Pirmdiena, 27. marta Tālrīts, Gustavs, Gusts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Māksliniece Kristīne Jurjāne: “Vienkāršāk būtu nopirkt veikalā vai sašūt, bet man vienmēr liekas, ka autentiskās lietas palīdz aktieriem”


Latvietim dabiskai viensētnieka sajūtai Kristīnei Jurjānei vajag riņķī plašumu un redzēt horizontu. Tieši to viņai jau 22 gadus vasarās sniedz dzīve Jūrmalciemā. Mākslinieces un scenogrāfes radošais darbs norit mijiedarbībā ar ciemu un tā ļaudīm, distance pa šiem gadiem sarukusi tiktāl, ka viņa pati jau atturīgi raugās uz ienācējiem, stingri turoties pie domas, ka vienmēr un visur jācenšas saglabāt agrāko laiku mantojumu.
Māksliniece Kristīne Jurjāne: “Vienkāršāk būtu nopirkt veikalā vai sašūt, bet man vienmēr liekas, ka autentiskās lietas palīdz aktieriem”
Necieņa pret vēsturiskām ēkām Kristīni sarūgtina un sadusmo. Īpaši tad, ja namus pārbūvē “tā, kā visiem”, nevis lolo oriģinālo arhitektūru un interjeru. (Foto: Dainis Ģelzis)
Necieņa pret vēsturiskām ēkām Kristīni sarūgtina un sadusmo. Īpaši tad, ja namus pārbūvē “tā, kā visiem”, nevis lolo oriģinālo arhitektūru un interjeru. (Foto: Dainis Ģelzis)
06.02.2023 00:00

Linda Kilevica

"Liepājas Vēstules"

Bija brikšņi un nātres

”Piekritu sarunai tāpēc, ka man ir sāpe un šī ir lieliska iespēja to izteikt,” aplejot kafiju savā iecienītajā metāla kanniņā, pavēsta Kristīne.

Būdama filmu māksliniece, viņa meklē kino uzņemšanas vietas, tostarp arī Liepājā, un sāpe ir par unikālajām vēsturiskajām ēkām.

”Liepājas Vannu māja tuvākajā nākotnē droši vien vairs nebūs tāda kā šobrīd. Būtu jāsaglabā nākošām paaudzēm katra detaļa, ko tur vēl var ieraudzīt. Tik brīnišķīgas portugāļu flīzes! Varētu izveidot absolūti ekskluzīvu vietu un nesačakarēt Berči arhitektūru, faktiski pilnīgi iznīcinot parka un ēku proporciju.

Nesaprotu, kāpēc cilvēkiem pa taisno no gultas jāiekāpj smiltīs un tālāk jūrā? Kāpēc nevar paiet tos dažus soļus pāri kāpai? Kāpēc izcilai arhitektūrai jāpievieno nožēlojama piebūve?

Izpētīju konkursa projektus, skatījos, vai tiešām kāds nebūs ieplānojis saglabāt esošo bez celtnes apjoma palielināšanas. Nevienam nebija tādas domas, ka vannas un atlikušos artefaktus varētu atstāt viesnīcas numuriņos, kas būtu tik aizraujoši un atšķirīgi no citām kūrortvietām,” viņa spriež.

Jūnijā kopā ar režisoru Dāvi Sīmani K. Jurjāne Liepājā meklējusi lokācijas topošajai filmai par latviešu aktrisi Mariju Leiko. ”Tikām iekšā gan rūpnīcā ”Tosmare”, gan korķa un linoleja fabrikā. Es ļautu izīrēt ”Tosmares” sarkano ķieģeļu būves galdnieku, metālistu darbnīcām par vienu centu.

Vai tiešām ir jāsagaida, kad ēku vairs nevar atjaunot, un tad sarkanos ķieģeļus vienkārši nodot pārdošanā?

Liepāja būs Eiropas kultūras galvaspilsēta – milzīgajā kuģu angārā ar stikla griestiem varētu izvietot modernās mākslas izstādi. Berči linoleja fabrikas māja atgādināja filmu par Emīliju, jo Benjamiņu īpašumā Fābu pilī griesti ir ar tādiem pašiem koka ornamentiem. Tikai te viss ir aizgājis bojā. Šīs vietas vajadzētu atvērt, lai tur tiek iekšā progresīvi domājoši cilvēki, lai industriālais mantojums neaizaug ar krūmiem,” pauž māksliniece.

Kristīnes sēta ar trim ēkām ir apliecinājums tam, ka vecas lietas var turpināt savu dzīvi un kalpot ilgi. ”To nevar tā vienkārši izskaidrot,” viņa atbild uz jautājumu, kas tāds notika pirms 22 gadiem, kad rīdziniece izlēma par mājvietu Jūrmalciemā.

Riņķī mājām ir dabiskas pļavas, pļaušana un siena vākšana ir pamatīgs fizisks darbs, ar ko Kristīnes ģimene šeit nodarbojas katru vasaru. ”Tas nav karoga kāts, bet zibensnovedējs,” viņa paskaidro par kārti sētsvidū. ”Tie, kas redzējuši negaisu Jūrmalciemā, nekad vairs nevēlas to piedzīvot bez drošības sajūtas. Negaisi ir neprātīgi stipri, pavisam citādi nekā iekšzemē.”

”Te nonācu saistībā ar Jāni Lūsēnu, braucot uz Liepāju. Laikrakstā ”Kurzemes Vārds” ieliku sludinājumu, ka māksliniece meklē mājvietu piejūrā. Šeit viensēta bijusi jau pirms manējās. Kad pirmoreiz ierados, pļavā varēja atpazīt ēku pamatu akmeņus, visapkārt milzīgi brikšņi, nātres.

Vietējie stāstīja, ka vēl 60.–70. gados bijis liels ķiršu dārzs. No mājas kokmateriāliem tikusi uzbūvēta cūku kūts Nīcā. Tā to ēku pilnībā nonesa. Te bija liela saimniecība, dzīvoja jauns cilvēks, kurš tika izsūtīts, nebija paspējis apprecēties pirms Sibīrijas,” viņa pastāsta.

Saimniecībai nopērk klēti

Mazo māju ģimene uzcēlusi gada laikā, lai būtu, kur dzīvot. Lielo māju, kurā sarunājamies, Kristīnes ģimene pārvedusi no Rugājiem Latgalē. ”Tolaik Jaunajā Rīgas teātrī veidojām izrādi ”Latviešu stāsti”. Katram aktierim vajadzēja atrast sava stāsta varoni, Ģirta Krūmiņa pirtnieks Arnis bija arī guļbūvju speciālists. Ar Arni braucām pa Latgali, jo viņš zināja, kuras mājas tiek tirgotas,” viņa stāsta.

Autentiska Kurzemes trīsdurvju klēts atvesta no Rucavas, uzskaitot katru baļķi, cipariņus iekšpusē vēl var redzēt. Rucavā klēts jau daļēji bija iegrimusi zemē, bet šeit gaiss pa apakšu staigā, un telpas vēdinās, būve stāv uz pamatīgiem laukakmeņiem.

Klēts bijusi ciema dzīves saimnieciskā nepieciešamība. ”Man tiešām vajadzēja vietu, kur šķirot kartupeļus, burkānus un pupas. Ražas laikā klēts augšā žāvēju sīpolus. Sasienu bizēs un tad vedu uz Rīgu. Klēti uz pļavā esošajiem vēsturiskajiem pamatiem nevarēja likt, pārāk tuvu ceļam un neatbilstīgi mūsdienu būvniecības likumiem. Tomēr sētas izkārtojums sakrīt ar agrāko. Mājas veidotas tā, lai aizsargātu pagalmu no vēja,” atklāj K. Jurjāne.

Pie klēts guļ dekoratīvi žuburi no kādiem Dziesmu svētkiem, kur tie bijuši rokās dejotājiem. No tiem ceļ vigvamu bērniem un atstutē pupas. Foto: Dainis Ģelzis

Viņa lepojas ar to, ka var nodrošināt ģimeni ar ekoloģiski tīriem dārzeņiem.

”Esmu gatava savu muguru liekt, cik vien vajadzīgs. Ne jau tāpēc, ka nevar ieiet veikalā un nopirkt, tas vajadzīgs man pašai, jo rezultāts gandarī.

Galvenais ir pareizā laikā iesēt. Ja dari tad, kad visā pārējā Latvijā pavasara darbi, tad te nekas neizaugs. Jāsēj aprīļa vidū un beigās, kad Latgalē vēl ir sniegs. Tad izaug. Protams, bez jūras sūdiem nekas šeit nenotiek,” smejas Kristīne.

Lai turpinātu lasīt, nepieciešama reģistrācija un "liepajniekiem.lv plus" abonements.

liepajniekiem.lv plus

1.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Jaunākie "liepajniekiem.lv plus" raksti

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti vai SMS

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

0.99€

 • Abonementa laiks: 24 stundas

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

4.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • Automātisks maksājums katru mēnesi

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

9.99€

 • Abonementa laiks: 1 mēnesis

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" drukātais abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz