Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Mācās spēlēt cītaru

Mācās spēlēt cītaru
Foto: Sandra Aigare
15.08.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Jau vairākus mēnešus Rucavas tradīciju klubs īsteno Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) projektu “Cītarspēles apmācība Rucavā”. “Cītara ir skanīgs instruments, kas piedod īpašu krāšņumu lauku kapelas muzicēšanai. Senāk cītaras spēlēšana bija labs laika kavēklis mazās mājas ballītēs,” stāsta Rucavas tradīciju kluba vadītāja Sandra Aigare.

Īstenojot projektu, biedrība ir iegādājusies vēsturisku cītaru. Tā ir dzimtas relikvija, kas savulaik piederējusi cītaras spēlētājam, pagājušā gadsimta 60. – 70. gados populārās Popes kapelas “Vakarblāzma” vadītājam Edgaram Kauliņam. Labs sākums šīs tradīcijas atdzimšanai ir Rucavā, “Zvanītājos”, notikusī Sandras Lipskas cītarspēles meistarklase. Šī instrumenta spēli mācījās gan pieredzējušie Rucavas lauku kapelas muzikanti, gan skolas folkloras kopas “Ķocītis” vadītāja Liena Trumpika ar saviem audzēkņiem. “Kapelas muzikanti rada atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem, iemācījās mazus knifiņus, bet jaunajiem muzikantiem tā bija vesela atklāsme par šo instrumentu, kura spēli, izrādās, var apgūt tīri labi,” saka S. Aigare.

Sandra Lipska pārstāv biedrību “Skaņu māja” Krapes pagastā, kuras mērķis ir apgūt tradicionālo mūzikas instrumentu gatavošanas un spēles māku un nodot šīs prasmes citiem interesentiem. Biedrības darbs šogad novērtēts ar balvu “Laiks Ziedonim”. Rucavas muzikanti sadarbību ar biedrību turpinās.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli