Svētdiena, 5. aprīlis Vidaga, Aivija, Vija

Kad zobrati prātā griežas

Kad zobrati prātā griežas
Foto: Egons Zīverts
19.07.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Ceturtajā Latvijas Lauku kopienu parlamentā kopā sanāca vairāk nekā 200 dalībnieki, prezentējot pieredzes stāstus, kas atspoguļo jauno lauku paradigmu. Parlamenta dalībnieki apsprieda konkrētas rīcības, kas īstenojamas tuvāko divu gadu laikā, lai veicinātu mūsdienīgu un ilgtspējīgu attīstību Latvijas lauku un mazpilsētu kopienās.

Latvijas Lauku foruma izpilddirektore Anita Seļicka skaidro jaunās lauku paradigmas būtību: ”Tā nozīmē – akceptēt, nevis noliegt ilgstoši esošus izaicinājumus, piemēram, lauku iztukšošanos, ierobežotu darbavietu un publisko pakalpojumu pieejamību. Apzinoties šodienas situāciju, jāveic rīcības, kas izmantotu teritorijā esošos cilvēkresursus, zināšanas, prasmes, infrastruktūru un citus resursus, kā arī nepieciešamības gadījumā izmantojot jaunās tehnoloģijas un zināšanas.” 

Lai arī Kurzeme bija vismazāk pārstāvētais novads, pulcējot ap 30 dalībniekus, tomēr ikkatrs sniedza būtisku ieguldījumu kopējā norisē – kurzemnieki vadīja vairākas darba grupas, bija stāstnieku lomā un dalījās savā pieredzes stāstā, pauda viedokļus un piedalījās rekomendāciju izstrādē.

Latvijas Lauku kopienu parlamentā dalīties ar savu pieredzes stāstu bija aicināta arī biedrība ”Ziemupīte”. Daiga Kadeģe stāstīja par drosmīgām un iedvesmas pilnām lietām, vietām un procesiem – kultūrvides veidošanu Ziemupē.

Biedrības pārstāve Daina Vanaga atklāj, ka kopā ar kolēģi ir ieguvušas iedvesmu un jaunus kontaktus: ”Un zobratus prātā, kas griežas un liek spriest, analizēt, motivēt iesaistīties, veicināt procesus un būt daļai no tās sistēmas, kas mums ir apkārt. Pat ja man pašai ir bijis mirklis, kad šķiet, ko es kā indivīds varu ietekmēt, tad tagad ir pārliecība, ka varu krietni vairāk nekā mums šķiet.” Tikšanās rezultātā ir idejas vairākiem jauniem projektiem un notikumiem, ko tuvākā gada laikā plānots realizēt. ”Šāda veida pasākumi ļoti rosina paskatīties uz savu vidi no malas, kā arī domāt ārpus kastes. Lai arī mēs esam tik dažādi, darbojamies dažādās vidēs, mēs saskaramies ar diezgan līdzīgiem izaicinājumiem. Laukiem būt! Galvenais ir darīt”.

Savukārt Cīravas tūrisma informācijas punkta un senlietu krātuves vadītāja Sarmīte Braša Latvijas Lauku kopienu parlamentā piedalījās darba stacijā ”Jaunienācēji laukos”: ”Dalība šajā darba grupā veicināja izpratni par ienācēju iedzīvošanos laukos – gan par problēmām, ar kurām viņiem nākas sastapties, gan par iespējām, kuras paveras vietējiem, ar ienācējiem sadarbojoties.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19.jūlija numurā.

#kvards-20190719-04#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli