvielas uzpildes stacijās. Un šī uzņēmuma patiesā adrese ir: Rožu iela 1, Grobiņa.

“Kādreiz “Kinga” adrese bija Lielā iela 8, nupat pārcēlās uz citām telpām,” nesakritības uzņēmuma adresē paskaidro J. Dabars.

Lielu naudas summu, vairāk nekā 12 000 eiro, viņš guvis no saimnieciskās un komercdarbības uzņēmumā “Lateira”.

Pārējos J. Dabara ienākumus veido saimnieciskā un komercdarbība uzņēmumos “Agro J.U.” un “KastWood”, mazā aldziņa – 240 eiro – SIA “Grobiņas HES” (kur ir Iepirkuma komisijas priekšsēdētājs), kā arī no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) saņemtais pabalsts.

Papildus jau nosauktajam J. Dabars ir valdes loceklis Priekules pilsētas mednieku klubā. Viņam pieder uz 37 000 eiro novērtētas kapitāldaļas komercsabiedrībā “Eko Keramik”.

2021. gada ienākumu deklarācijā J. Dabara ieņēmumi atspoguļojās tikai 20 000 eiro apmērā.

Pārējo pārvaldnieku ieņēmumi nesasniedz 50 000 eiro atzīmi, taču

neviens no viņiem nav iesēdies uzreiz trīs vadošu amatu krēslos, kā tas izdevies Artim Rimmam

godpilnajam 3. vietas ieguvējam pārvaldnieku ienākumu topā.

Viņš ir gan Sakas pagasta un Pāvilostas pilsētas apvienības pārvaldes vadītājs, gan Pāvilostas ostas pārvaldnieks un SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” valdes loceklis.

Ieņemdams šos vadošos amatus, pērnajā gadā A. Rimma nopelnījis mazliet vairāk nekā 48 000 eiro, no kuriem lielāko daļu jeb 33 000 eiro saņēmis par darbu “Liepājas namu apsaimniekotāja” valdē.

Dienvidkurzemes novada pašvaldībā nopelnījis mazliet vairāk nekā 10 000 eiro, savukārt Pāvilostas ostas pārvaldnieka amatā – 4146 eiro.

Jāatzīmē, ka Sakas pagasta un Pāvilostas pilsētas apvienības pārvaldes vadītāja amatā viņš ir vien no pērnā gada jūnija, savukārt ostas pārvaldnieka amatā tikai kopš pagājušo Ziemassvētku laika, pirms tam dažus mēnešus bija ostas pārvaldnieka pienākumu izpildītājs (pēc tam, kad šo amatu atstāja Ronalds Griškēvičs).

Deklarācijā par 2021. gadu redzama vien 33 000 eiro lielā peļņa “Liepājas namu apsaimniekotājā”, kas tobrīd bija viņa galvenie ienākumi.

Paralēli saviem amatiem A. Rimma ir arī zemnieku saimniecības “Jaunģelži” (Tadaiķu pagastā) īpašnieks.

Uzreiz aiz A. Rimmas lielākie ienākumi pērn bijuši Dunalkas, Vecpils, Durbes, Tadaiķu pagastu un Durbes pilsētas apvienības pārvaldes vadītājam Vilnim Kārkliņam, kurš gada laikā nopelnījis gandrīz 33 000 eiro.

No tiem lielākā daļa, gandrīz 23 000 eiro, ir darba alga novada pašvaldībā. Pārējais ir pensija un pabalsts, kuri saņemti no VSAA.

Novada pārvaldnieku ienākumu topa piecnieku noslēdz Grobiņas un Gaviezes pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Cipriķis, kura ienākumi pērn pārsnieguši 28 000 eiro.

Lielākais peļņas avots ir darbs novada pašvaldībā – 24 770 eiro. Vairāk nekā 2000 eiro apmērā viņš saņēmis pensiju no VSAA un nepilnu tūkstoti lielu pensiju no “Compensa Life Vienna Insurance Group SE”. 775 eiro lielus ienākumus guvis no saimnieciskās un komercdarbības.

Viņš ir arī Iepirkumu komisijas loceklis SIA “Grobiņas HES” un SIA “Grobiņas namserviss”, Dienvidkurzemes novada pašvaldības Deklarētās dzīves vietas anulēšanas komisijas un Dzīvokļu komisijas loceklis, likvidators Gaviezes pagasta zemnieku saimniecībā “Kraģi”.

Deklarācijas parāda nevienlīdzību

Sanita Jemberga, žurnālistikas centra “Re:Baltica” redaktore un izpilddirektore

Deklarāciju pētīšanai nav nekāda sakara ar ziņkārību. Galvenais labums no ieskatīšanās tajās ir tāds, ka deklarācijas ļauj vismaz daļēji pārliecināties, vai cilvēks savu darbu dara godprātīgi un vai viņš pats ir godīgs.

Ja runājam par godprātīgu darbu, tad

deklarācijā ir jāuzrāda visi personas amati un piederošās daļas uzņēmumos.

Līdz ar to, piemēram, rodas pamats jautājumiem, vai cilvēks tiešām spēj kvalitatīvi pildīt savus pienākumus, darbojoties vienlaikus vairākās vietās.

Lielākā daļa no mums knapi paspēj kvalitatīvi tikt galā ar darāmo vienā vietā, bet no deklarācijām redzams, ka tādas atbildīgas amatpersonas kā, piemēram, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs vai Stradiņa slimnīcas vadītājs vienlaikus spēj strādāt arī ”Valsts nekustamo īpašumu” un ”Latvijas Valsts mežu” padomēs.

Vai viņiem pamatdarbā darāmā trūkst? Skaidrs, ka ne, tāpēc ir likumsakarīgi jautāt, kāpēc tas netiek mainīts?

Kas attiecas uz samērīgumu, tad deklarācijā ir jānorāda personas saņemtie ienākumi (gan alga, gan citi). Tas ļauj pārliecināties par atalgojuma samērīgumu pret privāto sektoru, valsts kopējo pārticības līmeni un to, vai vīrieši un sievietes par vienādu darbu saņem vienādu atalgojumu.

Man joprojām nav skaidrs, kāpēc tiek uzskatīts par normālu, ka valsts kontrolētas un regulāri stutējamas lidsabiedrības vadītājs var gadā nopelnīt virs miljona eiro.

Taču mūsu mediju vide ir tik vāja,

ka, ja žurnālisti sāks uzsvērt, ka kādam neadekvāta alga, to nevis samazinās, bet nākamajam pievilks vēl augstākam līmenim, turklāt ar vājiem argumentiem, kamēr apakšējais ierēdniecības gals tā arī paliks vāji apmaksāts.

Deklarācijas parāda to pašu nevienlīdzību, kāda dominē sabiedrībā kopumā.

Par godīgumu runājot, deklarācijā ir jānorāda ne tikai ienākumi, bet arī uzkrājumi un parādi. Sarkanie karogi vienmēr ir lieli skaidras naudas uzkrājumi vai arī dzīvesveidam neatbilstoši ienākumi.

Bija tāds deputāts Gobzems, kam patika dārgas lietas, bet deklarācijā gali ar tām negāja kopā.

Bet viņš tāds nav vienīgais. Tas rada pamatu jautājumiem, jo, ja par amatpersonas dzīvesveidu, māju un auto maksā kāds cits, tad ko šis cits prasa pretī.

Katra cilvēka izpēte sākas ar pieejamajām datubāzēm – ienākumu deklarācijām, ziedojumiem partijām u.tml.

Tas ir ļoti noderīgs resurss, un runa ir ne tikai par ienākumiem – mēs centrā “Re:Baltica” tā esam uzgājušas gan ”darbā iekārtošanas birojus”, kur amatpersonas izmanto savu stāvokli radinieku pieņemšanai, jo pilngadīgie jānorāda deklarācijās, gan daudz ko citu.

Pēdējos gados deklarācijas sistemātiski nepētām, bet atceros, kā Aināram Šleseram pēc satiksmes ministra amata atstāšanas parādījās piederoši uzņēmumi Rīgas ostā, par kuriem viņš bija apgalvojis, ka ar tiem nav nekāda sakara, kā sāka iezīmēties Andra Šķēles biznesa milzīgie apjomi pēc premjera amata atstāšanas, kā atklājās, cik ļoti daudz Andris Ameriks saņem no ātro kredītu biznesa.

Mūsu atklātības līmenis deklarācijās ir labs,

bet ir cits mīnuss – tā kā pārbauda izlases kārtībā un sodi ir nelieli, amatpersonas ar samērā lielu varbūtību var rakstīt visu, ko pacieš papīrs.

UZZIŅAI

Pārvaldnieki ar lielākajiem kopējiem ienākumiem 2022. gadā (summa pirms nodokļu nomaksas)

1. Andris Dēlands – 62 623 eiro (valsts amatpersonas deklarācijas par 2021. gadu nav).

2. Juris Dabars – 53 491,24 eiro (2021. gadā – 20 022,64 eiro).

3. Artis Rimma – 48 147,25 eiro (2021. gadā – 33 508 eiro).

4. Vilnis Kārkliņš – 32 935,41 eiro. (2021. gadā – 30 551,93 eiro).

5. Jānis Cipriķis – 28 579,63 eiro (2021. gadā – 19 705,02 eiro).

Lielākie krājēji 2022. gadā

1. Andris Dēlands – skaidras naudas uzkrājums 5000 eiro, bezskaidras naudas – 55 000 eiro.

2. Juris Dabars – kopējais bezskaidras naudas uzkrājums 24 715 eiro (pieaudzis, salīdzinot ar pagājušo gadu, kad uzkrājums bija 13 485,40 eiro).

3. Vilnis Kārkliņš – bezskaidras naudas uzkrājums 13 500 eiro (2021. gadā tas bija 12 000 eiro).

Nekustamais īpašums un transports

Andris Dēlands – seši īpašumi Kalvenes pagastā (zeme, ēkas, būves). Vieglo plašlietojuma auto “Toyota Corolla Verso” (izlaides gads – 2008.) un “Ford Tourneo Connect (2003) īpašnieks.

Juris Dabars – īpašumā zeme Grobiņā un vairāki īpašumi Grobiņas pagastā. Viens īpašums Kalētu pagastā un seši Lažas pagastā. Kopīpašumā zeme un būve Gaviezes pagastā. Īpašumā kravas transporta furgons “UAZ 39099” (1998), traktors “T25AZ” (1991), tehnika “IPTS” (1978).

Artis Rimma – vieglās pasažieru automašīnas “Opel Kadett” (izlaides gads – 1985.) īpašnieks. Viņa īpašumā ir zeme Grobiņā un Tadaiķu pagastā, valdījumā esoša zeme un ēkas Gaviezes pagastā.

​Dunalkas, Vecpils, Durbes, Tadaiķu pagastu un Durbes pilsētas apvienības pārvaldes vadītājs Vilnis Kārkliņš – kopīpašums Durbē, zeme kopīpašumā Durbē, īpašums Grobiņā, īpašumā zemes gabals Durbē. Vieglo plašlietojuma auto “VW Touran” (2007), “Audi A6 Avant” (2000), piekabes-transporta kravas kastes “RB 1101” (2008) un pašbūvētas airu laivas (2007) īpašnieks.

​Grobiņas un Gaviezes pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Cipriķis – īpašumā zeme Gaviezes pagastā, kopīpašumā zeme un būve Gaviezes pagastā, divi īpašumi Grobiņas pagastā. Vieglā plašlietojuma auto “Volvo XC90” (2007) un traktora “MTZ50” (1979) īpašnieks.

​Medzes pagasta pārvaldniece Ilga Heinacka – kopīpašumā zeme un ēkas Grobiņas pagastā. Īpašumā vieglais pasažieru auto “Audi A6” (1994) un vieglais plašlietojuma auto “VAZ 2121” (1997).

​Gramzdas un Virgas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Daiga Egle – kopīpašumā zeme un būve Liepājā, divi kopīpašumā esoši nekustamie īpašumi Virgas pagastā. Īpašumā vieglais plašlietojuma auto “VW Golf Plus” (2008).

​Dunikas un Rucavas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Agija Kaunese (pašlaik arī Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvaldes vadītāja) – īpašums Liepājā. Vieglais plašlietojuma auto “Mazda 626” (1998).

​Bārtas un Kalētu pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Ģirts Laugalis – īpašumā zeme un ēkas Bārtas pagastā. Vieglo plašlietojuma auto “Kia Sorento” (2004), “Audi A6” (2006), “Kia Sorento” (2004) īpašnieks.

​Nīcas un Otaņķu pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Anda Veidele (pašlaik pārvaldnieces pienākumus nepilda, jo ilgstoši slimo) – īpašumā zeme Nīcas pagastā. Vieglā pasažieru auto “Volvo S80” (2003) īpašniece.

​Vērgales pagasta pārvaldniece Vita Cielava – īpašumā dzīvoklis Liepājā, vieglais plašlietojuma auto “VW T-Cross” (2020).

Bunkas pagasta pārvaldnieks Nikolajs Afanasjevs – divi valdījumā esoši zemes gabali Bunkas pagastā. Vieglo plašlietojuma auto “VW Passat Variant” (1998), “Opel Astra Caravan” (1996), “Opel Vectra Caravan” (1997), “Opel Astra” (1992) un traktora “MTZ50” (1969) īpašnieks.

​Priekules pagasta un Priekules pilsētas apvienības pārvaldes vadītājs Andris Razma – lietošanā zeme un ēkas Bunkas pagastā, vieglā plašlietojuma auto “VW Tiguan” (2013) īpašnieks.

​Aizputes un Cīravas pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Petrovics – īpašumā zeme un ēkas Cīravas pagastā. Vieglā plašlietojuma auto “Land Rover Discovery” (2001) īpašnieks.

​Kazdangas un Lažas pagastu apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Tīmanis – īpašumā zeme Kalvenes pagastā, divi īpašumi Kazdangas pagastā. Vieglo plašlietojuma auto “VW Touran” (2004) un ”VW Passat Variant” (1998), piekabes-transporta kravas kastes RB 1101 (2014) īpašnieks.

​Vaiņodes pagasta pārvaldnieks Mārtiņš Mikāls – divi īpašumi Vaiņodes pagastā (abi ir kopīpašumā), īpašumā zeme un ēkas Priekulē. Vieglā plašlietojuma auto “Ford Kuga ” (2015) īpašnieks.

Aizputes pilsētas pārvaldnieks Artis Čanders – īpašumā dzīvoklis un divi zemes gabali Cīravas pagastā. Šajā pašā pagastā vēl divi citi īpašumi. Vieglā plašlietojuma auto “VAZ 2121” (2003), kravas transporta furgona “UAZ 3909” (1999), pasažieru motocikla “Jawa 350” (1988) īpašnieks.

Parādsaistības, izsniegtie aizdevumi un darījumi virs 20 minimālajām mēnešalgām

Artis Rimma – parādsaistības 4450eiro apmērā (2021. gadā tās deklarācijā atspoguļojās 9000 eiro apmērā).

Juris Dabars – kokmateriālu pārdevums 12 111 eiro apmērā.

Agija Kaunese – parādsaistības 1993,98 eiro. Pagājušajā gadā tās bija nedaudz lielākas – 2292,67 eiro.

INTERESANTI

Aizputes pilsētas pārvaldniekam Artim Čanderam pieder 133 kapitāla daļas (vērtība 932 eiro) uzņēmumā “Rodijs-C” (datubāzē “Lursoft” vēstīts, ka “Rodija-C” darbības veids ir mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kuros galvenokārt pārdod pārtikas preces, dzērienus vai tabaku). Viņš ir valdes loceklis dzīvokļu īpašnieku biedrībās “Ausmas” un “Zvaigznes”, kā arī valdes loceklis mednieku klubā “Avots”. A. Čanderam ir dzīvības apdrošināšana.

​Gramzdas un Virgas pagastu apvienības pārvaldes vadītājai Daigai Eglei ir gan privātais pensiju fonds, gan dzīvības apdrošināšana. Viņa ir biedrības “Rumula” valdes locekle. Datubāzē “Lursoft” pieejamā informācija rāda, ka biedrības darbības mērķis ir lauku iedzīvotāju sociālās atstumtības riska mazināšana, veidojot pievilcīgu dzīves un kultūrvidi.

Vērgales pagasta pārvaldniece Vita Cielava guvusi 1,16 eiro lielus ieņēmumus no procentiem AS “SEB banka”. Viņai ir dzīvības apdrošināšana.

Dunikas un Rucavas pagastu apvienības pārvaldes vadītāja Agija Kaunese ir valdes locekle vairākās biedrībās: “Bārtas upes radošajā apvienībā”, biedrībā “Saksinis” un “Etnogrupā Kuršu sievas”.

​Vaiņodes pagasta pārvaldnieka Mārtiņa Mikāla valsts amatpersonas deklarācijā par 2021. gadu bija norādītas parādsaistības 2117,39 eiro apmērā. Pērnā gada deklarācijā to vairs nav.

Es domāju tā: Kādi, jūsuprāt, ir pārvaldnieka pienākumi?

Biruta Berjozkina – gide, vaiņodniece:

– Manuprāt, pārvaldniekam jārūpējas par vietējiem saimnieciskiem jautājumiem – ielu labiekārtošanu, uzturēšanu. Jāatbild par komunālo saimniecību. Noteikti būtu jārūpējas par vietējo iedzīvotāju labklājību, organizējot kultūras pasākumus.

Roberts Trautmanis – pāvilostnieks:

– Mēs zinām, kas mūsu pārvaldniekam Artim Rimmam būtu jādara, bet ar ko viņš ir reāli aizņemts, nezinām. Kaut kas pilsētā notiek, bet ne tādā apjomā, kā gribētos. Viņš tiek galā uz kādiem 65–70%. Mums Tūrisma informācijas centrs gadu stāv pēc ugunsgrēka, nekas nav darīts. Promenāde pēc vētras vairāk nekā gadu stāv izjaukta, izskatās bēdīgi.

Mūsu tirdziņš ir nožēlojamā stāvoklī, bet Rimmas kungs saka, ka ir iepirkums. Kalna ielā solītais ielas remonts nav uzsākts, bet tā gan nav viņa vaina. Es saprotu, ka vaina ir lielajā aparātā Grobiņā un pārvaldnieka iespējas ir ļoti limitētas. No Rimmas gribētu sagaidīt lielāku patriotismu, bet viņš jau nav vietējais, no Grobiņas.

Iveta Reinfelde – mājražotāja no Otaņķiem:

– Pārvaldnieks ir kā saimnieks savā sētā, viņam jārūpējas par visu – par iedzīvotāju primārajām vajadzībām un saimnieciskām lietām. Kaut vai tie paši kapi, kas mums ir ļoti sāpīgs jautājums. Reiz, kad ar deputātiem tikāmies, runājām par ceļiem un visu pārējo, kas būtu jādara, bet jāsaka, ka pēc lielā novada izveides jūtamies tādi nekādi. Zinu, ka mūsu pārvaldnieces Andas Veideles vietā pašlaik ir Agija Kaunese, bet es viņu kā pārvaldnieci nemanu.

Līga Ate – rucavniece:

– Es nezinu, kādi ir pārvaldnieka pienākumi, vispār nav ne jausmas. Grūti pateikt, ko es no pārvaldnieka gribētu sagaidīt, jo mēs dzīvojam laukos un vienīgais aktuālais mums Rucavā ir skola, bet visādi citādi esam neatkarīgi no Rucavas centra.

Andris Leimants – Grobiņas pagasta iedzīvotājs:

– Pagasta pārvaldniekam jābūt saimniekam savā pagastā. Ilgus gadus Grobiņas pagasta pārvaldnieks bija Juris Dabars, taču tagad ir Jānis Cipriķis. Pie jaunā pārvaldnieka nav nācies vērsties, taču pie J. Dabara gan. Savstarpējās attiecības mums bija labas. Pārsvarā kontaktējāmies darba jautājumos, mums veidojās savstarpējā sadarbība – iespēju robežās palīdzējām viens otram. Ir ļoti žēl, ka pārvaldnieks tika nomainīts, jo viņš zināja katru pagasta vietu un cilvēkus, bija iestrādājies, un cilvēki viņam uzticējās.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz