Otrdiena, 22. jūnijs Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Jaunie deputāti meklē, ar ko draudzēties

Jaunie deputāti meklē, ar ko draudzēties
09.06.2009 13:02

Atslēgvārdi

Par to, kas Novada domē strādās pozīcijā, kas opozīcijā, īstas skaidrības nav piecos novados.

Pāvilostas, Vaiņodes un Nīcas novadā savukārt pārliecinoši uzvarējuši saraksti, kuru pirmie numuri ir pašreizējie pašvaldību vadītāji.

Aizputē kaislības sitot augstu vilni

Īstas kaislības dienu pēc domju sastāva paziņošanas augstu vilni sita Aizputes novadā. Tur mazākumā palikusī Tautas partija it kā meklējot sev kompanjonus citu mazākumā esošo sarakstu vidū, lai veidotu spēcīgu opozīciju Zaļo un zemnieku savienībai, rāda neoficiāla informācija. Tādējādi par pilsētas galvu atkārtoti varētu tikt iecelts Juris Grasmanis.

ZZS Aizputes Novada domē iekarojusi septiņus krēslus. Apvienojoties “Jaunais laiks”, Tautas partija un LSDSP iegūtu astoņas balsis. Tautpartijietis Linards Tiļugs apgalvo, ka paši nevienam piedāvājumus neizsaka: “Ņemot vērā rezultātus, mēs varētu gaidīt piedāvājumus no uzvarētājiem.” Taču, kad zvanījis, lai apsveiktu zaļzemnieku līderi Aivaru Šili, nekādi piedāvājumi neesot izskanējuši. L. Tiļugs arī norādīja, ka neizprot, kādēļ šajā smagajā laikā būtu nepieciešams veidot pozīciju un opozīciju. “Svarīgi iemācīties, ka novads ir vienots veselums,” viņš sacīja.

ZZS līderis A. Šilis pagaidām nekādus komentārus nevarot sniegt. “Nav ko trakot, vēl laika līdz 1. jūlijam daudz,” viņš sacīja. Līdzīgi izteicās arī “Jaunā laika” novada priekšsēdētāja amata kandidāts Artis Čanders. Pagaidām neesot nekādas skaidrības.

Ja kopēju valodu tomēr atrastu Tautas partija ar “Jauno laiku”, izšķirošā balss būtu vienīgajam LSDSP pārstāvim domē Gundaram Sisenim. “To jāvārdu vēl nevienam neesmu teicis,” viņš neslēpa. Pārējiem domē iekļuvušajiem viņš jau izteicis priekšlikumu – nākt kopā vēl pirms 1. jūlija, kad noteikti jānotiek pirmajai domes sēdei, jālemj, ko katrs var piedāvāt. “Vispirms ir jāvienojas par prioritātēm novadā, nevis jādala krēsli,” uzskata G. Sisenis.

Grobiņā fiksē pārkāpumus

Līdzīga situācija ir Grobiņas novadā. Tur uzvarētājiem – “Centriskajai partijai Latvijas Zemnieku savienība” – ir tikai sešas no 15 vietām domē. Līdz ar to vairākumam pietrūkst vismaz divas balsis. Tik krēslus ieguvuši divi saraksti – “Jaunais laiks” un “TB”/LNNK. Taču šos spēkus pie sevis var pārvilināt arī četras vietas domē ieguvušais LPP/”LC” saraksts. Piesaistot vēl arī “Sabiedrības citai politikai” vienu balsi domē, sanāktu pārliecinošs vairākums.

Tomēr neviens no abu vadošo sarakstu līderiem par saviem plāniem skaidri vēl neizsakās. “Visi ir labi cilvēki, katrs savas jomas speciālists,” Novada domes sastāvu vērtē zemnieks Aivars Priedols.

Tajā pašā laikā pašreizējais Grobiņas domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis, kurš ir LPP/”LC” saraksta līderis, pastāstīja, ka partijas pilnvarota persona, novērojot Grobiņas pagasta iecirkņa Vēlēšanu komisijas darbu izbraukumā, fiksējusi divus pārkāpumus. Psihoneiroloģiskajā pansionātā “Iļģi” vairākiem balsotājiem esot dotas rokās īstās vēlēšanu zīmes, nevis viss komplekts kopā vai arī komplekts, kura virspusē atrodas nevis pirmais, bet pareizais saraksts. Tādēļ par iecirkņa Vēlēšanu komisijas darbu izteikts protests. Pēc “Kurzemes Vārda” rīcībā esošās informācijas, runa ir par “Centrisko partiju LZS”. Tomēr J. Neimanis nenoliedza, ka domē varētu sadarboties ar A. Priedolu, vien piebilda: “Mēs esam par godīgu spēli.”

Savukārt pats apsūdzēto līderis par protesta iesniegšanu un likumpārkāpumiem “Iļģos” neko nezinot. Tomēr arī A. Priedols esot gatavs strādāt kopā ar J. Neimani un viņa cilvēkiem: “Nekad nenolaidīšos līdz līmenim “tu man, es tev”. No tā vecuma jau visi esam izauguši. Nevar visu laiku skatīties atpakaļ, daudz vērtīgāk ir iet uz priekšu.”

Čamans ar Roli kopēju valodu nerod

Lielāka skaidrība ir nākamajiem Rucavas Novada domes deputātiem. Tur vienādās pozīcijās ir divi saraksti – gan Dunikas Pagasta padomes priekšsēdētāja Anda Roļa “Vienoti novadam”, gan Rucavas pagasta vadītāja Viktora Čamana “Novada attīstībai” ieguvis četras vietas. Divas vietas ir “Centriskajai partijai LZS”, ar ko V. Čamans kopā strādā pašreizējā pašvaldībā. Taču ar to vienalga būtu par maz, lai vienkāršotu lēmumu pieņemšanu. Nepieciešama vēl vismaz viena balss. Divi krēsli Rucavas Novada domē būs “Mūsmājām”, ko domē pārstāvēs bijusī Rucavas Pagasta padomes sekretāre Sandra Roze. Viņa no darba aizgāja tieši V. Čamana dēļ, tādēļ maz ticams, ka varētu biedroties ar viņa pārstāvēto sarakstu. Vēl vienu krēslu domē ieguvis saraksts “Novadnieki”.

V. Čamans “Kurzemes Vārdam” apstiprināja, ka cer – ar LZS kopā strādās arī turpmāk. “Ar pārējiem sarunas vēl būs. Jāredz, vai kāds pats neizsaka piedāvājumus,” viņš norādīja. Ar A. Roļa “Vienoti novadam” sarunas esot notikušas jau sen, taču kļuvis skaidrs, ka kopēja valoda nav atrodama. “Viņa nostāja man ir skaidra. Viņš grib valdīt. Un, ja divi grib valdīt, tur nekas labs nevar sanākt,” atzina V. Čamans. Viņš pats vēloties būt priekšsēdētājs, jo pārējie Pagasta padomes deputāti uzskatot, ka viņam vēl vienu sasaukumu “vajadzētu vadīt”.

Neparasti nerunīgs vakar bija A. Rolis. Viņš solīja domē strādāt čakli, atbildīgi un cilvēku labā. Sarunas ar domubiedriem jau esot ievadītas. Tie domē esot pārstāvēti ar nelielu vietu skaitu.

Durbē līderiem pārāk neuzticas

Sadrumstalota būs Durbes Novada dome. Tur piecas vietas ieguvis “Durbes, Vecpils, Dunalkas vienotais saraksts”, taču līdera Sandra Bēčas nākamo deputātu vidū nav. Viņu plusiņi un mīnusiņi nobīdījuši aiz strīpas. Četras vietas būs pašreizējā novada priekšnieka Ulda Strazda sarakstam “Jaunais novads”. Pa vienai vietai ir “Vecpils saimniekam”, “Jaunajam laikam”, “Sabiedrībai citai politikai” un “Par izglītību, sociālo drošību, tradīcijām un gludiem ceļiem novadā”, no kura vieta domē tikusi tikai Andrejam Radzevičam vecākajam. Tā kā “Durbes, Vecpils, Dunalkas vienotā saraksta” otrais numurs ir Andrejs Radzevičs jaunākais, šie saraksti, visticamāk, varētu lēmumus pieņemt kopīgi.

“Īstenībā jau neviens nav ienaidnieks,” sacīja A. Radzevičs jaunākais. “Te jau nav Saeima, nav Rīgas dome. Jādomā par kopēju darbu.” Par to esot plānots runāt ar diviem sarakstiem. Otra visvairāk vietu domē ieguvušā saraksta pārstāvji ar uzvarētājiem vēl neesot mēģinājuši runāt.

U. Strazds savukārt nav pārlieku steidzīgi noskaņots. Vēl vesels mēnesis priekšā, lai izstrādātu darbības vīziju, viņš uzsvēra. Tādēļ sarunas ne ar vienu vēl nenotiekot. “Vēl izvērtēsim un domāsim,” viņš teica.

Iespējamas dažādas kombinācijas

Priekules domē, kur vadošie spēki vietas sadalījuši attiecībā 7:6, divas izšķirošās balsis pieder LPP/”LC”. Šī saraksta pārstāve Daiga Egle pieļāva vairākus turpmākās darbības variantus. No “pilsētas saraksta” jeb Tautas partijas un “TB”/LNNK apvienotā saraksta domē tikuši pārējie virdzenieki. Līdz ar to, cenšoties pārstāvēt sava pagasta intereses, varētu vienoties ar uzvarētājiem, kam ir septiņas vietas domē. Tomēr šī saraksta līdere Vija Jablonska vēl neesot zvanījusi. Savukārt ar apvienoto “Centriskās partijas LZS” un “Jaunā laika” līderi Artu Braunu D. Egle īsā sarunā spriedusi, ka kopēji varētu cīnīties par pagastu interesēm pret pilsētu.

“Centriskā partija LZS” kopā ar “Jauno laiku” esot gatavi sadarboties ar jebkuru no pārējiem spēkiem domē. “Jāuzklausa abu piedāvājumi,” sprieda A. Brauna. Pēc tam kopā ar saraksta biedriem lemšot, kā strādāt domē.

V. Jablonska apgalvoja, ka sarunas ne ar vienu vēl nav ievadītas: “Partija nav pirmā lieta, par ko cīnīties. Par cilvēkiem cīnāmies. Redakcijai gan ir informācija, ka viņa vakar uz tikšanos aicināja A. Braunu.

Ilze Šķietniece,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz