Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Kultūras kūrētāja amats Dunalkā biedē daudzus

Kultūras kūrētāja amats Dunalkā biedē daudzus
Foto: Egons Zīverts
12.09.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Dunalkas kultūras namam atkal tiek meklēta jauna vadītāja. Pēdējā laikā Durbes kultūras dzīvē notiek nepārtrauktas pārmaiņas – iestādes tiek pārsauktas citos vārdos, arī vadītājas pēdējā gada laikā nomainījušās gan Dunalkas, gan Vecpils kultūras namos. Līdz augusta beigām abās kultūras iestādēs atkal saimniekoja Inta Dreimane, bet nu vadītājas krēsls Dunalkā ir brīvs.

“Galvenā prasība potenciālajam kandidātam ir spēja komunicēt ar Dunalkas iedzīvotājiem. Lielākoties dunalcniekiem vajadzīgs kāds grūdiens, lai viņus iesaistītu pulciņos, tādēļ šim darbiniekam jāspēj rast vienotu valodu, jānoskaidro cilvēku vēlmes un jāatrod piemērotākais piedāvājums. Laukos tas ir svarīgi, te jārunā ar katru, lai saprastu, kas vajadzīgs. Nav pat tik būtiski, vai kandidātam ir pieredze līdzīgā amatā vai nav,” ir pārliecināts Durbes novada domes priekšsēdētājs Ojārs Petrēvics.

Liels pluss būtu, ja pieteiktos vietējais cilvēks – tad, domājams, komunikācija raisītos raitāk.

Vienu brīdi Dunalkas kultūras dzīves kūrēšanā spēkus iemēģināja studente Sanija Derkēvica, kura darba gaitas kā Dunalkas kultūras nama vadītāja uzsāka 1. aprīlī un turpināja līdz 1. jūlijam.

Tomēr kultūras dzīvē nekāda attīstība nenotika, un pašvaldība lēma līgumu nepagarināt, norādot, ka jaunā speciāliste nespēja sastrādāties ar vietējiem iedzīvotājiem. “Iespējams, traucēja tieši tas, ka meitene bija no cita novada, nepazina vietējos,” piebilst priekšsēdētājs.

Viņš pats gan uzskata, ka vislabākais variants būtu, ja I. Dreimane varētu apvienot abus amatus, taču divu kultūras namu vadība vienam cilvēkam nav pa spēkam, turklāt starp tiem ir 20 kilometrus garš ceļš.

“Es to saprotu, pasākumi notiek gandrīz katru nedēļas nogali, pulciņi darba dienās un pēcpusdienās – sanāk, ka brīvdienu nav vispār. Tāpēc meklējam jaunu kultūras dzīves vadītāju, kurai, līdzīgi kā I. Dreimanei, šis būtu sirds darbs,” saka O. Petrēvics.

Priekšsēdētājs norāda, ka laukos kultūras dzīve manāmi atšķiras no pilsētas kultūras dzīves: “Piemēram, “Lielajā dzintarā” notiek grupas “Līvi” koncerts, viena biļete maksā 15 eiro, ja nemaldos, un zāle ir pilna. Mēs Tadaiķos uztaisām “Līvu” koncertu bez maksas, mums aizpildīta puse zāles. Te jāizprot, ko cilvēki īsti grib, jo pašvaldības līdzekļus ir vērts ieguldīt tad, ja cilvēkiem to vajag, ja ir apmeklētība.”

I. Dreimane par kultūras nama vadītāju nostrādājusi aptuveni piecus gadus, tāpēc no savas pieredzes jaunajam vadītājam iesaka: “Laukos nevar tā vienkārši, šeit tiešām jāatrod pieeja katram. Ja to nevar, tad ir grūti. Jāuzklausa dažādi viedokļi, kā viens, tā otrs, tad jādomā, ko darīt. No kritikas nav jābaidās, tā būs jebkurā gadījumā. Kad pati sāku strādāt Dunalkā, arī man nebija viegli, biju iebraucēja, daudzus nepazinu. Tad pie manis nāca viens – uzklausīju, otrs – uzklausīju, tad atkal atnāca pirmais un sacīja – ko tu to otro klausi,” smejas pieredzējusī vadītāja.

Viņa dunalcniekus raksturo kā prasīgus cilvēkus, kas krasi atšķiras no pārējiem novadniekiem: “Šā vai tā viņiem neder.”

Vecpils kultūras centra vadītāja cer, lai ar jauno vadītāju izveidotos cieša sadarbība, jo gribētos rīkot Vecpils un Dunalkas apvienotos pasākumus, lai “ieceltu laukus saulītē”.

Par to, vai kādi kandidāti uz brīvo vakanci jau pieteikušies, I. Dreimane gan nezina, tomēr, viņasprāt, ir daudz potenciālo kandidātu. “Šogad ir likvidēta Dunalkas skola, vairāki skolotāji palika bez darba – es domāju, viņiem lieliski padotos kultūras dzīves veidošana, jācer, ka kāds pieteiksies. Zinu, ka daudzi baidās no šī amata, es varu ieteikt tikai vienu – vienkārši jāuzaudzē biezāka āda un jādara labākais, ko var izdarīt.”

O. Petrēvics piebilst, ka interese par vakanci ir, jau trīs cilvēki savu kandidatūru ir pieteikuši, konkurss noslēgsies 20.septembrī.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli