Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Grobiņā, kur mauroja lopi, tagad klusums un miers

Grobiņā, kur mauroja lopi, tagad klusums un miers
Foto: Ģirts Gertsons
17.01.2020 07:00

Liena Rimkus

"Kurzemes Vārds"

Gada nogalē Grobiņas Egļu ielas iedzīvotāji vērsās pie mums ar lūgumu palīdzēt atgūt normālus dzīves apstākļus. Viņu ikdienu traucējis kaimiņa Laimoņa Dzenīša pilsētas teritorijā turētais ganāmpulks ar 10 liellopiem, kas skaļi māvuši un, kaimiņuprāt, tikuši badināti. Arī vietas, kur patverties no lietus un vēja, viņiem neesot bijis. Šobrīd Egļu ielā valda klusums.

“Saprotu, ka kaut kādu daļu lopu viņš ir nodevis realizācijā. Daži laikam ir palikuši, bet mums tie vairs netraucē, varam gan izgulēties, gan mierā dzīvot. Mazliet biedē pavasaris, ka atkal nesākas viss no jauna. Šī jautājuma kontekstā biju ar PVD. Viņi minēja, ka ir pašvaldības, kuras pieņēmušas saistošos noteikumus, kuros teikts, ka pilsētas teritorijā lopus turēt nedrīkst, ja tas traucē apkārtējiem. Cik man zināms, mūsu pašvaldībā šādu noteikumu nav. Domāju, ka būtu lietderīgi tos ieviest,” ierosina Egļu ielas iedzīvotāja.

Grobiņas novada lauku attīstības konsultante Inga Ratniece apstiprina, ka lopi šajā saimniecībā vairs neatrodas. Par to, vai tie pārdoti vai pārvesti uz citu novietni, I. Ratniece neesot informēta, galvenais, lai mājdzīvnieki netraucētu iedzīvotāju naktsmieru. “Protams, nevar zināt, kas gaidāms pavasarī, bet ļoti ceram, ka tas ir neatgriezeniski. Pašvaldība ir informēta par to, ka citur pieņemti saistošie noteikumi, kas aizliedz pilsētas teritorijā turēt lopus. Esam par to diskutējuši, tomēr, tā kā tuvojas reforma, izlēmām grozījumus pagaidām neveikt. Pirmkārt, tas ir garš un sarežģīts process, otrkārt, likumi lopu turētājus jau tā ierobežo pietiekami strikti. Šajā gadījumā, ņemot vērā saimnieka cienījamo vecumu, jautājumu centāmies risināt pēc iespējas cilvēcīgāk. Pieļauju, ka pēc reformas šim jautājumam ķersimies klāt atkārtoti,” saka I. Ratniece.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli