Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Drīz atsāks pusdienot skolas ēdnīcā

Drīz atsāks pusdienot skolas ēdnīcā
Foto: Egons Zīverts
08.01.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Nīcas vidusskolā tuvojas noslēgumam ēdināšanas bloka remonts. Direktore Lāsma Petermane prognozē, ka drīz beigsies atlikušie iekārtošanas darbi un jau februārī skolēni sāks ieturēt maltītes atjaunotajā ēdnīcā, kā arī virtuvē būs labi darba apstākļi. “Rezultāts ir skaists, krāsains un dzīvespriecīgs, ar būvnieku darbu esam apmierināti. Šeit būs viena no skaistākajām telpām skolā,” saka skolas direktore.

Nīcas vidusskolas saimniecības vadītāja Liene Bārenīte stāsta, ka ir atvestas tehnoloģiskās iekārtas: “Vēl priekšā to uzstādīšana un personāla apmācība. Iekārtas ir jaunas, gudrākas, līdz ar to arī jāmācās.” Virtuves un ēdnīcas atklāšanu viņa ļoti gaidot, taču arī par pašreizējo risinājumu nesūdzoties, jo galvenais, ka visi ir paēduši.

L. Petermane pastāsta, ka kopš mācību gada sākuma ēdiens tiek gatavots zēnu mājturības kabinetā, bet par ēdamtelpu pārtapusi skolas sporta zāle. Tās direktore neuzskata par lielām grūtībām. “Ēdam visi reizē, 15 – 20 minūšu laikā skolēni ir paēduši. Tā kā ēdienu gatavo pirmajā stāvā, tas ir jānes augšā, bet arī to kopā ar tehniskajiem darbiniekiem atrisinājām. Ļoti jāpārskaņojas un jāsaplāno loģistika bija skolas šefpavārei Tatjanai Geslerei, par ko viņai paldies. Nesaskatām arī lielu problēmu, ka mums vēl janvāris paies šādā režīmā,” viņa saka. Direktore atklāj, ka pašlaik pieejamās kompleksās pusdienas esot ļoti laba pieredze tiem skolēniem, kas agrāk ēda tikai izvēles pusdienas. “Bērni saka, ka tikai tagad uzzinājuši, cik garšīgs ir plovs! Viens otrs tik dažādi nemaz neesot ēdis, jo katru dienu ņēmis kotleti ar kartupeļiem, kaut gan izvēles variantā piedāvājām kādus sešus septiņus otros ēdienus. Esmu veikusi aptauju, un daudz lielāks procents skolēnu tagad teic, ka labprāt ēstu kompleksās pusdienas. Tad var par visu mēnesi zināt, cik tās maksā, ir vienkāršāk.”

Nīcas novada dome pērn paņēma 367 617 eiro aizņēmumu Valsts kasē vidusskolas ēdināšanas bloka remontam. Iepirkumā uzvarēja un darbus veica uzņēmums “MK Būvniecība”. Lai arī bija iecerēts remontu sākt vasaras brīvlaikā, tas iekavējās. “Tāpēc, ka šie procesi tik ātri neiet,” skaidro L. Petermane. “Bija jāveic visi iepirkumi, jāgaida, vai kāds nepārsūdzēs. Celtnieki darbu varēja uzsākt tikai tad, kad viņi to arī uzsāka. Bet mums mācību darbu tas netraucēja nemaz. Arī PVD atzina par labu esam mūsu izplānoto pagaidu ēdināšanu.”

Nākamais lielais remontējamais objekts Nīcas vidusskolā esot aktu zāle. Klašu telpās un citur mazākus remontdarbus paveic tehniskie darbinieki. Kad sāksies aktu zāles remonts, direktore vēl nevar pateikt. “Pēc manas pieredzes, lielie objekti ilgst apmēram divus gadus. Paiet laiks, kamēr pārliecina deputātus, jo naudu piešķir pašvaldība. Laiku vajag, kamēr ir viens iepirkums, kamēr otrs,” saka L. Petermane.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli