Pirmdiena, 27. jūnijs Malvīne, Malvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grobiņas pagasta dārzniecībā “Elzas” turas pie izturīga skaistuma

Maijs, kad zeme iesilusi un laikapstākļi nostabilizējušies uz pastāvīgākiem un vienmērīgi labvēlīgākiem, ir sēšanas un stādīšanas laiks. Tad arī cilvēki piedomā, ka viņiem vajag puķes, novērojis Grobiņas pagasta dārzniecības ”Elzas” īpašnieks Jānis Laizāns. Klientu interese radusies pamazām, tāpat arī, palielinoties pieprasījumam pēc krāšņumaugiem, arī puķaudzētavu saime gadu gaitā ir augusi, viņš pastāsta.

Grobiņas pagasta dārzniecībā “Elzas” turas pie izturīga skaistuma
Grobiņas pagasta dārzniecības “Elzas” īpašnieks Jānis Laizāns aplaista puķes, kuras maija saules sasildītā siltumnīcā priecē gan pašu audzētāju, gan arī atbraukušos klientus, kuri ir slimi ar puķēm. Vienu brīdi modē bija zālieni un puķu tik daudz nevajadzēja, tagad cilvēki sāk saprast, ka savā apkārtnē vēlas košus akcentus. (Foto: Ģirts Gertsons)
Grobiņas pagasta dārzniecības “Elzas” īpašnieks Jānis Laizāns aplaista puķes, kuras maija saules sasildītā siltumnīcā priecē gan pašu audzētāju, gan arī atbraukušos klientus, kuri ir slimi ar puķēm. Vienu brīdi modē bija zālieni un puķu tik daudz nevajadzēja, tagad cilvēki sāk saprast, ka savā apkārtnē vēlas košus akcentus. (Foto: Ģirts Gertsons)
20.05.2022 06:00

Liene Kupiča

"Kurzemes Vārds"

Stipras sievietes vārdā

Grobiņas pagasta dārzniecībā ”Elzas” tā saimnieku Jāni Laizānu sastopam darbojamies puķu dobē, kur tieši todien plānots stādīt krizantēmas. Nedaudz gan saskumis, jo plānotie darbi apstājušies – no rīta saplīsusi automašīna. Taču puķes nevar gaidīt – tās jāapčubina, zeme jāsagatavo un stādīšanai jānorit pēc plāna, lai augs izskatītos tāds, kādam tam jāizskatās un ziedi priecētu īstajā laikā.

Vēl pirms pāris gadiem, braucot no Liepājas Grobiņas virzienā, puķu siltumnīca bija labi ieraugāma. Tagad siltumnīcas ir vairākas, bet diezgan lielu daļu aizslēpj citi apkārtējie īpašumi. Daudzi, atrazdami šeit brīvu zemes gabalu, kas ir starp divām pilsētām, tādējādi ģeogrāfiski izdevīgi mūsdienu ekonomiskajos apstākļos šeit būvē mājas pastāvīgai dzīvošanai vai vasarnīcas. Jāņa ģimene 2009. gadā bijusi teju vai vienīgā, kura šeit izlēmuši iegādāties īpašumu.

”Lauku efekts ir pazudis, vairs nav kā kužos!” saka dārzniecības īpašnieks. Kā īsti sauc šo vietu starp Liepāju un Grobiņu? Jānis teic, ka šai vietā ir autobusu pietura ”Brēdiķi”, – līdz ar to secina, ka šāds nosaukums arī varētu būt šim apgabalam un vietai, kas piedzīvo atdzimšanu. ”Te kādreiz bija ganības. Izlēmām, ka vajag nākt tuvāk Liepājai. Noskatījāmies zemi šeit. Nopirkām vienu hektāru, otru paņēmām klāt, plānojot, ka meita varēs turpināt saimniekot, taču viņa tomēr pārdomāja,” stāsta Jānis.

Kāpēc īpašumu nosaukuši par ”Elzām”? ”Elza esot stipra sieviete.

Sievai bija žurnāls ”Zintnieks”, kur bija uzskaitīti stiprie sieviešu vārdi. Piezvanīja, ka jau nākamajā rītā vajag būt gatavam īpašuma nosaukumam, izlasījām žurnālā, tā arī nokristījām,” pamato Jānis.

Nevienas puķes šādā vārdā nav. ”Sievietes vārdā ir puķes alises, lilijas,” piebilst dārznieks. Viņa nosauktās droši vien papildināt varētu vēl ar rozēm, margrietām.

Dārzniecības aizsākumi meklējami Gaviezē. ”Taču tur svarīgākais bija, lai vispār palīgs, darbinieks ierodas darbā, nemaz nerunājot par strādāšanu. Te vieglāk var dabūt darbaspēku, viss, kas nepieciešams, mums ir tuvāk. Gaviezē mums šurpu turpu bija jāmēro 36 kilometri diendienā,” pieredzē dalās Jānis.

Pārsvarā ”Elzās” puķes audzē no jaunstādiem, kuri dārzniekiem ietaupa daudz laika pavasarī, taču Jānis Laizāns iecienījis arī eksperimentēt ar krāšņumaugu audzēšanu no sēklām – tā šogad izaugs leduspuķes un samtenes, tāpat viņam interesē, vai tikpat iespaidīgas kā no stādiem sanāks arī no sēklām pašu audzētās peonijas. Foto: Ģirts Gertsons

Pirms puķu audzēšanas darbojies celtniecībā, kā mūrnieks savas prasmes licis lietā darbā Vācijā, paralēli ģimenei bijis arī veikals, kur tirgotas sīpolpuķes. ”Visas nenopirka, iestādījām paši, tad piepirkām klāt. Taču – sezona beidzās, nauda arī,” saka dārznieks.

Atnākuši un izveidojuši ”Elzas”. Te siltumnīcas taisītas un pārtaisītas. ”Pirmā siltumnīca bija pati labākā – tā bija plēves siltumnīca, vairāk nekā 600 kvadrātmetru! Taisot siltumnīcas, nezināju, ka mūsdienās ir tik sliktas skrūves. Kādreiz skrūvi ap pirkstu varēja aptīt, ja vien bija spēka, tagad visas lūst kopā!” viņš salīdzina.

Arī galvenā siltumnīca ir dubultās plēves būve ar metāla karkasu. ”Plēves siltumnīcas tomēr ir labākas par karbonāta,” viņš vērtē.

No modes tendencēm līdz pārbaudītām vērtībām

”Elzās” audzē puķes podos, stādot tās ar rokām, nevis speciālo stādīšanas mašīnu, nedaudz audzē puķes grieztajiem ziediem. Jānis teic, ka pieredzējuši laikus, kad tulpju un narcišu sīpolus iznēsā žurkas vai uzkrīt sīpolmuša, kas iznīdē krāšņumaugus.

Cik šķirņu ziedošā skaistuma ”Elzās” audzē, dārznieks precīzi nemāk pateikt, bet tie esot vairāki desmiti veidu vairākos tūkstošos podu. Daļu puķu viņi izaudzē no sēklām, bet lielais vairums, kārtīgi rūpējoties, sazaļo un uzplaukst no jaunstādiem. ”Tā ir vienkāršāk, jo vairāki darbi tad atkrīt, pavasarī laika maz,” viņš piebilst.

Petūnijas ir vienas no izturīgākajām puķēm podiņos, tās spēj pielāgoties dažādiem apstākļiem un ziedēt vairākus mēnešus. Foto: Ģirts Gertsons

Jānis teic, ka interese pašam par darbošanos dārzā ir no bērnības, kad pa zemi pēries, pamazām vien saslimis ar mīlestību pret puķēm. Arī viņa izaudzētā cienītājus un pastāvīgos pircējus viņš sauc par slimajiem, kuriem patīk puķes.

”Tādu kļūst arvien vairāk un vairāk – cilvēki līdz tam nonāk pamazām, saprot, ka viņus interesē skaistums,” viņš norāda. ”Vienu brīdi modē bija zālieni – taisns lauks, un tik iegādājas pļāvēju,”

viņš atgādina, un tajā laikā populāras bijušas puķes iekarināmos podos.

Tagad vairāk atgriežoties krāšņumdobju mode, bet ar tendenci sēt un stādīt dažādas ēdamas lietas. ”Mēs tās neaudzējam citiem, tikai pašu tiesai! Mums ir tikai puķes.” Vienu brīdi topā bijušas graudzāles. Taču vienmēr cilvēki vislabāk novērtējot, un tādēļ ”Elzās” audzē visiem zināmas un redzētas puķes, kas zied visas sezonas garumā.

Vai nav žēl un nesāp sirds, ka sezonas beigās jāizmet daudz nerealizēto ziedošo podu? ”Ar to rēķinos, ka būs kādas puķes jāizmet,” viņš saka, atzīstot, ka cenšas stādīt tā, lai to būtu tiešām maz. ”Taču varbūt labāk kāds lieks pods nekā situācija, ka man nav, ko klientam iedot.” Puķu kūdru Jānis iestrādā laukā vai dobēs – otro reizi to izmantot puķu stādīšanai podos nevar.

Dārzniecības siltumnīcās bieži iešmauc bites, kurām, kā zināms, putekšņu vākšanā patīk ziedi gaišās krāsās, jo īpaši dzeltenā. Bišu rosība un zumēšana ziedos ir patīkams akcents krāsu dažādības klusajā dabā. Foto: Ģirts Gertsons

Jānis novērojis, ka pēdējo gadu laikā apkārtnē radušās diezgan daudz dārzniecību un stādu audzētavu. ”Es pārāk smalki neiedziļinos. Iedvesmas braucienos, lai apskatītos, kā ir citur, nebraucu, jo iedvesma man ir zudusi. Kādreiz, sākumā – tur gadatirgus, tur pasākums! Tagad – atkal sezona, domājam, ko darīt – braukt vai nebraukt,” viņš saka. Patīk izmēģināt audzēt visādus jaunus augus, kaut ko neredzētu. ”Šogad esmu tā noskrējies, visam laika nepaliek,” viņš saka, piebilstot gan, ka šogad paņēmis izmēģināšanai kādas desmit šķirnes eņģeļtauru.

”Man ļoti mīļas ir violeti balti strīpainās petūnijas! Tās ir izturīgas. Ja petūnija izmēros mazāka, tā pierod pie visiem apstākļiem, bet, ja vējā izliks petūniju gigantu, tad tur driskas vien paliks!” viņš norāda.

”Cilvēki ļoti krituši uz peonijām. Tikai nezinu gan, kur viņi tik daudz tās puķes grūž? Košas jau ir, tikai tā laime tāda īsa!” saka audzētājs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz