Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Festivāls ”Zaļais stars” uzkarsē Pāvilostu

Festivāls ”Zaļais stars” uzkarsē Pāvilostu
Foto: Andris Gertsons
30.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Tveicīgā nedēļas nogale Pāvilostā jau sesto gadu pēc kārtas pulcēja mūzikas un mākslas festivāla ”Zaļais stars” cienītājus. Pāvilostnieki priecājas par kņadu pilsētā, tomēr novērojuši, ka apmeklētāju skaits ar katru gadu sarūk. ”Mums ļoti patīk, ka pilsētā sabrauc ciemiņi,” atzīst pāvilostnieks Jānis Šnore, ”nu atbrauciet pie mums rudenī. Rīta pusē te nav pat ko pasveicināt, vispār neviena nav!”

Sestdienas rītā Pāvilosta gatavojās festivāla dienai – tika izkārtoti tirgošanās stendiņi, pie sienām kārtas gleznas, paši pāvilostnieki ar piepūšamajiem pūšļiem devās jūras virzienā, vairāki braukāja šurpu turpu ar velosipēdiem, it kā nespētu sagaidīt sākumu. Blakus Mūzikas un mākslas skolai sastapām kādu kompāniju, kas cītīgi meklēja risinājumus pareizam gleznu izkārtojumam uz sienas, kas rotā centrālo pasākuma ielu. ”Mūzikas un mākslas skolas festivālā, kas norisinājās vasaras sākumā, mūzika tika iedzīvināta mākslā, kā rezultātā vieni spēlēja skaņdarbus un otri tos pārvērta gleznās. Šī ir apkopoto darbu izstāde,” laikrakstam stāsta Pāvilostas mūzikas un mākslas skolas direktore Inga Šnore.

Skola festivāla rīkošanā piedalījās ne tikai ar izstādi, audzēkņi uzstājās arī nakts koncertā Sakaslejas baznīcā, kur piedalījās arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, diriģenta Romāna Vanaga vadībā, Antra Stafecka, Gints Grāvelis, Evita Zālīte un daudzi citi.

Pēc sajūtu pārpilnā nakts koncerta, nākamajā vakarā Pāvilostas pludmalē norisinājās grandiozs koncerts, kurā uz skatuves kāpa pats festivāla saimnieks Uldis Marhilēvičs un viņa draugi. Vakarā Pāvilostas pludmalē festivāla lielkoncertā aktiera Ginta Grāveļa vadībā uzstāujā pazīstamas grupas un mākslinieki: grupa ”Triānas parks”, Normunds Jakušonoks, Jānis Bukums, Normunds Rutulis, etnoprieka grupa “Ogas” un mācītāja un dziedātāja Mārtiņa Burkes-Burkevica vadībā muzicējošā ”Montana”. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīt arī jaunus censoņus mūzikā, piemēram, Sub Scriptum.

Dzintara ielas amatnieku tirdziņš festivāla laikā, salīdzinoši ar nupat kā redzēto Zvejnieksvētku tirgu bija knapāks. Lai arī tirgus ir krietni mazāks, kā vietējiem to gribētos – atrodami dažādi kārumi, pāris amatnieku izstrādājumi, arī dažādas rotaļlietas mirdzošām pogām. Par pēdējām noraidoši izsakās arhitekte Brigita Bula, viņasprāt šādos amatnieku tirgos nav vietas no Ķīnas ievestām rotaļlietām.

Par ameklējamu B.Bula saka tā: ”U.Marhilevičs ir brīnišķīgs mūziķis, tomēr es domāju, ka festivālam ”Zaļais stars” jāmeklē kāda jauna niša, jo visi redz to, ka apmeklētāju paliek aizvien mazāk. Man ir žēl skatīties, ka pēc lieliem pasākumiem pilsēta paliek vienkārši izvarota un atstāta. Ir jādomā kā būt pašiem par sevi, mums nevajag tādus festivālus kā citiem, jo viņiem ir. Mums vajag kaut ko īpašu, kaut ko savu.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 30.jūlija numurā.

#kvards-20190730-06#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli