Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kāzas svinēs septītā gada septītā mēneša septītajā datumā

Kāzas svinēs septītā gada septītā mēneša septītajā datumā
06.07.2007 18:17

0

Šo dienu – 07.07.07. – savām kāzām izvēlējušies ļoti daudzi pāri visā pasaulē. Rekords šai ziņā šogad arī Grobiņā – pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā svinīgā ceremonijā tiks noslēgtas piecas laulības. Jaunlaulāto godā tiks arī Vineta Ukstiņa un Pāvels Popovs. Vineta un Pāvels apgalvo, ka speciāli uz septiņniekiem pilno datumu nav tēmējuši. Aizgājuši pieteikties laulību reģistrācijai, un tas viņiem piedāvāts. “Mums priekšā uz šo datumu bija tikai vēl viens pāris,” izdzirdot, ka pavisam šajā dienā Grobiņā tiks dibinātas piecas ģimenes, izbrīnīts bijis Pāvels. Vineta atceras, ka tas bijis 4.jūnijā un pieteikties varēts līdz 6.jūnijam.

Sākas kā dienesta romāns

Kopā abi esot aptuveni trīs gadus. Jautāta par iepazīšanos, Vineta iesmējās: “Varētu teikt, ka tas bija dienesta romāns.” Tomēr sīkākās detaļās ne viņa, ne Pāvels neiedziļinās.

Par to, ka vajadzētu attiecības noformēt oficiāli, domājuši jau pērn. Bet nolēmuši vēl nogaidīt, jo tad meita Estere vēl bijusi pārāk maza. “Cik tad ilgi atliks, bērns paaugsies, sāks skolā iet, vajag, lai viss būtu oficiāli nokārtots. Vienu brīdi jau bija mode neprecēties, dzīvot kopā tāpat. Tagad atkal sāk precēties,” tendenci pamanījis Pāvels. Viņš piekrīt, ka daudziem tas ir vairāk statusa un turības apliecinājums. Kāzas pilī, ar simtiem viesu, smalkām kleitām, limuzīnu – tas nav tas, par ko sapņo Vineta un Pāvels. Citi atkal ieslīgst otrā galējībā – uz reģistrāciju ierodas vēl tikai vedēji, svinības notiek mājās, ļoti šaurā lokā. Vineta nosmīnēja: “Radi nesaprastu. Tā jau saka – satiekas bērēs un kāzās.”

Vinetai kāzu dienā būs kleita šampanieša putu krāsā. “Lai nav tā, kā visiem,” viņa uzsver. Ieradīšoties aptuveni 50 viesu – tuvākie radi un kolēģi. Organizatoriskie jautājumi lielas galvassāpes nav radījuši, daudz palīdzējuši vedēji. Viņiem piekodināts, lai nekādas ambrāžas latviešu tautas stilā arī nerīkojot. “Ko tur ies ākstīties,” teica Vineta. Divas dienas pirms kāzām abi apgalvoja, ka satraukuma neesot, bet gan pārliecība, ka tiek sperts pareizais solis.

Paliks savā uzvārdā

Viņi uzskata, ka pēc kāzām nekas nemainīsies, Vinetu par sievu Pāvels kolēģu lokā saucot jau tagad. “Nu, kā tad citādāk es teikšu? Draudzene ar bērnu?” viņš ironizē. Uzvārds gan palikšot katram savs. Tas tādēļ, ka bērnam dzimšanas apliecībā ierakstīts Vinetas uzvārds, un tad sanākšot, ka vecāki ir Popovi, bet meitai vienai pašai cits uzvārds. Turklāt – mazāk papīru jākārto.

Jaunā ģimene dzīvo mājīgi iekārtotā divistabu dzīvoklī un savu māju pagaidām nevēlas. Varbūt ar laiku, nebūtu slikti, abi saka. Gadu un astoņus mēnešus vecā Estere ik pa laikam ieķiķinās, mēģina izrāpties no sētiņas, kas pilna ar mīkstajām rotaļlietām. Tikusi brīvībā, viņa ar tējkaroti priecīgi šķindina pa apakštasīti. Pāvels meitai iesaka labāk ņemt savu spainīti, bet Vineta saka – nekas, šis jau neplīst.

Ikdienā viņa dzīvo pa māju ar bērnu, bet Pāvels strādā kokapstrādes uzņēmumā “Driāda Prim”. Tādēļ arī visi ikdienas mājas darbi ir Vinetas pārziņā, tomēr arī Pāvels šo to piepalīdzot. Ēst netaisot, visvairāk patīkot nodarboties ar meitas audzināšanu. Taču jau augustā Vineta atgriezīsies darbā – pirms bērna kopšanas atvaļinājuma viņa bija audzinātāja Grobiņas bērnudārzā. Estere gan vēl dārziņā neiešot – tik maziem bērniem Grobiņā grupiņas nav. Meiteni piekritusi pieskatīt omīte.

Par vēl kādu mazuli neesot domāts. Pagaidām pietiekot ar vienu.

Precas rekordliels skaits pāru

7.jūlijā Grobiņas pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā pavisam tiks noslēgtas piecas laulības. Tas ir līdz šim lielākais skaits vienā dienā, atzina Pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Selga Dreimane. Svinīgās ceremonijas notiks visas dienas garumā – ik pa stundai, sākot no pulksten 12. S.Dreimane piebilda, ka pilsētā nav savas laulību zāles, tādēļ laulību reģistrācija notiek SIA “Oms” telpās, kas pašvaldībai ir jāīrē.

Jaunie pāri esot gan no Grobiņas, gan Liepājas pilsētas un rajona. Esot tādi, kuri jāvārdu teiks pirmo reizi, un tādi, kuriem vienas laulības jau reiz bijušas, galvenokārt – jauni cilvēki.

Jūlijā Grobiņas Dzimtsarakstu nodaļā paredzētas 10 laulības. Tas ir tieši tikpat, cik pāru iepriekš sarakstījušies vidēji gada laikā.

Citās redakcijas aptaujātajās Liepājas rajona pašvaldībās tāda tendence nav vērojama. Piemēram, Priekulē reģistrēs vienas laulības, Sakas novadā, Dunikas, Gaviezes un Nīcas pagastā nebūs nevienas svinīgās ceremonijas.

Ilze Lanka,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz