Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Iepazīstina ar pasta vēsturi

Iepazīstina ar pasta vēsturi
Foto: Publicitātes foto
26.09.2017 06:18

"Kurzemes Vārds"

 Līdz 21. oktobrim Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē apskatāma tematiskā izstāde par pasta vēsturi. Izstādi veidojis Latvijas Lauksaimniecības muzeja krājuma glabātājs un Filatēlistu apvienības goda biedrs, kolekcionārs Aivars Cimermanis. Viņš piedāvā iepazīt pasta vēsturi no tā pirmsākumiem, kad sūtījumu piegādei izmantoja baložus, dirižabļus un pasta karietes, līdz mūsdienām. Kolekcijā ir arī vairāki īpaši pasta sūtījumi, piemēram, 1914. gadā zīmogota aploksne ar vēstuli, kuru rakstījis ievainots latviešu karavīrs. Ir saglabājušās arī deportēto Latvijas iedzīvotāju sūtītās vēstules.

Informāciju A. Cimermanis krājis, pētījis un sistematizējis vairāku gadu desmitu garumā. Viņš uzskata, ka sakari, tajā skaitā pasts, ir ikvienas valsts viena no svarīgākajām institūcijām līdzās armijai, tiesai un kārtības uzturēšanas sistēmām.

Ar savas kolekcijas materiāliem A. Cimermanis piedalās starptautiskās filatēlijas izstādēs jau kopš 1995. gada, informē Aizputes novadpētniecības muzeja vadītāja Jolanta Berga. To nodrošina Latvijas Pasts un Latvijas Filatēlistu apvienība.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli