Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Gūst iedrošinājumu sasniegt iecerēto

Gūst iedrošinājumu sasniegt iecerēto
Foto: Irina Gintere
02.05.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

SIA ”Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” (LLKC) Liepājas konsultāciju biroja organizētajā pieredzes apmaiņas braucienā uz Latgales saimniecībām un uzņēmumiem piedalījās 19 dalībnieki, pārstāvot Liepāju un Durbes, Nīcas, Grobiņas, Priekules, Vaiņodes, Aizputes, Rucavas un Pāvilostas novadus.

LLKC Liepājas konsultāciju biroja vadītājs un uzņēmējdarbības konsultants Aleksejs Kačanovs stāsta, ka brauciens bijis ļoti daudzpusīgs un interesants. ”Brauciena laikā apmeklējām septiņas dažādas saimniecības un uzņēmumus. Rēzeknes novadā zvejnieku sētu ”Zvejnieki”, SIA ”BaltHarmonia”, ZS ”Sīļusala” un biedrību ”Latgolysgolds”, Viļānu novadā saimniecību ”Obelisk Farm” un bioloģisko piena produktu ražotāju LPKS ”Viļāni”, Krāslavas novadā – ZS ”Kurmīši”,” paskaidro A. Kačanovs, norādot, ka ļoti interesanta un vērtīga bijusi iespēja satikt Ritu Tēraudu un viņas ģimeni, ”Ritas ģimenei pieder viesu nams ”Zaļā sala”, kurā nakšņojām brauciena laikā. Tas ir lielisks piemērs tam, ar kādu pozitīvismu un gaišumu var strādāt ne tikai sev, bet arī dot enerģiju apkārt esošajiem. Ar Ritas gādību iepazināmies arī ar uzņēmīgo mājražotāju Valentīnu Svarinsku, kas no saimniecībā izaudzētā gatavo dažādus garšvielu maisījumos un taisa arī citas interesantas lietas.” Apmeklētās saimniecības un uzņēmumi pārstāvēja arī dažādas citas darbības jomas, piemēram, augļkopību, ābolu un ogu sulu ražošanu, desu ražošanu un alus brūvēšanu senās tradīcijās, piena ražošanu un piena produkciju, kaņepju produkcijas ražošanu, zivju kūpināšanu, lauku tūrismu u.c.

Latgaliešu viesmīlību izbaudīja: pārstāvji no lauku saimniecībām, kas nodarbojas ar augļkopību, dārzeņu un puķu audzēšanu; mājražotāji, kuru darbības jomas ir piens, gaļa, maize un konditoreja; kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un mājražotāju amatnieku biedrības pārstāvji. ”Fantastiski un enerģiski cilvēki, kas savu darbu dara no visas sirds, un no katra no viņiem arī daudz var mācīties. Kopā būšana un arī šādi braucieni ir lielisks sinerģijas modelis, kad arī paši dalībnieki, savstarpējā komunikācijā, pilnveido viens otru,” piebilst A. Kačanovs.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 2. maija numurā.

#kvards-20190502-06#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli