Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Foto un video: Pēc remonta atkal ir pieejama Nīcas vidusskolas aktu zāle

Beidzot pabeigts ieilgušais remonts Nīcas vidusskolas aktu zālē, un tā pirmo reizi ieskandināta ar skolēnu koncertu. Pasākumā virmoja gaisā jūtams satraukums, kuru pavadīja prieks un gandarījums, ka zāle atkal ir pieejama skolas saimei.

Foto un video: Pēc remonta atkal ir pieejama Nīcas vidusskolas aktu zāle
Nīcas vidusskolas folkloras kopas "Rakari" dalībnieki jaunajā aktu zālē izkustēties uzlūdza arī svinīgā pasākuma viesus – skolotājus, Dienvidkurzemes novada domes pārstāvjus un zāles būvniekus. (Foto: Ģirts Gertsons)
Nīcas vidusskolas folkloras kopas "Rakari" dalībnieki jaunajā aktu zālē izkustēties uzlūdza arī svinīgā pasākuma viesus – skolotājus, Dienvidkurzemes novada domes pārstāvjus un zāles būvniekus. (Foto: Ģirts Gertsons)
28.02.2024 05:30

liepajniekiem.lv

Ilggadējais remonts skolai izmaksāja 201 tūkstoti, taču vēl nepieciešams papildu finansējums, lai iegādātos aprīkojumu.

Mazie zāli nemaz nav redzējuši

Nīcas vidusskolas direktore Lāsma Petermane, uzrunājot klātesošos, atzina, ka svētki ir ne tikai tāpēc, ka zāle beidzot ir pabeigta, bet arī tāpēc, ka pēc vairākiem gadiem skolēniem beidzot būs iespēja atkal uzstāties aktu zālē.

“Pa šo laiku mums izjuka koris, un dažiem skolēniem pat ir mazliet bail kāpt uz skatuves.

Ziemassvētkos mēs šeit sapulcējāmies un es trešo klašu skolēniem jautāju, lai tie, kas ir bijuši iepriekšējā aktu zālē, paceļ rokas. Nepacēlās neviena rociņa. Kāds pat pajautāja, kas ir aktu zāle,” pastāsta direktore.

Laikā, kamēr zāle bija remontā, skolas pasākumi notikuši ārpusskolas telpās, skolas foajē, gaiteņos vai lielākajās klasēs.

Bet, lai arī cik mīļi un sirsnīgi tie būtu bijuši, L. Petermane ir pārliecināta, ka tomēr pietrūka tās estētikas, skaistuma un svētku sajūtas, ko sagādā svinības aktu zālē.

Pirmajā koncertā uzstāties bija uzaicināti gan esošie skolas skolēni, gan absolventi un arī skolas mūzikas skolotāja Justīne Siksna, kura pati reiz kā skolniece regulāri uzstājās uz skolas vecās skatuves.

Nīcas vidusskolas koris esot izjucis, jo vairākus gadus viņiem nebija aktu zāles, kurā mēģināt. Taču skolas direktore Lāsma Petermane priecājas, ka šobrīd dzimst jauns skolas koris, kas pirmo pieredzi guva uz jaunās skolas skatuves. Foto: Ģirts Gertsons

Jaunieši dziedāja, dejoja, spēlēja dažādus mūzikas instrumentus un skaitīja dzeju ne tikai latviešu, bet pat spāņu valodā.

“Es šo zāli pielīdzinu jaunai kleitai.

Šodien ir kleitas otrā uzprove. Pirmā bija Ziemassvētkos. Bet zāle būs gatava tad, kad te būs atbilstoša skaņa, jo, lai notiktu īsti koncerti, vēl ir daudz kas vajadzīgs. Mums budžetā ir apstiprināts viss, kas ir nepieciešams aktu zāles apskaņošanai. Tāpat mums vajag arī jaunus krēslus, ko šogad pašvaldība nepirks, bet mēs ceram uz nākamo gadu,” pauž L. Petermane.

Direktore arī piemin, ka vēl vajadzīgi arī skatuves fona priekškari un logu aizkari.

Pie aktu zāles sienām ir piestiprināti akustiskie paneļi, kas palīdz mazināt atbalsi telpā un labāk sadzirdēt uz skatuves notiekošo.

Savukārt aiz skatuves atrodas telpa, kura paredzēta skolas vokāli instrumentālajiem ansambļiem. Tā ir pilnībā veidota no akustiskiem materiāliem, lai tajā nerastos atbalss un lai mēģinājumi netraucētu pārējiem skolas audzēkņiem.

Domā, ko vēl sarīkot

Nīcas vidusskolas saimniecības vadītāja Santa Simsone pastāsta, izmaksas pieaugušas būvniecības laikā, tāpēc uztraukums, vai visam pietiks naudas, bijis visu laiku.

“Vēl ir palikušas kaut kādas niansītes, kas ir vajadzīgas. Piemēram, nolaižams projektors, skatuves prožektori. To visu sakārtosim laika gaitā.

Tagad galvenais ir tas, ka pabeigta pati zāle, ka skolai ir, kur sanākt kopā,”

atzīst S. Simsone.

Viņa piebilst, ka, gatavojoties pirmajam koncertam, mēģinājumos varēja novērot, ka daži bērni bija apjukuši, jo iepriekš nebija kāpuši uz skatuves.

“Forši, ka tagad viņiem būs iespēja ar to iepazīties!” viņa ir gandarīta.

Lai zāle būtu pilnībā pabeigta, skolai vēl ir jāsarūpē dažas nianses – jauni krēsli, skatuves fona priekškars, logu aizkari, skatuves prožektori un nolaižams projektors. Foto: Ģirts Gertsons

Padarīto darbu novērtē arī pārējie skolas darbinieki, skolotāji un skolēni.

Nīcas vidusskolas skolēnu prezidents Valters Mūrēns, kurš šobrīd mācās 11. klasē un ir arī viens no atklāšanas pasākuma vadītājiem, pauž, ka, salīdzinot zāli tagad un pirms remonta, ir notikušas prātam neaptveramas pārmaiņas.

“Interesanti bija vērot, cik ļoti sadrupušu telpu var izmainīt nauda.

Man nebija ne jausmas, kā te izskatīsies, lai gan ik pa laikam mums ļāva atnākt paskatīties uz progresu. Bet man patīk, kā izskatās. Protams, neesmu nekāds krāsu eksperts, bet es teiktu, ka viss saskan,” smej jaunietis.

Puisis izsaka cerību, ka atjaunotā aktu zāle būs pieprasīta. Skolēnu valde jau plānojot nākamās aktivitātes, kas te varētu norisināties.

“Noteikti aicināsim kora grupu, lai viņi izklaidē un iepazīstina skolēnus ar jauno zāli. Gribam arī uzrīkot kādu erudīcijas konkursu,” viņš saka.

Savukārt skolas lietvede Andra Sileniece atzīst, ka jau iepriekš zinājusi, kādai būtu jāizskatās telpai, taču, to ieraugot pabeigtu, viņa ir pārliecināta, ka gala rezultāts izskatās pat vēl labāk, nekā bija plānots.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz