Pirmdiena, 4. jūlijs Sandis, Uldis, Ulvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dobelnieks Ruslans Levickis metālapstrādi nomaina pret alus ražošanu Aizputē

“Man vienkārši apnika iepriekšējais bizness, nolēmu to pārdot un sākt kaut ko jaunu. Apmeklējis izstādi Vācijā, nodomāju, ka jāpamēģina alus ražošana,” saka dobelnieks Ruslans Levickis. Un nu jau kādu laiku iekārtas rūc, krāni tek un pudelēs tiek pildīts Aizputes alus.

Dobelnieks Ruslans Levickis metālapstrādi nomaina pret alus ražošanu Aizputē
Pirms uzsākt biznesu, Ruslans Levickis, meklējot ražošanas iekārtas, pabijis Krievijā, Ķīnā, Ukrainā, Vācijā un citās valstīs, kur apmeklējis 30–40 uzņēmumus. (Foto: Ģirts Gertsons)
Pirms uzsākt biznesu, Ruslans Levickis, meklējot ražošanas iekārtas, pabijis Krievijā, Ķīnā, Ukrainā, Vācijā un citās valstīs, kur apmeklējis 30–40 uzņēmumus. (Foto: Ģirts Gertsons)
23.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Avantūrā uz Ķīnu

Ir apritējuši četri gadi, kopš Ruslans izlēma metālapstrādes biznesu nomainīt uz alus ražošanu. “Uzsākot to, man pilnīgi viss bija jauns. Sāku interesēties par dažādiem alus brūvēšanas veidiem, esmu ticies ar daudziem šīs jomas speciālistiem un iepazinies ar informāciju, ko un kā darīt. Tas viss mani tik ļoti aizrāva, ka apkārtējie brīnījās. Divus gadus pavadīju, ceļojot pa dažādām valstīm un meklējot atbilstošākās alus ražošanas iekārtas,” stāsta uzņēmējs.

Ruslans pabijis Krievijā, Ķīnā, Ukrainā, Vācijā un citās valstīs, kur apmeklējis 30–40 uzņēmumus. Pats smej:

“Ja man nosauktu kādu uzņēmumu, kur top alus ražošanas iekārtas, es droši vien simtprocentīgi varētu teikt, ka esmu tur bijis.”

Tāpat ar smaidu viņš atceras, kā, nebaidoties no valodas barjeras, meties avantūrā un devies uz Ķīnu pie sadarbības partneriem, ar kuriem galu galā arī atradis kopīgu valodu. Viņš piebilst, ka vajag gribasspēku un vēlmi darīt, tad arī viss izdodas.

Izpalīdzīgie aizputnieki

Lai gan sākumā vēlējies uzsākt biznesu Liepājā, kāds paziņa viņam ieteicis Aizputi. Ruslans atzīst, ka pirms četriem gadiem pat īsti nav zinājis, kur atrodas Aizpute.

Meklējot ražotnei vietu un aplūkojot pieejamos īpašumus, viņam sirdī iekritis tieši šis, kur agrāk bijusi maizes ceptuve, jo saredzējis te biznesa attīstības iespējas.

Daloties pieredzē par uzņēmuma vadīšanu Aizputē, Ruslans norāda, ka jūt atšķirību starp novadiem.

“Kurzemē man ar klientiem ir vieglāk sastrādāties nekā Rīgā. Cilvēki ļoti atbalsta vietējos uzņēmējus un vēlas sadarboties.”

R. Levickis atklāj, ka viņa klientu lokā lielākoties ir Kurzemē esošās kafejnīcas, restorāni un bāri, Aizputes alu var nopirkt arī veikalu tīkla “Top!” šīspuses veikalos.

Viņš uzskata, ka vairums uzņēmumu Rīgā vai citur Latvijā nemaz nav ieinteresēti sadarboties ar maz zināmu alus darītavu, protams, ir atsevišķi izņēmumi, kuri saviem klientiem vēlas piedāvāt ko īpašu un ne visur atrodamu, taču tādu ir maz.

“Aizputes alus” pudeļu etiķetes drukā uzņēmums “Liepājas papīrs”. Foto: Ģirts Gertsons

Dobeli un Aizputi šķir vairāk nekā stundu ilgs brauciens, Ruslanam tas nešķiet tālu. Aizputes muižas alus darītavā strādā divi darbinieki, mūsdienīgās tehnoloģijas atvieglo ražošanas gaitu. “Gandrīz visas iekārtas ir datorizētas, savienotas ar mobilo telefonu. Ja gadās kāda kļūme, tā tūliņ uzrādās man telefonā un es operatīvi varu to novērst, sazinoties ar saviem darbiniekiem. Darbus un pienākumus organizējam jēgpilni.”

Ruslans ir priecīgs, ka aizputnieki arvien biežāk iegādājas vietējo alu. Tāpat viņš ir patīkami pārsteigts par mazpilsētas iedzīvotāju draudzīgumu un izpalīdzību: “Šīs pilsētas labā īpatnība ir tā, ka visi visu zina. Ja man nepieciešama palīdzība vai kaut kas negaidīti noticis, es zinu, kam piezvanīt, kam pajautāt. Kāds vienmēr atbrauks un palīdzēs.”

Klasika un eksperimenti

“Gaišo alu varam brūvēt aizvērtām acīm, taču, jaunas receptes izmēģinot, jābūt uzmanīgiem. Šobrīd pārdošanā mums ir ļoti gards kviešu alus. To gan vairāk iecienījuši vācu klienti, latviešiem kviešu alus ne pārāk iet pie sirds, taču, pie mums atbraucot, pagaršojot un tikai pēc tam uzzinot, ka tas ir kviešu alus, cilvēki ir izbrīnīti, cik patiesībā tas ir gards,” stāsta dobelnieks.

Šobrīd Aizputē ražoto dzērienu klāstā ir gaišais, tumšais, kviešu un pilsner alus, kā arī kvass un cidoniju sidrs.

Kopumā visās 65 lielajās un mazajās Latvijas alus ražotnēs kvalitāte esot laba. Runājot par konkurentiem Kurzemē, viņš stāsta, ka katrs tomēr atšķiras ar savu piedāvājumu: “Sākumā mēs eksperimentējām, devām alu nogaršot, un atsauksmes bija dažādas: vienam par rūgtu, citam par saldu.

Nesen alus ražotnes ēkā atvērts veikaliņš, kurā iespējams iegādāties gan izlejamos, gan pudelēs pildītus dzērienus, kā arī citus Latvijā ražotus labumus. Foto: Ģirts Gertsons

Ātri vien sapratām, ka visiem nevaram izpatikt, tāpēc nolēmām palikt pie jau pārbaudītām vērtībām un darīt tādu alu, kādu protam vislabāk.”

Tagad uzņēmējs ir iegādājies jaunas iekārtas, lai nelielos daudzumos sāktu eksperimentēt ar jaunām sezonālām garšām.

Darbīgākā sezona, protams, ir vasara, īpaši laiks ap Līgo svētkiem. Šajā laikā nākas strādāt nenogurstoši, piegādājot pasūtījumus pat svētku vakarā. Aizputes alus darītava maijā atvēra veikaliņu, kur var iegādāties pašu ražotos dzērienus un citus Latvijas labumus.

Veikaliņa atvēršana gan ieilga pandēmijas ierobežošanai noteikto pasākumu dēļ. Nu tas beidzot ir vaļā, vēl uzņēmuma teritorijā ir izveidota āra terase un drīzumā tiks uzstādīts grils, lai interesenti šeit varētu sarīkot nelielu pikniku. Vēl Ruslans vēlas izveidot kafejnīcu.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz