Sestdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Grupēs, šķiros un dalīs

Grupēs, šķiros un dalīs
Foto: Ģirts Gertsons
27.03.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Nīcas novada iedzīvotāju sapulcē, kas bija veltīta jaunajam atkritumu apsaimniekošanas tarifam, cilvēki pamazām sāka celties kājās un devās prom. “Neizskatās, ka jūs gribat mums līdzēt,” teica kāds nīcenieks. Viņi nebija sagaidījuši atbildes pēc būtības uz saviem jautājumiem, kāpēc gružu izvešana tik ļoti sadārdzināsies, kamēr kaimiņu novados tarifs ir mazāks. “Ir izdarīts tas, kas ir,” teica novada domes priekšsēdētājs Agris Petermanis, uzklausot daudzos iedzīvotāju pārmetumus, ka jaunais līgums noslēgts uz septiņiem gadiem un ar augstu koeficientu atkritumu tilpuma un svara attiecībai, kādu iepirkumā iekļāvusi domes Iepirkumu komisija.

Ar iedzīvotājiem tikās iepirkumā uzvarējušā atkritumu apsaimniekotāja SIA “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs. Viņš paskaidroja, ka līguma slēgšana uz septiņiem gadiem ir pasūtītāja, t.i., Nīcas novada pašvaldības izvēle: “Trīs, pieci vai septiņi gadi ir tikai finansiālā aprēķina priekšrocība. Pieredze liecina, ka, slēdzot līgumu uz trim gadiem, tarifs būtu augstāks. Lai sniegtu pakalpojumu, ir jāiegādājas automašīnas, konteineri. Izdalot izmaksas uz trim gadiem, tarifs būtu lielāks.” “Iepirkumu komisijas ieskatā septiņi gadi nesadārdzina tarifu,” atzīmēja A. Petermanis. Viņš teica, ka saprotot, cilvēkiem nepatīk jaunais tarifs 20,66 eiro (bez PVN) par kubikmetru, taču, viņaprāt, Iepirkumu komisijai neesot jātaisnojas par to, ko izdarīja, jo par iepirkumu nav bijis sūdzību no Iepirkumu uzraudzības biroja. Jaunā maksa par gružu izvešanu tiks piemērota no 15. maija, nevis no 1. aprīļa, kā bija ziņots iepriekš, to nosakot iepirkuma dokumenti, paskaidroja domes priekšsēdētājs.

“Nīcas dome atbalsta nešķirošanu,” atzīmēja kāds no iedzīvotājiem, “sanāk, ka privātmājām ir noteikts apjoms un šķirot nedrīkst, jo mums tādu iespēju nav.” Nešķiroto atkritumu daudzumu, viņaprāt, samazināt neesot iespējams, jo jāmaksā par pilna konteinera izvešanu, kaut arī pustukšs esot pats mazākais un to izved reizi divos mēnešos. A. Petermanis aicināja vest stiklu, plastmasu un citus šķirotos gružus uz dalīto atkritumu savākšanas laukumiem un nodot bez maksas. V. Stankevičs skaidroja nīceniekiem, ka minimālo atkritumu tvertnes tilpumu un izvešanas reižu skaitu nosaka pašvaldības saistošie noteikumi: “Vēl mazāku un retāk kā reizi divos mēnešos nevar izvēlēties. Retāk neļautu arī Vides un reģionālās attīstības ministrija. Samaksa ir pilna par pilnu konteineru – tādi ir pašvaldības saistošie noteikumi.” “Clean R” pārstāvis arī uzsvēra, ka atkritumu šķirošana rada nevis fiskālo efektu, bet veicina zaļo domāšanu labākai nākotnei.

Saskaņā ar līgumu, kāds gružu apsaimniekotājam noslēgts ar pašvaldību, Nīcas novadā tagad gan privātpersonas, gan juridiskas personas var pasūtīt konteinerus šķirošanai. “Jauns punkts, ko pašvaldība paredzējusi, ir šķiroto atkritumu izvešana bez maksas juridiskām personām. Privātpersonām ir jāmaksā par konteineru nomu, jo tām ir mazāks šķiroto atkritumu apjoms, kas sadārdzina pakalpojumu,” teica V. Stankevičs.

“Kurā pusē jūs esat?” A. Petermanim, kurš personīgi parakstīja jauno līgumu, pārmeta nīcenieki. “Vai jums neradās šaubas par cenu kāpumu? Kāpēc nepasludinājāt, ka iepirkums nav noticis?” Domes priekšsēdētājs lūdza atbildēt izpilddirektoru Andreju Šakalu, kurš pateica, ka nevarēja izziņot iepirkumu bez rezultāta: “Nebija tādu nosacījumu.” “Jūs jau bijāt sarunājuši?” – arī tāds jautājums skanēja no zāles, jo cilvēki nesaprata, kāpēc bija jāapmaksā rēķins par pusgadu, ja “Clean R” nezināja, vai uzvarēs iepirkumā un turpinās sniegt pakalpojumu. V. Stankevičs skaidroja, ka iepriekšējā līgumā bijis izvēlēts šāds taksācijas periods. Ja pakalpojumu vairs nesniegtu šis uzņēmums, tiktu veikts pārrēķins. “Iepriekšējais apsaimniekotājs strādā, līdz ir jauns apsaimniekotājs,” norādīja A. Petermanis. Visiem, kas jau paspējuši noslēgt jauno līgumu, tas ir spēkā, taču saskaņā ar jauno tarifu būs jāmaksā no 15. maija.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 27. marta numurā.

#kvards-20190327-04#

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz