Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Cimdenieku iedzīvotāji lūgumus sūtīs Autotransporta direkcijai

Cimdenieku iedzīvotāji lūgumus sūtīs Autotransporta direkcijai
Cimdenieku iedzīvotāji uz tikšanos ar Grobiņas novada domes pārstāvjiem bija ieradušies kuplā pulkā. Tas kārtējo reizi apliecināja, cik sasāpējusi ir transporta problēma. (Foto: Grobiņas novada dome)
16.01.2020 07:00

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Cimdenieku iedzīvotājiem solītā tikšanās ar Grobiņas novada domes pārstāvjiem notika otrdien, 14. janvārī. Iedzīvotāji uz to ieradušies kuplā pulkā, ap 70 cilvēku, un izteikuši savas domas par izmaiņām autobusa reisos. “Solījumi lieli un skaļi. Kad būs kādas reālas izmaiņas, nav ne jausmas. Mums atliek gaidīt,” laikrakstam stāsta Cimdenieku iedzīvotāja Laura Sobinova.

“Nu mums sola papildu sabiedriskā transporta reisus gan no rīta, gan pa dienu, kad ir tie lielie pārtraukumi! Arī mēnešbiļetes un lielāka izmēra autobusus centīsies atrast. Tie gan būšot ne visos reisos, bet vismaz kādā no reisiem, lai vecāki ar ratiem tiktu uz pilsētu,” turpina L. Sobinova.

Uz tikšanos ar iedzīvotājiem ieradās Grobiņas novada domes priekšsēdētāja vietnieki Aivars Galeckis un Genādijs Jefimovs, Grobiņas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Dabars, sociālā darbiniece Edīte Valdmane, Jānis Cipriķis no uzņēmuma “Grobiņas namserviss” un Kurzemes plānošanas reģiona pārstāvis Indulis Ozoliņš.

Grobiņas novada domes pārstāvji iedzīvotājiem paskaidroja, ka sabiedrisko transportu Grobiņas un Cimdenieku maršrutos organizē Autotransporta direkcija, kā arī lūdza izteikt priekšlikumus, kādas izmaiņas esošajā kārtībā būtu jāveic. Grobiņas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Pastore pastāstīja, ka viens no lūgumiem ir atjaunot autobusu kustību līdz pieturai, kurā kāpj ārā tie pasažieri, kas dodas uz mazdārziņiem. Otrs – noorganizēt transportu, lai no Cimdeniekiem būtu iespējams ērti aizbraukt uz darbu jaunajā Dubeņu bērnudārzā “Ūdelīte”, kur darbs sākas pulksten 7. Savukārt ap pulksten 18 autobusu laist cauri Cimdenieku ciemam, lai cilvēki pēc darba varētu ērti atgriezties mājās.

Vissmagākais esot jautājums par mēnešbiļetēm, kas ir pieejamas gan uz Dubeņiem, gan uz Grobiņu, bet ne uz Cimdeniekiem. Tāpat tiek lūgti plašāki autobusi, lai māmiņas ar bērnu ratiņiem un kundzes ar somām var ērti pārvietoties. Lūgts pārskatīt autobusu kursēšanas biežumu un pausta negatīva nostāja par to, ka nepieciešamas divas kartītes – pilsētas un reģionālā transporta. Īpaši sāpīgi tas ir vecākiem, kuri deklarējušies Grobiņā, kur dzīvo, bet bērni mācās Liepājā, – atvases nevar saņemt Liepājas skolās skolēnu atlaidi sabiedriskajam transportam. Tātad jāmaksā 30 eiro par skolēnu kartīti Liepājā un papildus jāpērk Grobiņas biļetes 90 centu vērtībā vienā virzienā. Iedzīvotājus neapmierina arī fakts, ka šoferi krietni vien kavējas.

Ozoliņš tikšanās laikā minēja, ka šos jautājumus centīsies risināt pēc iespējas ātrāk, bet A. Galeckis solīja uzrakstīt vēstuli Autotransporta direkcijai ar lūgumu ņemt vērā iedzīvotāju priekšlikumus.

“Man prieks, ka Cimdenieku ļaudis ir tik aktīvi. Iedzīvotāju lūgumus sūtīsim Autotransporta direkcijai. Tas ir vienīgais veids, kā mēs varam dzēst šos mazos ugunsgrēkus, kas radušies izmaiņu rezultātā. Protams, jārisina lieta ar autobusa ietilpību un mēnešbiļetēm, arī pārējie jautājumi nav mazāk svarīgi. Visam būtu jāattīstās uz priekšu, šobrīd šķiet, ka esam pakāpušies krietnu soli atpakaļ. Cerēsim uz to labāko. Manuprāt, izmaiņām ir jābūt,” saka A. Galeckis.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli