Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Kalvenes zoodārzā pamodusies lāču ģimene; šorīt piedzimis lamas mazulis

Kalvenes zoodārzā pamodusies lāču ģimene; šorīt piedzimis lamas mazulis
11.03.2010 13:03

Atslēgvārdi

Šorīt Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē “Cīruļi” Aizputes novada Kalvenes pagastā piedzimis lamas mazulis, bet pagājušās nedēļas beigās no ziemas miega pamodušies lāči, aģentūru LETA informēja “Cīruļu” pārvaldnieks Arnis Bergmanis.

Lāču ģimene – Toms, Tīna un viņu atvases Ācis un Āce – pēc gandrīz trīs mēnešus ilga ziemas miega sākuši mosties pagājušās nedēļas nogalē, bet šonedēļ jau jūtoties pavisam moži. “Nemaz nevar pateikt, ka viņi trīs mēnešus neko nav ēduši,” pastāstīja Bergmanis.

Ziemas miegā lāči bija devušies decembra vidū, un tik ciešs un nepārtraukts miegs viņiem nav bijis kopš 1998.gada, atklāja Bergmanis.

Tiesa, janvārī Toms un Tīna uz īsu brītiņu bija izlīduši no migas, bet viņu atvases gulējušas nepārtraukti visu šo laiku.

Bergmanis gan neizslēdz varbūtību, ka lāči vēl uz kādu laiku varētu aiziet pasnaust.

Šorīt zoodārzā bijis arī kāds ļoti priecīgs notikums – lamai Lamelīnai piedzimis mazulis, kurš esot tik līdzīgs savam tētim Pumpuram, ka, visticamāk, tiks nosaukts par Pumpuru Junioru, pastāstīja Bergmanis. Tagad “Cīruļu” saimē ir jau piecas lamas.

Kalvenes zoodārzā mīt lāči, lūši, vilki, tiņi, kiangi, lamas, kamielis, staltbriedis, zilās govis, aitas, mājas kazas, mežacūkas, āpši, jenotsuņi, vāveres un citi iemītnieki.

LETA

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli