Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Katrai savs raksturs

Katrai savs raksturs
Foto: Ģirts Gertsons
08.03.2019 07:02

"Kurzemes Vārds"

Dārzniecībā “Grobiņas ziedi” vakar valdīja liela rosība. Kāda kundze nespēja vien izvēlēties, kuras no skaistajām prīmulām īsti ņemt, kamēr dziļāk telpās kungs uzmanīgi pētīja floristu veidotās ziedu kompozīcijas. “Pieprasījums liels, šobrīd mūsu plaukti ir gandrīz vai tukši. Daļa aizvesta uz Rīgu vai tirdzniecības vietām Liepājā, tulpes nogrieztas un saliktas ledusskapī,” stāsta “Grobiņas ziedu” īpašnieks Jevgeņijs Rudenko.

“Šodien cilvēku tiešām daudz. Vispieprasītākās nepārprotami ir tulpes, lai gan podiņus arī labi pērk. Pēc marta trakuma nākamais klientu pieplūdums noteikti jāgaida Lieldienās un Mātes dienā,” stāsta “Grobiņas zieda” pārdošanas speciāliste Sarmīte Pērkone. Liepājā un Grobiņā viņu ražotos ziedus var nopirkt septiņos tirdzniecības punktos, daudzi brauc iepirkties tieši uz dārzniecību, kur cenas, protams, mazliet zemākas. “Tūlīt būs arī prīmulas, tad pamātītes jeb atraitnītes. Rozes gan cilvēki pērk visu cauru gadu – pie tā arī pieturamies,” skaidro J. Rudenko.

Laika gaitā Jevgeņijs puķes iepazinis pavisam labi. Katrai no tām esot savs raksturs, līdzīgi kā dāmām. “Ja puķei nepievērš pietiekami daudz uzmanības, tad jebkura spītējas pretī,” smaida J. Rudenko.

“Grobiņas ziedu” pirmsākumi meklējami krietni senā pagātnē: “60. gados, padomju laikos, šeit uzcēla dārzniecību un audzēja puķes. Tolaik tā saucās par starpkolhozu savienību, tagad, protams, nosaukums mainīts, bet darbības sfēra palikusi tā pati.” Lai arī J. Rudenko savulaik izglītojies un strādājis kā radioinženieris, dzīvē viss iegrozījies tā, ka tagad teju visa ģimene saistīta ar ziedu audzēšanu. Jevgeņija dēls izmācījies par agronomu, bet meita ir ainavu arhitekte. Pašā darba dunā satiekam “Grobiņas ziedā” arī īpašnieka sievu Intu Rudenko, kas starp ziedu rindām steidzas ar plastmasas vanniņu rokā: “Vispār es esmu grāmatvede,” viņa smaidot saka, “bet tad, kad darba ir tik daudz kā šobrīd, daru visu, kas vajadzīgs. Klientu mums ir daudz, ir regulārie, ir tādi, kad pirmo reizi iegriežas, visādi. Darbs ir smags, toties acīm prieks!”

Dārzniecībā strādā aptuveni 30 darbinieki, ieskaitot tirdzniecības vietu darbiniekus. “Mēs esam kupls un augošs kolektīvs,” lepojas īpašnieks.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 8. marta numurā.

#kvards-20190308-04#

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli