Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Grobiņas novadā darbu sācis jauns bērnudārzs – “Ūdelīte”

Grobiņas novadā darbu sācis jauns bērnudārzs – “Ūdelīte”
Foto: no personīgā arhīva
12.09.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Līdz ar septembra atnākšanu jauns mācību gads sācies arī Grobiņas novada pirmsskolas izglītības iestādēs. Kā iepriekš solīts, diviem jau esošajiem dārziņiem pievienojies trešais – “Ūdelīte”.

“Līdz ar jaunās pirmsskolas izglītības iestādes izveidošanu mums novadā pilnībā nokomplektētas grupas, kuras apmeklē mazuļi no 1,5 līdz 2 gadu vecumam, bet pārējās grupās vēl ir dažas brīvas vietas,” skaidro Grobiņas novada domes Izglītības, kultūras un sociālo pakalpojumu komitejas priekšsēdētāja Ginta Kampare.

Reorganizācijas rezultātā divām pirmsskolas izglītības iestādēm “Pīpenīte” (Grobiņā) un “Čiekuriņš” (Kapsēdē) pievienojusies trešā – “Ūdelīte”, kurai apmācības vietas ir Dubeņos, Gaviezē un Bārtā.

Jaunais bērnudārzs izveidots uz agrākās Grobiņas pagasta sākumskolas bāzes, kas pēc vispārizglītojošo skolu reorganizācijas pievienota Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskolai. G. Kampare paskaidro, ka šāds lēmums pieņemts, jo atsevišķa apmācības modeļa izveidei bērnu skaits tomēr bijis nepietiekams.

Jaunās pirmsskolas izglītības iestādes “Ūdelīte” visās trīs vietās kopā mācības uzsāka 115 bērni, “Pīpenīti” apmeklē 211 audzēkņi, “Čiekuriņu” – 96. Grobiņas novada pirmsskolas izglītības iestādēs uzņem bērnus no 1,5 līdz 6 gadiem.

“Pīpenītes” vadītāja, tāpat kā līdz šim, ir Dzintra Gutāne, “Čiekuriņam” konkursa kārtībā atrasta jauna vadītāja – Agija Admidiņa, kurai ir 25 gadu pedagoģiskā darba pieredze audzinātājas darbā bērnudārzā “Kāpēcītis” Liepājā, savukārt “Ūdelītes” vadība uzticēta agrākajam Gaviezes pagasta pamatskolas un Grobiņas pagasta sākumskolas direktoram Oskaram Rudovskim.

“Čiekuriņa” bērni gan joprojām mācās Kapsēdes pamatskolas ēkā, jo bērnudārza telpās vēl turpinās remonts, kurā laikā paredzēta norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu un durvju nomaiņa uz energoefektīviem, iekštelpu atjaunošana, apkures sistēmas pārbūve, mehāniskās ventilācijas izbūve, elektroinstalācijas pārbūve un apgaismojuma nomaiņa. Tiek veikts arī telpu kosmētiskais remonts.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 12.septembra numurā.

#kvards-20190912-06#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli