Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jebkurš ceļš ir jauns piedzīvojums. Kārlis Kazāks ar domubiedriem mūziku maina pret naktsmājām

Jebkurš ceļš ir jauns piedzīvojums. Kārlis Kazāks ar domubiedriem mūziku maina pret naktsmājām
Tāšu muižu svētdienas vakarā apmeklēja daudz "Velomūzikas" klausītāju. Liela daļa skaisto vietu atklāja pirmoreiz. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.06.2020 06:00

Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Dziesminieka Kārļa Kazāka un viņa domubiedru muzikālais ceļojums “Velomūzika” šovasar min pedāļus pa Kurzemes ceļiem. Kandavas, Zirņu, Kazdangas un Medzes pagastā, Pāvilostā un Sārnatē nedēļas garumā viņi mūziku maina pret naktsmājām un dāvina klausītājiem. “Vārds “piedzīvojums” visprecīzāk raksturo visu kopumu,” atklāj K. Kazāks.

“Labdien, gribu ēst!”

Viena no koncertu vietām – Tāšu muiža, kur uzstāšanās palaimējusies pēdējā saulainajā dienā pirms solītās lietainās nedēļas. “Tā vienkārši sanāca. Kā – Kazāku nevaram uzņemt? Ja mums vieta ir viņus izguldīt, tad varam atļauties,” “Kurzemes Vārdam” pastāsta Juris Zviedrāns. Viņš bijis uz vairākiem dziesminieka koncertiem, kurus uzskata par izciliem. Tāšu muiža vienmēr atvērta šādiem pasākumiem, tikai laiks šobrīd tāds dīvains. “Cilvēku ļoti daudz, lai gan cerējām, ka tik daudz neatbrauks. Ir tādi, kas jau bijuši Tāšu muižā, ir tie, kuri parasti apmeklē šos pasākumus. Protams, arī tie, kuriem Kārlis ir magnēts, jo mūzika ir fascinējoša,” saka saimnieks.

Pirms deviņiem gadiem Kārlis ar draugiem izdomājuši, ka vajag pabraukāties. “Kā mēs tā brauksim – paņemam līdzi mūzikas instrumentus?” klausītājiem “Velomūzikas” pirmsākumus atklāja dziesminieks. Viņa ģitāra nobraukusi pa Latviju 4700 kilometrus. “Pirmajā gadā kādi 500 kilometri nobraukti. Forši izdevās, nu arī pietiks. Taču pienāca Ziemassvētki, sākām atcerēties, kas vasarā bijis. Tad izbrauksim vēl vienu gadu,” stāsta Kārlis, un tā viņi brauc joprojām. Sākumā vairāk novērtējuši skaisto dabu, bet tagad īpaša šķiet pati kopā būšana.

Kārļa dzimtā puse ir Kārķi – starp Valku un Rūjienu. Ziemeļvidzemes cilvēki esot ļoti atturīgi. Mamma gan nāk no Vandzenes, un bērnībā Kārlim tie mammas radi nepatika, jo pārāk tieši. Viņš secinājis, ka, ienākot Kurzemes sētā, neesot jāstāsta, kas esi, no kurienes nāc un kāpēc. Vajag teikt – labdien, es gribu ēst! Jo kurzemnieki visu acīs pasakot uzreiz. Tas, cik mēs Latvijā esam dažādi, esot pats brīnišķīgākais, ko piedzīvot šādos braucienos, viņš uzskata.

Mierīgi, klusi, prātīgi

Sakot paldies atsaucīgajiem Tāšu muižas saimniekiem, Kārlis aicina pacelt roku visiem, kuri pirmo reizi iegriezušies muižā. To dara lielākā daļa klātesošo.

“Mēs neesam kurzemnieki,” no aprunāšanās ar “Kurzemes Vārdu” pēc koncerta mēģina izsprukt Laila, Kristiāna un Ketija. Kurā novadā tad ir tik kautrīgi ļaudis, kas domā, lai labāk kāds cits ar presi parunā? “Kā jau Kārlis teica – Ziemeļvidzemē,” atzīstas Laila. Viņas ir no Smiltenes, braucot uz “Velomūziku” katru gadu. “Pagājušajā gadā bijām Latgalē. Izdomājam paši, ka kaut kur brauksim, un braucam. Tāšu muižā esam pirmo reizi, ļoti skaista vietiņa,” priecājas ceļotājas.

“Muižu taisām pa drusciņai, neskrienam,” par īpašuma atjaunošanas jaunumiem stāsta J. Zviedrāns. “Šogad uztaisīti celiņi jeb pēdējā, trešā kārta. Pagājušajā un aizpagājušajā gadā sākām. Mums ir pirmā puķu dobe ar dekoratīvajām maliņām. Sevi cienošām puķu dobēm kādreiz tādas bija. Restaurējam logus, domājam, ka līdz rudenim ieliksim. Bijām atdevuši to darīt Rīgā, bet tur nomarinēja un vēl nevarējām dabūt atpakaļ. Nu esam dabūjuši un darām paši. Nav, kas taisa, visi ir ļoti aizņemti. Citādi – nekādas vainas. Saule spīd, šogad drusku vairāk lietus nekā iepriekšējās vasarās.”

Cilvēki braukuši apskatīt Tāšu muižu arī ārkārtējās situācijas laikā. “Pie mums jau ierodas nevis vienkāršie ceļotāji, bet cilvēki, kuriem interesē konkrētas lietas. Bija igauņi, bija vācieši,” saka saimnieks. Šeit uzņemt tūristus esot vaļasprieks. Cik ierodas, par tiem prieks.

Klausītāju vidū arī Tāšu muižas kaimiņi tepat no ezera otra krasta – “Maztāšiem” – mākslinieki Iveta un Reinis Kuncīši. “Zinājām, uz ko nākam. Koncertu pieved gandrīz sētā,” atzīmē Reinis. Iveta saka, ka koncerts brīnišķīgs: “Mierīgi, klusi, prātīgi, man likās ļoti garīgi.” Par K. Kazāka faniem viņi gluži sevi nesauc, taču esot bijuši viņa koncertā Sabilē pirms pāris gadiem.

Zemenes dāvanā

K. Kazāks no klausītājiem neslēpj, ka karstais laiks un grants celiņi, arī divriteņu stumšana pa rudzu laukiem nogurdina. Tomēr iespaidi Kurzemē kolosāli, viņš apliecina “Kurzemes Vārdam”: “Pagaidām maršruts neliek vilties. Tāda milzīga sirsnība, īpaši naktsmājās, man patiesībā negaidīti. Daudz ļaužu, ar visu to, ka es centos tā baigi nepopularizēt šogad braucienu, lai nesataisa kaut kādas nepareizības. Kurzeme pati… šodien vien no Valtaiķu puses pa mazajiem celiņiem uz Durbi, caur Vecpili. Tik skaistas vietas!” Bez tieša uzdevuma nekad neiebrauktu šajos nostūros. Pagaidām šis esot brīnišķīgs piedzīvojums un gan jau būs tāds līdz galam, domā Kārlis.

Tie, kas ir dzirdējuši par “Velomūzikas” notikumu, labprāt piesakoties dot naktsmājas. “Tad, kad mēs tikai sākām, Kurzeme bija grūtākā naktsmāju vieta,” atklāj K. Kazāks. “Cilvēki nezināja, kas tas ir, un tad kurzemnieks ir tāds… ne jau aizdomīgs, bet, nu, “priekš kam?”” Bijis liels pārsteigums, kad pēc aicinājuma publicēšanas sociālajos tīklos uzreiz bijušas sarunātas visas vajadzīgās naktsmājas. Bijis pat vairāk piedāvājumu, nekā nepieciešams, nācies atteikt, ka jau ir atrasta vieta tepat netālu vai arī nevar piedāvājumu iekļaut konkrētajā maršrutā.

“Laika apstākļu ziņā šis ir vislabākais vakars, jo drusku vēsāks ir,” par muzicēšanu Tāšu muižā saka dziesminieks. “Vakar “Grigaļos” Kazdangā spēlējām, sāka līt. Saimnieki kopā ar viesiem paceļ netālu esošo telti, uzliek virsū. Mēs turpinām spēlēt, cilvēki zem lietussargiem klausās. Vietās, kur ir iespēja iemukt iekšā, mūkam iekšā. Reti mums trāpījies lietus, esam lutināti. Kopā ap septiņdesmit dienām muzicēts, bet lietus no tām traucējis kādās piecās.”

“Velomūzikā” viņa ceļabiedri mainās, jo visi jau nevarot dabūt konkrēto nedēļu brīvu. “Kāds uzmuzicē pāris dienas, pēc tam pievienojas kāds cits. Pašiem arī interesanti – citādi skan, kaut kas mainās,” viņš piebilst. “Velomūzikā” dzied arī Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova. “Kārļa dēļ es iemācījos spēlēt ukuleli,” viņa saka. Pateicoties Karīnai, repertuārā ir arī tautas dziesmas no Liepājas puses.

Kur vēl ir neiepazīti Latvijas stūrīši, kurp doties citus gadus? Tādi esot tepat, jebkurš blakus celiņš. “Jebkurš jauns ceļš ir cits piedzīvojums. To ir grūti aptvert, bet, ar riteni braucot, tu esi tik ļoti klāt. Atceries tās vietas kā tādu sapni un zini, ka, braucot pa blakus ceļu, būtu citi cilvēki un pārsteigumi. Šodien Vecpils veikaliņā iegājām, nopirkām ūdeni. Pārdevēja, neko nesakot, uzdāvina zemenes. Un tad mēs ejam nodziedāt dziesmu. Tie ir mirkļi, kas braucienu padara krāšņu,” saka Kārlis.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz