Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ir cerība saņemt valsts naudu

Ir cerība saņemt valsts naudu
22.04.2009 07:02

Atslēgvārdi

Valsts finansējums, kas līdz šim pienācās trim sociālās aprūpes centra “Pāvilosta” iemītniekiem, šogad vēl netiks saņemts. Taču ir cerība, ka nauda tiks pārskaitīta vismaz nākamgad, stāsta Liepājas Rajona padomes Sociālās aprūpes nodaļas vadītāja Ausma Bēta. Jau rakstījām, ka par visiem sociālās aprūpes iestādēs dzīvojošajiem, kuri tur uzturas vismaz no 1998.gada 1.janvāra, pienākas valsts finansējums.

Tas tika nolemts, kad valsts pārziņā esošās sociālās aprūpes iestādes nodeva pašvaldību pārziņā. Valsts finansējums tajā brīdī pansionātos mītošajiem bija kompromisa variants, lai šādu soli īstenotu. Sociālās aprūpes centrā “Pāvilosta” no tiem laikiem mīt trīs Sakas novada iedzīvotāji. Pieteikšanās valsts finansējumam galvenokārt noritēja 1998.gadā, kad stājās spēkā izmaiņas likumdošanā. Sākotnēji “Pāvilosta” uz to nevarēja pretendēt, jo darbojās kā slimnīca. Kad tā kļuva par sociālās aprūpes iestādi, vairs nebija Liepājas Rajona padomes redzeslokā. Tā nonāca nodibinājuma “Fonds “Cilvēks cilvēkam”” rokās, kam nebija zināms, ka iespējams pretendēt uz šādiem līdzekļiem. A.Bēta šo lietu sāka kustināt pērn, iesniedzot vajadzīgos dokumentus atbildīgajās institūcijās. Finanšu ministrija lūgumu noraidīja, jo “Pāvilosta” nav pašvaldības iestāde. Latvijas Pašvaldību savienībā, kas saņem līdzekļus no finanšu izlīdzināšanas fonda un novirza Rajona padomei, gan uzskata citādi – nauda pienākas cilvēkam, nevis pansionātam.

Tagad, saņēmusi oficiālas atbildes no iesaistītajām institūcijām, Rajona padomes Sociālās aprūpes nodaļas vadītāja A.Bēta vērtē: “Grūti pateikt, vai līdzekļus “Pāvilostas” iemītniekiem dos. Visur ir jautājuma zīmes.” Finanšu ministrija joprojām paliekot pie sava – finansējums nav jādod, Labklājības ministrija raustot plecus, bet Latvijas Pašvaldību savienība arī oficiālajā atbildes vēstulē norādījusi – nauda būtu jāpiešķir. “Ministru kabineta noteikumos nav rakstīts, ka pakalpojumu nedrīkst pirkt no nevalstiskās organizācijas,” paskaidro A.Bēta.

Jebkurā gadījumā, ja arī līdzekļus piešķirs, tas, visticamāk, notiks nākamgad, viņa prognozē. “Un tad jau tas būs novada kompetencē, es no spēles būšu izstājusies,” uz administratīvās reformas sekām norāda Sociālās aprūpes nodaļas vadītāja.

Ilze Šķietniece,
“Kurzemes Vārds”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli