Ceturtdiena, 20. februāris Smuidra, Vitauts, Smuidris

Kopā smaida biežāk

Kopā smaida biežāk
Foto: Gunita Šime
19.09.2017 07:02

"Kurzemes Vārds"

Smiekli, dzirkstošs humors un arī pa kādai aizkustinājuma asarai – tik dažādas bija emocijas Nīcas pensionāru biedrības “Ziedēt arī atvasarā” jubilejas sarīkojumā sestdien vietējā kultūras namā. Tas risinājās trijās daļās. Vispirms seniores parādīja paveikto – projekta laikā Latvijas simtgadei veltīto balto galdautu. Pēc tam tika saņemti apsveikumi dzimšanas dienā, un vēlāk jau svinības turpinājās neformālā gaisotnē.

Projekts “Baltais galdauts” īstenots ar Nīcas novada domes atbalstu. Tā šogad pavasarī izsludināja projektu konkursu, par devīzi izraugoties “Mēs savam novadam, Latvijas simtgadi gaidot”. “Tāda nevar neuzrunāt. Radās doma par balto galdautu. Tādu, kam jābūt uzklātam nevis uz kafijas galda, bet goda vietā,” sacīja biedrības vadītāja Valda Laukgale. Viņa rakstīja projektu, bet rokdarbnieču pulciņš “Vēlziedes” tamborēja.

Rakstu shēmu izstrādei, prasmju papildināšanai un galdauta izgatavošanai pašvaldība piešķīra gandrīz četrsimt eiro. “Visādi mums gāja. Tie, kas ir rakstījuši projektus, zina, ka tas nav nemaz tik viegls darbiņš,” piebilda V. Laukgale. Vajadzīgā brīdī ar padomu vienmēr bijusi gatava palīdzēt domes projektu vadītāja Dina Tapiņa. Viņa atgādināja, ka šāds konkurss notiek jau piecus gadus, un priecājās, ka seniores nav nobijušās no projekta pieteikuma, atskaišu un citu dokumentu rakstīšanas. Un rosināja arī turpmāk radīt brīnišķīgus projektus.

“Paliekam ar katru gadu jaunākas. Rociņas drusciņ trīc, bet mēs darbojamies,” pulciņa vadītāja Elvīra Cibule raksturoja darba procesu. Par projekta rakstīšanu viņa pateicās biedrības vadītājai. “Melno darbu mēs vienmēr varam darīt – gan adīt, gan tamborēt, gan šūt. Un paldies Anniņai, kas rūtiņas saskaitīja, musturus sameklēja un, ja kas nebija pareizi, lika ārdīt ārā.” Gads rokdarbniecēm vispār bijis ražīgs. To varēja novērtēt kultūras namā izvietotajā izstādē.

Balto galdautu ar skaitli “100” centrā sestdien uz svētku galda uzklāja Nīcas vidusskolas audzēkņi. “Šodienas paaudzei var likties, ka nepatīk, ka vecmodīgi. Bet mēs, trešā un pat ceturtā paaudze, atceramies, ka mūsu mammām, krustmātēm, vecmāmiņām tādi bija galdā. Tāpēc gribam parādīt jaunajai paaudzei, lai nepazaudētu paaudžu saikni,” pamatoja V. Laukgale. Tādēļ jau uzreiz bijis skaidrs, ka galdauts netiks paturēts sev, bet tiks nodots dāvanā. Par saņēmējiem simboliski izraudzīti skolas pirmklasnieki. Nu jau viņi mācās 2. klasē. No šo bērnu vidus izvēlēta arī galdauta krustmeita – tobrīd pati jaunākā skolniece skolā Anna Vecbaštika. Viņa dāvanā no “Vēlziedēm” saņēma maučus. Nīcas vidusskolas direktore Lāsma Petermane solīja, ka skola dāvanu pratīs novērtēt un klās tikai lielās svētku reizēs.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 19.septembra numurā.

#kvards-20170919-06#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli