Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar Palaipes ciema svītrošanu no Rucavas pašvaldības nolikuma

Iedzīvotāji pauž neapmierinātību ar Palaipes ciema svītrošanu no Rucavas pašvaldības nolikuma
12.01.2011 16:37

Atslēgvārdi

Rucavas novada domē pērnā gada decembrī saņemta 55 Rucavas novada iedzīvotāju sūdzības, kurā viņi pauž neapmierinātību ar Palaipes ciema svītrošanu no Rucavas novada domes nolikuma, aģentūrai LETA apstiprināja Rucavas novada domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Līga Stendze (“Novadnieki”).

Pirms administratīvi teritoriālās reformas, kad Rucavas pagasts vēl bija Liepājas rajona teritoriālā vienība, Palaipes ciems bija minēts Rucavas pagasta nolikumā. Pēc Rucavas novada izveidošanas Palaipes ciems tika ierakstīts arī novada nolikumā, taču pašvaldība no Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas saņēmusi vēstuli, kurā norādīts, ka Palaipes ciemu un vēl vairākus citus ciemus nevar minēt nolikumā, jo tas esot pretrunā ar teritoriālo plānojumu, kur šie ciemi nav atrodami. Tāpēc dome 2010.gada 29.aprīļa domes sēdē veica grozījumus 2009.gada 17.jūlija saistošo noteikumu “Rucavas novada pašvaldības nolikums” 1.punktā. Saskaņā ar šo lēmumu no nolikuma tika svītroti daudzi Dunikas pagasta un Rucavas pagasta ciemi, tai skaitā Palaipe.

Iedzīvotāji vēstulē pašvaldībai raksta, ka par šādu teritorijas pārkārtošanu domes deputāti ir pieņēmuši lēmumu, neinformējot iedzīvotājus, un šāda deputātu rīcība rada neizpratni un nožēlu.

Iedzīvotāji uzsver, ka Palaipes ciemam Rucavas pagastā bija īpaša vieta, savas tradīcijas. Palaipes ciems esot viens no ekonomiski attīstītākajiem Rucavas novadā, ar augstu zemkopības kultūru, ko rada lielākās saimniecības. Ciemam ir sava kultūrvide, tiek rīkoti festivāli, Līgo svētki un citi kopīgi pasākumi, ko organizē ciema iedzīvotāji ar jauniešu iniciatīvu, un apmeklētība ir pat lielāka nekā novada pasākumos. No Palaipes ciema cēlušies slaveni profesori un zinātnieki, norādīts iedzīvotāju adresētajā vēstulē pašvaldībai.

Iedzīvotāji lūdz deputātus iepazīties ar novada perifēriju ne tikai priekšvēlēšanu laikā, bet arī ikdienā un prasa grozīt vai atcelt Rucavas novada domes lēmumu.

Stendze atzīst, ka nav praktiskas nozīmes tam, vai ciems minēts nolikumā, jo pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem tas neietekmē. Tomēr tam ir psiholoģiska un emocionāla nozīme, piebilst Stendze. Pastāv cerība, ka Palaipes un citu Rucavas pašvaldības apdzīvoto vietu nosaukumi atkal atgūs ciemu statusu, jo pašvaldība sākusi darbu pie jaunā teritorijas plānojuma izstrādes. Līdz ar to pašvaldība uzklausīs iedzīvotāju viedokli un, ja likumdošana to atļaus, iespējams, iekļaus šos ciemus teritorijas plānojumā un pēc tam arī pašvaldības nolikumā, skaidroja Stendze.

Palaipes ciemā deklarēti 57 iedzīvotāji, bet visā Rucavas pagastā – 1351 iedzīvotājs. No citām pagasta apdzīvotajām vietām sūdzības par ciema statusa likvidēšanu nav saņemtas. Rucavas novads izveidots, apvienojot Rucavas pagastu un Dunikas pagastu. Ja atbilstoši pašvaldības nolikumam agrāk Rucavas pagastā bija 15 ciemi, tad tagad palikuši četri. Savukārt Dunikas pagastā savu statusu saglabājuši divi ciemi agrāko deviņu ciemu vietā.

LETA

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz