Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Kalvenē jaunas augstkalnu iemītnieces

Kalvenē jaunas augstkalnu iemītnieces
15.03.2010 07:03

Atslēgvārdi

Kalvenes zoodārza dzīvnieku ekspozīciju papildinājis lamu un kamieļu radinieču gvanaku pāris.

Divgadīgās gvanakas, kas Latvijā ieradušās no Igaunijas zoodārza, ir neradniecisks pāris un Kalvenē, Rīgas zoodārza filiālē “Cīruļi”, tiem paredzēts vairoties, stāsta filiāles pārvaldnieks Arnis Bergmanis. Ja gvanakām šeit patiks un mazuļi dzims, tie dosies pasaulē – uz citiem zoodārziem.

Pagaidām dzīvnieki uzturas aplokā pie “Cīruļu” kūts un dzīvi interesējas gan par apmeklētājiem, gan par lamu Pumpuru, kas mīt blakus.

Gvanakas savvaļā apdzīvo Dienvidamerikas Andu augstkalnu pļavas, kur klimats ir ļoti skarbs, tādēļ arī Latvijas ziemā šie aukstumizturīgie dzīvnieki pastaigājas pa aploku un demonstrē biezo, silto vilnu, skaidrots www.rigazoo.lv.

Gvanakas ir lamu un alpaku mežonīgākās savvaļas priekšteces. Tās spēj attīstīt ātrumu līdz pat 60 kilometriem stundā, arī labi peld. Sakaitinātas tās var sākt spļaudīties, vēsta www.wikipedia.org. To asinīs esot četrkārt vairāk sarkano asinsķermenīšu nekā cilvēkam – tas tāpēc, ka šiem dzīvniekiem jāizdzīvo augstu kalnos, kur mazāk skābekļa. Bolīvieši mēdzot no to biezās kakla ādas darināt apavus. Gvanakām ir arī ļoti mīksta un silta vilna.

Dina Belta,
“Kurzemes Vārds”
 

Gvanaka (no labās) sarunājas ar lamu Kalvenes zoodārzā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli