Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Gaistošie dzejnieki Grobiņā

Gaistošie dzejnieki Grobiņā
Foto: Publicitātes
25.09.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

26. septembrī pulksten 14, izskanot Dzejas dienām, Grobiņas pilsētas bibliotēka aicina grobiņniekus un viesus Grobiņas ģimnāzijas zālē uz muzikāli teatrālu izrādi “Uzburt mīlestību”.

Izrādes apmeklētājiem Aleksandra Čaka mīlas dzejā palīdzēs ieklausīties slepenie aģenti, kas organizē un vada literāros šovus visā Latvijā, – “Gaistošais dzejnieku klubs”. Viesi varēs baudīt teatrālu pasākumu, kurā literārie tēli Aleksandrs Čaks, Austra Skujiņa un Valdis Grēviņš kafejnīcas gaisotnē un sveču gaismā deklamēs dzeju.

Pasākuma producents un scenārija autors ir Arvīds Dinijs Deģis. Laikrakstam “Kurzemes Vārds” mākslinieks stāstīja, ka Grobiņā viņš viesojies jau iepriekš un sajutis to kā sev tuvu pilsētu, tāpēc ar prieku atgriežas. Izrāde veidota, balstoties un dzejnieku pantiem, dienasgrāmatām, literatūrvēsturnieku atklātajiem un maz zināmiem biogrāfijas faktiem, vēstulēm un laikabiedru atmiņām.

A. D. Deģis lepojas ar aktieriem, kas turklāt ir vizuāli līdzīgi dzejniekiem, ko attēlo. Aleksanda Čaka lomā būs pats režisors Arvīds Dinijs Deģis, Valdi Grēviņu attēlos Ģirts Rozentāls, bet vissmagākā loma būšot Elīzai Ūselei, kas tēlos Austru Skujiņu, jo, kā jau pienākas šo lomu atveidojot, būšot vien jālec Daugavā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli