Trešdiena, 25. novembris Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dejotāju lielkoncerts šogad īpaši silts

Dejotāju lielkoncerts šogad īpaši silts
11.12.2006 20:07

0

Atslēgvārdi

Ducis Liepājas rajona deju kolektīvu, sestdien pulcējoties Bunkas Kultūras namā uz tradicionālo gada izskaņas lielkoncertu, šoreiz nepiedzīvoja ne salu, ne puteni, ne citas dabas stihijas, kas parasti ir neiztrūkstošas koncerta pavadones. Tāpēc paši dejotāji šo sauc par gada siltāko koncertu. Liepājas rajona Kultūras nodaļas speciāliste Aija Niedola pastāsta, ka pavisam lielkoncertā piedalījās 12 rajona deju kolektīvi, kā arī Liepājas jauniešu deju kolektīvs “Vaduguns”, kas bija ieradies draudzīgu viesu statusā.

Vairāki deju kolektīvi bija izpildījuši norunu un sagatavojuši arī citu tautu , tādēļ visus priecēja latviešu mentalitātei mazāk pierastās vācu, čehu un igauņu dejas, kā arī jauni, krāšņi un neredzēti dejotāju tērpi. Arī pārējie deju kolektīvi bija parūpējušies par jaunām un vēl neredzētām, kā arī vecām, bet labi aizmirstām dejām, tāpēc starp visu kolektīvu izpildītajām divām dejām tikai dažas atkārtojās.

Trim kolektīviem šis koncerts bija īpašs ar to, ka tā bija pirmā priekšāstādīšanās skatītājiem un lielajai rajona dejotāju saimei. Nīcas vidējās paaudzes deju kolektīvs Marutas Puķītes vadībā nav jauns, taču šosezon pēc pārtraukuma atjaunojis savu darbību, piesaistot jaunus dalībniekus. “Mums bija tādi dejotāji, kam šī bija pirmā uzstāšanās, tāpēc, protams, bija uztraukums, taču, manuprāt, viss izdevās gana labi,” sacīja kolektīva vadītāja. Kolēģiem nīcenieki rādīja “Nīcas kadriļu” un nu ir gatavi līdz pavasarim apgūt arī visas jaunās dejas. “Tā kā šoreiz mums līdzi nebija mūsu Raivja Tapiņa, kas ir itin pamanāms dejotājs, daudzi kolēģi meklēja viņu, un kopumā mēs tikām uzņemti kā savējie, lai arī kādu laiku nedejojām,” saka Maruta. Viņa cer, ka pavasara skatē nīceniekiem palīdzēs sienas, un priecājas, ka starp rajona dejotājiem joprojām lielākoties ir labi pazīstamas sejas.

Tadaiķu Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs gan ir gluži jauns, lai gan veidojies no pieredzējušiem dejotājiem – Dunalkas vidējās paaudzes deju kolektīva. Arī vadītāja tā pati – Diāna Kupše. Viņa gan stāsta, ka arī starp jaunā kolektīva dejotājiem ir īsti jauniņie, tāpēc darāmā netrūkst, taču uzsvēra, ka ļoti nozīmīgs ir Kultūras nama vadītājas Dzintras Cāles atbalsts un rūpes par kolektīvu. “Ja gribam piedalīties nākamajos Dziesmu svētkos, ir ļoti svarīgi, lai darbs varētu noritēt raiti,” saka Diāna. Viņas dejotāji koncertā piedalījās ar “Ačkupu” un pašas vadītājas deju “Pusrītā saule lēca”, kas tapusi ar folkloras draugu kopas “Baļķi” mūziku. “Tā kā esam jauni, gribējās kaut ko gluži jaunu arī parādīt,” saka Diāna. Viņai prieks arī par kolēģu sniegumu – citu tautu dejām, gavieznieku neparasto deju balles kleitās un citām raksturdejām. “Patiesībā arī siltais laiks bija īsts pārsteigums,” piebilst Diāna.

Bet Aizputes vidējās paaudzes deju kolektīvs beidzot dejotāju saimei piesaistījis arī spēcīgu aizmuguri – pašvaldību vadītāju, jo, kā zināms, kopš novembra “Kurzemnieka” dalībnieks Juris Grasmanis no dejām brīvajā laikā ieņem Aizputes domes priekšsēdētāja amatu. “Ļoti patīkami bija tas, ka ballē muzikanti katram deju kolektīvam veltīja savu dziesmu,” priecājas D.Kupše, un arī citi dejotāji priecājas par lielisko gaisotni, kas gan dejotāju sarīkojumiem esot pierasta lieta.

” 16.decembrī dejotāji dosies uz Kuldīgu, kur mācīsies jaunu Zandas Mūrnieces deju, bet nākamgad 4.maijā Nīcas Kultūras namā notiks dejotāju lielā skate,” piebilst A.Niedola. Tur tad arī savu prasmi varēs parādīt Priekules vidusskolas jauniešu un Vaiņodes jauniešu deju kolektīvi Mairas Strēles vadībā, Priekules jauniešu deju kolektīvs Ingūnas Zēģelnieces vadībā, Nīcas vidējās paaudzes deju kolektīvs Marutas Puķītes vadībā, Durbes novada Tadaiķu Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs Diānas Kupšes vadībā, Vērgales vidējās paaudzes deju kolektīvs Kristīnes Jaunbrūnas vadībā, Gaviezes un Vecpils vidējās paaudzes deju kolektīvi Ivetas Dambes vadībā, Aizputes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kurzemnieks” Gunta Stieģeļa un Intas Rudzītes vadībā, Grobiņas jauniešu deju kolektīvs “Sparats” Ingas Papirtes vadībā, Pāvilostas vidējās paaudzes deju kolektīvs Daigas Cābeles vadībā un Grobiņas pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Sudmaliņas” rajona deju kolektīvu virsvadītājas Valdas Grīnfeldes vadībā. Tāpat arī Ingūnas Zēģelnieces vadītais Priekules vidējās paaudzes deju kolektīvs un Aizputes vidusskolas jauniešu deju kolektīvs Intas Rudzītes vadībā, kas šoreiz koncertā nevarēja piedalīties.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz