Trešdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto: Kokinu ģimene redz cerību stariņu pēc ugunsgrēkā daļēji zaudētas mājas

Ir pagājis gandrīz mēnesis, kopš Tadaiķu pagastā dzīvojošās Kokinu ģimenes mājās “Lejas Danči” izcēlās ugunsgrēks, nodega mājas otrais stāvs un dzīvību zaudēja divi ģimenes mīluļi.

Foto: Kokinu ģimene redz cerību stariņu pēc ugunsgrēkā daļēji zaudētas mājas
Foto: Ģirts Gertsons
Foto: Ģirts Gertsons
09.02.2024 05:10

liepajniekiem.lv

“Vēl joprojām ir grūti aptvert notikušo,” pauž māju saimniece Dagmāra Kokina, kura kopā ar vīru Rihardu mājas nav pametuši un cer uz drīzu jumta salabošanu, lai turpinātu sakopt īpašumu.

Mājās atgriezās uzreiz

Par liktenīgu nakti Kokinu ģimene sauc 13. janvāri.

“Dēla Rolanda nebija mājās. Vedekla ar mazmeitu pirmajā stāvā skatījās vienu no televizoriem, mēs ar vīru – otru. Tad pēkšņi desmitos vakarā no augšas atskanēja trokšņi. Vedekla nāca prasīt, vai tur kāds nestaigā, jo viņai palicis bail.

Trokšņi kļuva arvien skaļāki, un tad jau sapratām, ka tur deg. Paskatoties pa logu, jau varēja redzēt liesmas.

Diemžēl vēlu pamanījām. Sunīšus izglābām, bet divi kaķīši palika iekšā,” notikušo ar asarām acīs atceras Dagmāra.

Ugunsgrēks sācies otrā stāva bēniņos, un tā izcelšanās iemesls vēl joprojām neesot skaidrs.

Ugunsgrēks izcēlās mājas otrā stāva bēniņos. Turpat, otrajā stāvā, dzīvoja saimnieku dēls Rolands ar dzīvesbiedri Inu. Pāris ugunsgrēkā zaudējis visvairāk no savas iedzīves. Foto: Ģirts Gertsons

Augšstāvā dzīvoja dēla ģimene. Rolands Kokins ar dzīvesbiedri Inu Kalniņu ugunsgrēkā zaudēja visu savu iedzīvi.

“Mazmeita un mēs ar vīru dzīvojam lejā. Mums skapjos viss daudzmaz saglabājies. Viss ir mazgājams un lietojams.

Jau pirmajā brīdī mums sniedza palīdzību, cilvēki atsaucās ātri – saveda drēbes, pirmās nepieciešamības preces.”

Tagad dēls ar ģimeni apmeties Grobiņā pie paziņas.

Dagmāra ar vīru jau nākamajā dienā pēc ugunsgrēka atgriezušies mājās. “Citur pavadījām tikai to pirmo nakti,” stāsta D. Kokina.

“Lejas Danču” saimniece Dagmāra Kokina jūtas pateicīga tiem, kas viņiem grūtajā brīdī ir snieguši palīdzību. Viņa ar vīru Rihardu turpina divreiz nedēļā braukt uz “Andelland” tirdziņu Liepājā, kur viņi tirgo pašu audzētos ābolus un bumbierus. Foto: Ģirts Gertsons

Uztraukušies, ka māju nevarot atstāt nepieskatītu, jo pirmajās naktīs bijis sals un viss salietais iekštelpās sasalis. “Vistrakāk bija tad, kad viss sāka kust un tecēt pa sienām. Tā arī tur dzīvojām un dzīvojam vēl joprojām. Prom vairs neaiziesim,” teic saimniece.

Pieņem jebkādu palīdzību

No ārpuses aplūkojot māju, visvairāk acīs krīt neesošais otrais stāvs. Taču skādi var novērot arī pirmā stāva fasādē, kur iesprāguši daži no logiem.

“Pirmajā brīdī likās labi, ka durvis un logi ir vietā, bet tagad vietām tos vairs nevar aiztaisīt, jo mitrumā tie sākuši deformēties.”

Kokinu ģimene atzīmē, ka redz cerību stariņu un šobrīd visa enerģija tiek tērēta būvmateriālu savākšanai, tāpēc viņi vēl joprojām lūdz līdzcilvēku palīdzību, kā arī pauž pateicību tiem, kas to jau ir snieguši.

Mājas saimnieki savā dzīvesvietā atgriezās jau nākamajā dienā pēc ugunsgrēka. Pirmajās dienās viņiem neesot bijis pat ūdens, tāpēc šobrīd viņi priecājas par to, ka nu tas ir pieslēgts un viņi mājās var nomazgāties. Foto: Ģirts Gertsons

Pašlaik mājā ir pieslēgts ūdens, taču elektrība pievilkta no saimniecības ēkas, tāpēc, ieejot iekštelpās, redzams pagarinātājs pagarinātāja galā – visa grīda noklāta vadiem.

“Sienām ir kārtīgi jāizžūst, un tad tikai varēs mājai pievilkt normālu elektrību. Visticamāk, vēl kāds laiks paies. Es mēģinu kaut ko mazgāt, žāvēt,” Dagmāra teic.

Iznomājuši mitruma savācēju, taču to galvenokārt lieto telpā, kurā uzturas saimnieki. Vismazāk skarta jaunā virtuve, tā ir gandrīz vienīgā telpa, kas saglabājusies pēc ugunsgrēka.

Kokinu ģimene palīdzību lūgusi arī caur Dienvidkurzemes novada sociālo tīklu kontiem, ja kādam ir iespēja kaut ko nodot personīgi.

R. Kokins vecākiem teicis, ka zvanītāju ir daudz un visi prasot, kā palīdzēt ģimenei. Kokini skaidro, ka galvenokārt nepieciešami būvmateriāli jumta atjaunošanai.

“Es esmu tas, kurš braukā apkārt, savācot un vedot mājās to, ko cilvēki ir saziedojuši,”

paskaidro dēls.

Dienvidkurzemes novada pašvaldība Kokinu ģimenei piešķīrusi pabalstu, kas parasti tiek piešķirts krīzes situācijā. “Lejas Danču” saimnieki saņēma 1500 eiro, par kuriem iegādājās nepieciešamos būvmateriālus. Papildus materiālus viņi ir saņēmuši arī no privātām personām. Foto: Ģirts Gertsons

“Cilvēki palīdz, bieži vien kaut ko atved vai piedāvā iespēju no viņiem savākt. Viens elektriķis nesen bija atbraucis ar materiāliem. Dēls uz Rīgu bija aizbraucis, jo tur kāds atdeva pāri palikušos materiālus.

Iekšā viss reģipsis ir salijis, elektrība jāmaina. Bet tas šobrīd nav steidzamākais. Galvenais jau ir izturīgs un stabils pagaidu jumts, lai viss neturpina bojāties un salīt.

Pa sienām jau sācis izplatīties pelējums,”

saimniece raksturo situāciju.

Šobrīd pagaidu jumts namam ir no izturīgas plēves un ar to pietiekot, lai iekšā netek ūdens.

“Mēs bijām pieaicinājuši divus speciālistus, kas nāca ar saviem padomiem saistībā ar jumtu, bet katram tie bija savi. Praktisko padomu mums visvairāk sniedza amatnieks Pēteris Trups. Viņš ar savu gudrību bija pirmais, kurš mums palīdzēja,” atklāj D. Kokina.

Tagad galvenais mērķis ir uzlikt jaunu jumtu un sakopt mājas apkārtni. “Mums radi jau bija sabraukuši palīgā – uztaisīja talku un vienu teritorijas pusi novāca. Vēl ir palikuši tādi kopšanas, tīrīšanas darbi, bet to mēs lēnām, pa druskai darām,” stāsta D. Kokina.

Arī mājas iekšpusē viņa turpina uzkopt, sienas jau ir nomazgājusi no melnajiem sodrējiem.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz