Ceturtdiena, 24. septembris Agris, Agrita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kā “Eiropas rallijs” caurripoja Liepājas lauku sētām

Kā “Eiropas rallijs” caurripoja Liepājas lauku sētām
21.07.2006 20:36

0

Šogad Latvijā pirmoreiz valsts vēsturē risinās Eiropas jaunatnes lauku organizāciju rīkotais salidojums “Eiropas rallijs – 2006”, kurā piedalās 120 jauno censoņu no 16 valstīm. Šonedēļ “Eiropas rallijs” bija ieripojis arī Liepājas rajona lauku sētās un saimniecībās.


Motivē izvēlēties laukus

Par to, lai tas varētu notikt, izmantojot savu atsaucīgo sponsoru atbalstu, bija parūpējusies biedrības “Liepājas lauksaimnieku apvienība” valde, kā arī Krotes Mazpulcēnu organizācija, ko vada Ilga Zvirbule, kas ir arī Latvijas Mazpulcēnu organizāciju padomes locekle. Viņa pastāstīja “Kurzemes Vārdam”, ka astoņas dienas ilgā Eiropas jaunatnes salidojuma uzdevums ir pievērst jauno cilvēku uzmanību lauksaimniecībai un uzņēmējdarbībai laukos, kā arī centienos meklēt vēl nebijušus risinājumus motivācijai dzīvot un strādāt lauku apvidos. Pasākuma organizētāji ir Jauno zemnieku klubs un allaž atsaucīgie un izdarīgie mazpulcēni.
Par salidojuma bāzēšanās vietu bija izraudzīta Saldus rajona Druva, kur risinājās kaismīgas diskusijas, sesijas un ģenerālās asamblejas, kā arī citi saistoši sarīkojumi, kuru mērķis pēc iespējas plašāk iepazīstināt ciemiņus ne tikai ar lauksaimniecisko ražošanu, bet arī mūsu valsts vēsturi un kultūru, paradumiem un tradīcijām. Par to, ka lietā tika liktas visas iespējas, liecina fakts, ka Druvā īsi pirms šķiršanās tika izspēlēta arī Jāņu svinēšana, kas daudziem rallistiem palikšot neizdzēšamā atmiņa. Tieši no Druvas salidojuma dalībnieki devās uz kaimiņrajoniem, lai saistībā ar projektu “Kontrastu pērles” apmeklētu un pamatīgi iepazītu zemnieku saimniecības.

Divas saimniecības, kas darbojas blakus

Mūsu pusē saimniecības izraudzīties un kontaktus ar tām nodibināt palīdzēja Lauksaimnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ārija Jerumane. Viņa pastāstīja, ka jaunie cilvēki viesmīlīgi uzņemti Rucavas pagastā, kur apskatījuši Saieta namu, skolu un tikušies ar Nidas purva kūdras ieguvējiem un pārstrādātājiem. Pēc tam “Eiropas rallija” dalībnieki devās uz Nīcas pagastu, kur iepazinās ar agro dārzeņu audzētāju Irēnas un Mārtiņa Krētaiņu saliedēto ģimeni un darbību. Viņu uzņēmējdarbība ir neparasta ar to, ka blakus pastāv un attīstās divas zemnieku saimniecības, viena no tām pieder Mārtiņam un viņa mātei, bet otrā – tikai Mārtiņa ģimenei.
Saimnieks pēc profesijas ir galdnieks, tādēļ plēves siltumnīcu celtniecībai viņam nav jāmeklē lietpratēji. Saimniecībā izvirzīts mērķis paplašināt segto platību apjomu līdz pushektāram, lai tur galvenokārt audzētu agros gurķus un tomātus. Tomēr pirms diviem gadiem atgadījās nenovēršama nelaime. Vētra, kas plosījās mūspusē, Jūrmalciema apkārtnē bija ļoti spēcīga un vārda vistiešākajā nozīmē tā noslaucīja Krētaiņu siltumnīcas no zemes virsmas. Nācās atkal sākt visu no nulles. Turklāt līdz pat šai dienai zemnieks par stihijas nodarītajiem zaudējumiem nav saņēmis nekādas kompensācijas.

Vai dzīvojam divās Eiropās?

Jāteic, ka dzirdētais ļoti izbrīnīja salidojuma dalībniekus, jo zemēs, no kurienes viņi ieradušies, tā nenotiekot. Par to, ka valsts sniedz palīdzību dabas postījumu piemeklētajiem lauksaimniekiem, pastāstīja Slovēnijas pārstāve. Arī jauna lauksaimniece no Austrijas teica, ka pie viņiem ir nodibināti reģionālie fondi, kas sniedz nepieciešamo atbalstu nelaimē nonākušajiem. Šis gadījums kārtējo reizi tikai apliecināja, ka šobrīd vēl dzīvojam it kā divās Eiropās. Ārija Jerumane gan pastāstīja, ka Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomē un Zemkopības ministrijā notiek diskusijas par apdrošināšanas fonda dibināšanu lauksaimniekiem, diemžēl pagaidām tālāk par runāšanu nav tikts.
Jāteic, ka par Irēnas un Mārtiņa darbošanos ciemiņi izrādīja neviltotu interesi. Viņi centās izdibināt pilnīgi visu. Gan to, kādas minerālvielas saimnieki pielieto dārzeņu audzēšanai, kā tiek galā ar kaitēkļiem, kur lauksaimnieki nogādā izaudzēto produkciju un kādas ir tirgus cenas. Tikai tad, kad viss bija smalki izzināts, rallisti teica ardievas saimniekiem un brauca tālāk. Kā pastāstīja Ārija Jerumane, aizvakar Eiropas valstu jaunie zemnieki apmeklējuši arī Pētertirgu, kur vērtējuši un salīdzinājuši vietējo produkciju ar ievedumu no ārvalstīm, bet pēc tam devušies uz kokaudzēšanas saimniecību “Īve” Grobiņas pagastā, kā arī Ārijai un Jānim Jerumaņiem piederošajiem “Jaunsanderiem” Durbes novadā.

Rallijā dosies arī mūsējie

Savukārt Indra Zvirbule pastāstīja, ka vairākus salidojuma dalībniekus savās saimniecībās šonedēļ uzņēmuši Bunkas pagasta zemnieku saimniecības “Remesi” īpašnieki Izabella un Romvalds Astrauski, kā arī Vizma un Andrejs Silenieki Lažas pagastā un bioloģisko zemkopju Jansonu ģimene Aizputes pagasta “Kūdrājos”. Jauno cilvēku interese esot saprotama, jo apmēram pusei no viņiem dažādās valstīs pieder savas zemnieku saimniecības, bet citi ir iesaistījušies vecāku izvērstajā uzņēmējdarbībā. Puse no salidojuma dalībniekiem esot beigusi kādu lauksaimnieciska profila mācību iestādi un daudzi no viņiem piedaloties Eiropas Savienības atbalstītajā programmā, kur līdzekļi tiek atvēlēti tieši jaunu zemnieku saimniecību dibināšanai.
Ārija Jerumane zināja teikt, ka “Eiropas rallijam” nākamgad paredzēts turpinājums un, liekot lietā šogad nodibinātos kontaktus, arī mūsu puses jaunie lauksaimnieki varēs doties pavērot, kā strādā viņu vienaudži citās Eiropas valstīs.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz