Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gadatirgū pircējus piesaista ar īpašām precēm

Gadatirgū pircējus piesaista ar īpašām precēm
15.10.2006 16:21

0

Atslēgvārdi

Lai arī tāpat kā visos mūsdienu gadatirgos sestdien Aizputē lielāko daļu tirdzniecības stendu aizņēma apģērba pārdevēji, katrs varēja atrast kaut ko sev. Vislielāko interesi izraisīja tie uzņēmumi, kuru produkcija ikdienā Liepājas puses veikalos nav pieejama. Un, kā atzina pircēji, šogad gadatirgū preču klāsts bija daudz plašāks nekā citus gadus. Aizputē gadatirgus tradicionāli norit rudens pusē, un vietējiem iedzīvotājiem tā ir iespēja iegādāties preces, pēc kurām jāmēro ceļš uz Liepāju vai vēl tālāk. Tāpēc nav brīnums, ka apmeklētāju gadatirgū netrūka. Bija jau arī ko redzēt un pirkt. Katrs tirgotājs arī labprāt pastāstīja par savu preci un uzņēmumu.

Par intereses trūkumu nesūdzējās keramiķi. Valdis Jaunskungs keramiķa arodu apguvis ģimenē, nu jau 16 gadus viņam kopā ar māti Laimu, kura savulaik strādājusi “Rolavas keramikā”, ir sava darbnīca Saldus rajonā. Interesanti, ka savai produkcijai viņi pērk mālus no Lietuvas, lai varētu ražot karstumizturīgus traukus. Lietuvieši māla masai piejauc klāt fajansu, tāpēc no tiem gatavotos traukus var likt cepeškrāsnī un sautēt ēdienu. “Mēs taisām visu, ko no māla var uztaisīt,” apgalvo Valdis. Vasarās viņš brauc pa lieliem gadatirgiem – Brīvdabas muzejā, Zāļu tirgū, Talsos, Kuldīgā, Ventspilī. “Bet ziemas mēnešos mēs ejam iekšā firmas “RIMI” veikalos. Tā kā par preču noietu nesūdzos,” piebilst Aldis. Bet aizputnieki labprāt pērkot Jaunskungu darinātos podus un terīnes.

Tālu ceļu no Jelgavas šurp mērojusi keramiķe Valda Semane. “Tas ir mans mūža darbs. Lai arī esmu pensijā, ar valsts maksātajiem 70 latiem vien nepietiek. Tāpēc – kamēr vesels, tikmēr riņķo,” viņa stāsta. Valda strādājusi Jelgavā, eksperimentālajā keramikas dizaina grupā. Viņa gan ar rūgtumu secina, ka augstvērtīgi izstrādājumi šobrīd nav pieprasīti. “Nekad nebiju domājusi, ka gatavošu krūzītes. Tā nav māksla. Tāds automātisks darbs. Taču jātaisa tas, ko pērk. Saražot jau nav problēmas,” piebilst Valda.

Četrkājains draugs par 300 latiem

Šoreiz Aizputē bija manāmi arī dzīvnieciņi. Kāda kundze no laukiem bija atvedusi četrus kucēnus. “Žēl bija slīcināt, tāpēc atstājām, tagad lūkoju tiem atrast saimniekus,” stāstīja saimniece. Starp citu, ilgi viņai gaidīt nevajadzēja. Trīs kucēni tika nopirkti samērā ātri. Nebija jau arī dārgi – pieci lati gabalā.

Daudz vērtāks piedāvājums bija suņu audzētāju biedrībai “Ako”. Tā piedāvāja Eiropā mazpazīstamas šķirnes Akita inu kucēnus. Dzīvnieki ļoti pievilcīgi, tāpēc ap tiem nepārtraukti bija interesentu pulciņš, taču pirkt gan neviens negrasījās. Cena – 300 latu. “Man varētu piemaksāt 300 latu, es tādu neņemtu,” skaņi izsaucās kāda gruntīga lauku sieva. Uz ko biedrības pārstāve, manāmi aizvainota, atbildēja, ka viņai nemaz tādu suni nepiedāvātu. “Ja Eiropā ir populārs vācu aitusuns, tad japāņiem tāds ir Akita inu – mednieks, mājas sargs vai vienkārši draugs,” stāstīja kinoloģe Līvija Sproģe. Akita inu esot ļoti draudzīgs suns ar piemīlīgu purniņu – ja dusmīgs atnāk mājās, ieraugot šo purniņu, sirds atmaigst. 300 latu par šo kucēnu nemaz neesot dārgi, citās Eiropas valstīs tie maksājot 500 latu un vairāk. Bez tam L.Sproģe uzskata, ka par suni ir jāmaksā barga nauda. Tā esot garantija, ka dzīvnieks nenonāks uz ielas vai patversmē. Ja saimniekam nebūs žēl suņa, tad vismaz padomās par samaksāto naudu un centīsies to pārdot citiem saimniekiem.

Gadatirgos bieži redzami arī zemnieku saimniecības “Elčuki” truši. Arī šī reize nebija izņēmums. “Cilvēki lielākoties interesējas par pundurtrusīšiem, kurus var turēt istabā,” stāstīja saimniece Ilze Rubene. Cena arī esot zemāka nekā veikalos. Pie mazas, pūkainas un garausainas radības, kas noteikti patiktu bērniem, varēja tikt par astoņiem līdz desmit latiem.

Ne visi prot cept piparkūkas

Vai zinājāt, ka piparkūku cepšana ir īpaša māksla un Latvijā nav daudz tādu speciālistu? “Mana mamma Skaidrīte Bērtiņa piparkūkas cep 30 gadu. Un mīklas recepte ir neizpaužams ģimenes noslēpums,” sacīja SIA “Saida” pārstāve Ilze Gailīte no Rīgas. Kopumā Latvijā esot tikai kādi četri vai pieci profesionāli piparkūku cepēji. “Mēs strādājam kā amatnieki. Tāpat, kā taisa rotaslietas, tā mēs taisām piparkūkas,” piebilda I.Gailīte.

Vēl liels pieprasījums bija pēc Lapmežciemā kūpinātajām zivīm. No šī furgoniņa nāca tik kārdinoša smarža, ka vienaldzīgi garām paiet nevarēja. Kā gan citādi, ja vitrīnās atradās kūpināti zuši, līņi, cepti nēģi un arī eksotiskas ūdens iemītnieces – notonēnija, saules zivs, sviesta zivs u.c. Uzņēmuma vadītāja Alla Bečere pastāstīja, ka viņu ražojumi tiek pārdoti tikai gadatirgos un citos pasākumos. Veikalos to nav. “Paši ražojam un paši pārdodam,” sacīja A.Bečere. Vēl viņa norādīja, ka Liepājas pusē esot visvairāk pircēju. Acīmredzot šeit prot novērtēt gardi pagatavotu zivi.

Izvēlas armijas kvalitāti

Rīgas firmai “Gailis A”, kas nodarbojas ar darba un militārā apģērba vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, gadatirgū bija īpašs piedāvājums pircējiem. Ne jau velti pie šī stenda pulcējās vīri, lai iegādātos aizsargkrāsas jakas, bikses u.c. “Armijas kvalitāte sen sevi apliecinājusi kā labu un izturīgu,” stāstīja pārdevējs Aldis. Daļa no firmas preču klāsta ražota Zviedrijā, kur firma iepērk gan jaunu, gan lietotu apģērbu. Pircēji lielākoties esot mednieki un makšķernieki. Turpat varēja nopirkt arī Zviedrijas armijas lietotas ķiveres. Uzzinot, ka tāda maksā tikai trīs latus, kāds vīrs mudīgi noskaitīja prasīto summu. “Es tādas kolekcionēju,” ar apmierinātu smaidu sejā viņš paskaidroja pārdevējam.

Turpat varēja nopirkt 1940.gadā ražotas zviedru armijas bikses. Lai gan par jaunām tās nosaukt varētu ar lielu piespiešanos, tās tomēr ir nelietotas. Vienkārši armija pēc noteikta laika izpārdod vecās rezerves. “Taču tām nav ne vainas. Ražotas taču armijai,” norādīja Aldis.

Rudenī meklē siltumiņu

Tirgotāju rindās pamanījām arī atraktīvo dakteri Leopoldu Ozoliņu, kurš piedāvāja paša izstrādātos preparātus “Amico” un “Comsi”. Parasti viņš šajā laikā ir manāms izstādē “Liepājas uzņēmējs”. Kāpēc tad viņš ir Aizputē? “Es pie saviem mīļajiem aizputniekiem atbraucu. Tas nekas, ka viņi mani pievīla. Hankam krustiņus savilka,” savā stilā 9.Saeimas vēlēšanu rezultātus skaļā balsī vērtēja L.Ozoliņš.

Ar dažādiem krūmu un ziedu stādiem Aizputes gadatirgū bija manāms arī pazīstamais rucavnieks Imants Pričins. Viņš gan atzina, ka īpašas pircēju atsaucības nav. Tam esot objektīvs iemesls – stādaudzētāji šoreiz gadatirgū bija plaši pārstāvēti.

Pircēji savukārt ar redzēto apmierināti. Aizputniecei Ilzei Barkus vislabāk patīkot stendi, kur ir Latvijas preces, taču nekā slikta viņa nesaskata plašajā drēbju un kurpju klāstā. “Arī šīs preces ir vajadzīgas. Ikdienā Aizputē tādas izvēles nav. Es, piemēram, visiem saviem trijiem bērniem nopirktu Aļaskas tipa pufaiciņas. Tagad rudenī viņiem būs silti. Vēl es no amatniekiem nopirku pīto groziņu,” pastāstīja Ilze. Vienīgais, viņa vēlējās gadatirgū vairāk redzēt pārtikas tirgotāju.

Cienījamu vecumu sasniegusī aizputniece Elēna Jansone atzinīgi vērtē, ka šogad esot lielāka preču izvēle. “Kas meklē, tas jau kaut ko atradīs. Vienīgi mums, pensionāriem, viss ir dārgs. Es te meklēju kādu siltāku drēbi. Rudens ir klāt. Vecākiem cilvēkiem jau vajag to siltumiņu,” smaidot noteica sirmā kundze.

Viktors Ulberts, 
“Kurzemes Vārds” 

Jelgavniece Valda Semane ir profesionāla keramiķe, pircēju pieprasīto krūzīšu izgatavošana viņai grūtības nesagādā. Krūzītes ar saviem vai radu un draugu vārdiem labprāt pirka arī aizputnieki.

Rudens vēss, ziema vairs nav aiz kalniem, tāpēc silta cepure lieti noderēs.

 

Bērniem bija lieli prieki par piemīlīgajiem trušiem.

 

 

 

 

 

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz