Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gaida pašvaldības rūpes

Gaida pašvaldības rūpes
28.08.2007 18:27

0

Atslēgvārdi

Kad viena no Nīcas pagasta daudzdzīvokļu mājas “Uzvaras” iedzīvotājām gājusi izžaut veļu bēniņos, grīda nav izturējusi, un viņa izkritusi tai cauri. Pa jumta šķirbām spīd gaisma, logi birst, no skursteņa krīt ķieģeļi. Piedevām visam tur dzīvo ģimene, kas nopludina kaimiņus, apgāžot spaini ar urīnu. Toties par īri šeit jāmaksā 26 santīmi no dzīvokļa. Pašvaldība skaidro, ka remontam pašlaik naudas nav.”Uzvaras” atrodas aptuveni simt metru aiz Nīcas centra robežas uz Rucavas pusi. Tā ir balta divstāvu ēka no ķieģeļiem. Šķūnīši sagāzušies, sētā mētājas veca vanna. Pie ieejas durvīm sēž pieklājīgi ģērbts vīrietis un ir gatavs tūlīt izrādīt māju un tās apkārtni.

Dzeramais ūdens kā dīķī

Vispirms Ēriks Šteindāls ved uz akas pusi. “Varu iedot nogaršot, bet labāk varbūt ne,” smeldams ūdeni, saka vīrietis. “Tāds pats kā dīķī,” viņš rāda uz zaļganbrūno šķidrumu spainī. Kaimiņš dzērājs ieradis 30 metru attālumā izliet piečurātos spaiņus. “Pa zemes dzīlēm taču viss nāk akā,” ir sašutis vīrietis. Uzturā lietojamo ūdeni piecu litru plastmasas traukos viņš braucot pirkt uz centru. Veļu gan mazgājot ar to pašu, kas akā.

Nākamais apskates objekts ir skurstenis, kam ķieģeļi vienkārši sakrāmēti cits uz cita. Skursteņslauķis atbraucis, pateicis, ka tādu dūmeni netīrīs, un aizbraucis. Reiz, pļaujot zāli, vienu ķieģeli Šteindāls atradis mētājamies zālē. “Bet apkārt skraida bērni!” viņš stāsta.

Logi laiž cauri aukstumu. “Padrupiniet jebkurā vietā! Tas ir logs? Pat malkai vairs neder,” uzskata Ē.Šteindāls. Elektroinstalācija atgādina zirnekļa tīklus. Otrajā stāvā vadi vēl palikuši karājamies, kaut gan nesen te esot bijis meistars. Māja ir celta pagājušā gadsimta 50.gados un sākotnēji bijusi no koka, dažus gadus vēlāk apmūrēta ar ķieģeļiem.

Caurums griestos nosegts ar melno plēvi. Tā esot vieta, kur kaimiņiene izkritusi cauri, bēniņos žaujot veļu. Lietus laikā ūdens šajā vietā tekot Šteindāla dzīvoklī, jo arī jumts ir caurs. “Kas ir vieglāk – astoņām ģimenēm ierādīt jaunu dzīvokli vai salabot māju, glābt, kas vēl glābjams? Līga Roga man saka – ja tu strādā pagastā, domā, vari izvirzīt visādas prasības?” sarunu atstāsta “Uzvaru” iedzīvotāja Katrīna Zāle, kura Nīcā strādā par sētnieci.

Neesot arī pagraba. Cik zem gultas burciņu var salikt, tik ir, saka K.Zāle. “It kā esi laukos, bet dzīvo kā pilsētā. Paņem tīkliņu un ej uz veikalu pēc kartupeļiem, burkāniem.”

Ieliek plastmasas logu

“Pašvaldībā velti muti virināt. Līga Roga te atbrauc, apskatās, pasaka: tagad nav naudas, – un aizbrauc,” Ē.Šteindāls apgalvo. Viņš aizrāda, ka pagasta centrā ierīkoti daudzi jauni soliņi vairāk nekā 150 latu vērtībā, pagastnamam ielikti plastmasas logi un durvis, bet “Uzvarās” jādzīvo tā, kā ir. Solot no mēneša uz mēnesi, ka kaut ko darīs, bet nekas nemainās.

Nīcas pagasta komunālās saimniecības vadītāja L.Roga dienu pirms tam, kad Šteindāls sazinājās ar redakciju, aizgājusi atvaļinājumā. Saimniecības daļas vadītājs Andris Malkevičs atzina, ka viņam uz jautājumiem par ēkas iespējamo salabošanu ir grūti atbildēt, jo ar problēmu neesot iepazinies. Tomēr viņš norādīja, ka mājas remonts atkarīgs ne vien no pašvaldības, bet arī no pašu iedzīvotāju ieinteresētības.

Jau rakstījām, ka visas vasaras garumā pagastā notiek konkurss “Nīcas sakoptākā daudzdzīvokļu māja”. Vērtēšanas komisija pēc pirmās kārtas priecājusies par sakoptajām centra mājām. Šosezon izveidotas vairākas puķu dobes, iesēts zāliens, pie Saules ielas 6.mājas no akmeņiem izveidoti interesanti vides elementi. Aktīvi tiekot veikts profilaktiskais remonts kāpņu telpās, mainīti logi un ārdurvis, daudz līdzekļu ieguldīts, pilnīgi vai daļēji mainot jumta segumu.

Pagasta pieaugušo izglītības koordinatore Gunita Šime informēja, ka lielākā daļa dzīvokļu Nīcas centrā ir privātīpašums. Līdz ar to remonts galvenokārt tiek veikts par personīgajiem līdzekļiem. Pašvaldība līdzfinansējumam piešķīrusi 3229 latus.

Savukārt “Uzvarās” nav privatizēts neviens dzīvoklis, pastāstīja Nīcas Pagasta padomes priekšsēdētājs Agris Petermanis. Remonts šādās mājās tiekot veikts saskaņā ar plānu un budžeta līdzekļiem. Pavisam gadā no īres maksas Nīcas pagasts saņem aptuveni 3200 latu. “Šā gada pavasarī “Uzvarās” veicām steidzamākos darbus – gaiteņa ieejas remontu un nostiprināšanu un ārdurvju remontu,” viņš teica.

Ē.Šteindāls rāda, ka durvis piebriedušas un neturas ciet, kaut jau pāris reižu mēģinājis noēvelēt. Lietus laikā gaitenī vienalga ieplūstot ūdens. Toties ķieģeļi pie ārdurvīm nostiprināti. “Te viss bija pavēries. Bērni tepat spēlējās, labi, ka neuzkrita kāds bluķis virsū,” nosaka vīrietis. Savukārt otrā stāva gaitenim ielikts plastmasas logs. “Laikam gribēja acis aizmālēt, ka viņi kaut ko izdarījuši, lai mēs nebļaustāmies,” uzskata Šteindāls. Petermanis skaidroja, ka logs nomainīts pie vienām sāpēm.

Kaimiņus alkoholiķus izlikt nevar

Ja būtu savs īpašums, arī būtu citādāka attieksme, apstiprina Ē.Šteindāls. Arī A.Petermanis bilda, ka pašvaldības īpašumā esošo dzīvokļu iemītnieku dzīves apstākļu kvalitāte ir atkarīga no tā, vai cilvēkam ir saimnieka apziņa. “Tas, kuram saimnieka apziņa ir lielāka, redz, ko citi dara vai nedara,” viņš sacīja.

Sava dzīvokļa remontu nopludināto griestu un izpuvušo grīdu dēļ Šteindāls gatavojas veikt jau ilgāku laiku. Tomēr tas netiek darīts, gaidot, kad pašvaldība veiks ārdarbus. “Es visu izdarīšu, pēc tam nāks onkuļi ar lomikiem, ņems vecos logus ārā, un kas tad būs? Apkārt logiem remonts jātaisa otrreiz.”

Pašvaldības vadītājs atgādināja, ka Pagasta padome pieņēmusi lēmumu – īrētajos dzīvokļos ir iespējams nomainīt logus, saņemot īres maksas atlaidi.

Ē.Šteindāls uzsver, ka dzīvokļa remontu kavē veikt arī tas, ka otrajā stāvā dzīvojošie kaimiņi jau četras reizes nopludinājuši griestus. Pēdējā reize bijusi pagājušās nedēļas sākumā, tad izgāzts spainis, kurā bijis urīns. Smakojis pamatīgi. Šteindāla dzīvesbiedre Iveta Sproģe secinājusi, ka pieprasīt kaimiņiem kompensāciju par sagandētajiem griestiem nav vērts. Kad aizrādot par šādu rīcību, viņi jūtoties apvainojušies – kāpēc sakot tādas lietas? Nekādu spaini neesot gāzuši, brūnganie pleķi uz griestiem esot no lietus ūdens. Kaimiņi mēdzot naktīs arī skaļi lamāties un citādi huligāniski uzvesties. Vairākas reizes rakstīts iesniegums Pašvaldības policijai un Bāriņtiesai, bet tas neko nelīdzot. “Ja cilvēki savas saistības nokārto, viņus izlikt no dzīvokļa nevar,” atgādināja Petermanis.

Moru-Moricu ģimenei “Uzvarās” ierādīts dzīvoklis pēc tam, kad nodegusi pašu mājas. Pārējie iedzīvotāji stāsta, ka jaunpienācēji dzer katru dienu, vīrs nekur nestrādā, pa dienām guļ. Sieva ejot darbā pie saimniekiem, bet mājās nākot jau streipuļodama. Ar ģimeni mums neizdevās sazināties. Tās dzīvokļa durvīm priekšā aizliktas vēl vienas durvis, bet uz klauvējieniem neviens nereaģē.

Gatavi maksāt vairāk

Mājas iedzīvotāji, ko sastapām, visi kā viens teica, ka 26 santīmu vietā par dzīvokli būtu gatavi maksāt kaut 10 latu. “Viņi saka – kurš tad maksās? Ko tad saliek tādus dzērājus, kas nav spējīgi samaksāt? Lai liek viņus citur!” ierosina Ē.Šteindāls. Paši savākt līdzekļus remontam nevarot. Tik bagāts arī šajā mājā neviens neesot.

Pašvaldības vadītājs skaidroja, ka normatīvajos aktos noteikts – īres maksas palielināšanai jābūt pamatotai. “Mēs esam domājuši par to, ka īres maksa jāpalielina, izvērtējot maksātspēju,” apstiprināja A.Petermanis. Viņš uzsvēra, ka konkrēta lēmuma vēl neesot.

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

“Uzvarās” pavisam dzīvo astoņas ģimenes. Nīcas iedzīvotāji stāsta, ka namam pagastā nav labākā slava. Tur mītot tie, kuri citur dzīvot nevar atļauties.

Nesen labotā elektroinstalācija.

“Varu iedot nodaršot, bet labāk varbūt ne,” smeldams ūdeni, saka Ēriks Šteindāls. 

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz