Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Daba Pāvilostā saskaitīta

Daba Pāvilostā saskaitīta
Foto: Egons Zīverts
26.09.2018 07:00

"Kurzemes Vārds"

Pāvilostas novada pašvaldībā notika informatīvs seminārs par dabas skaitīšanu. Pateicoties projektam “Dabas skaitīšana”, apmeklētāji tika informēti par biotopu inventarizāciju, laikrakstu “Kurzemes Vārds” informē Pāvilostas Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas klientu apkalpošanas speciāliste Santa Kirsanova.

Projekta vadītājas asistente Ilze Reinika, kas piedalījās seminārā, stāsta, ka vienmēr jau var gribēt vairāk apmeklētāju, pāris vietas zālē vēl bija brīvas, tomēr prieks par tiem, kas ieradās. Viņa stāsta, ka semināra laikā uzmanību vērsa uz svarīgākajiem jautājumiem, tika izrunāts tas, kāpēc vispār tiek veikta dabas skaitīšana, kādas vērtības tiek skaitītas un ko īsti tas nozīmē zemes īpašniekam, ja viņa īpašumā tiek konstatēts Eiropas Savienības nozīmes aizsargājams biotops.

Dabas skaitīšana šobrīd ir aktuāla, un tuvāko trīs gadu laikā tiks skaitīta visa Latvijas teritorija. Ir iezīmēti konkrēti apgabali, kuri ir jāapskata. 2018. gada aprīlī 50 000 zemju īpašnieku visā Latvijā, saņēma informatīvas vēstules, ka šāds process tiks veikts. Protams, tā rezultātā radās pastiprināta interese, tādēļ projekta pārstāvji nolēma rīkot šos seminārus: “Mums ir sagatavota prezentācija, kurā uzskatāmi parādām metodiku un izstāstām notiekošo. Pēc informācijas izklāstīšanas, acinām uz diskusiju arī klātesošos. Viņi var uzdot jautājumus par to konkrēto dabas teritoriju, kas viņus interesē.”

I. Reinika skaidro, ka dabas skaitīšanas mērķis ir iegūt detalizētu un zinātniski pamatotu informāciju par Latvijas dabas vērtībām, to daudzumu, veidiem, izplatību un kvalitāti. Svarīgi noskaidrot, cik daudzi no tiem sastopami Latvijā. Kopumā tiek skaitīti seši biotopi – zālāji, meži, purvi, jūras piekrastes un kāpas, upes, ezeri, iežu atsegumi un sugu daudzveidība tajās.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 26. septembra numurā.

#kvards-20180926-04#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli