Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mācīsies latvju prasmes un amatus

Mācīsies latvju prasmes un amatus
23.10.2009 07:00

Atslēgvārdi

Nākamnedēļ arī Pāvilostā, Rucavā un Otaņķos sāksies Tradicionālo prasmju skola – četras nedēļas visā Latvijā ļaudis varēs mācīties aust, dziedāt, gatavot ēdienus un apgūt citas latviešu gudrības.

Nodarbības notiks četras sestdienas – no 31. oktobra līdz 21. novembrim. Projektu īsteno Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra.

Pāvilostas skolā varēs apgūt zivju kūpināšanas gudrības, stāsta projekta kontaktpersona šajā pilsētā Irina Kurčanova. “Būs viss process no sākuma līdz beigām, līdz apēšanai,” viņa paskaidro. Interesenti varēšot ko uzzināt arī par zvejniecību un tās vēsturi Pāvilostā.

Otaņķi būs viena no divām vietām Latvijā, kur mācīs tradicionālo dziedāšanu. To darīs četras sievas no Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa – Ilga Prenclava, Maira Klāsēna, Liene Ikerte un Alvīna Šķipere, stāsta koordinatore Zenta Bērtiņa. Dienvidkurzemes tradicionālo dziedāšanu apgūt aicināti visi, nekādu priekšzināšanu nevajagot.

Savukārt Rucavā varēs mācīties adīt šā novada cimdus adīšanas meistaru Ilmas Rubenes, Aleksandras Maksakovas, Mirdzas Ārentas un Mildas Dīriņas vadībā. Darbnīcas dalībnieki tikšot sadalīti vairākās klasēs, meistarklasē varēs apgūt vissarežģītāko tehniku – kā adīt Rucavas pirkstaiņus. Arī iesācējiem būšot ko darīt. “Galvenokārt gribam parādīt, ka adīšana ir patīkama un lietderīga nodarbe, un, kas zina, tā var izvērsties arī par iespēju kaut ko nopelnīt,” piebilst Sandra Aigare, kontaktpersona Rucavā.

Kurzemē Tradicionālo prasmju skola darbosies arī Ventspilī, Alsungā, Kandavā, Talsos. Ventspils Amatu mājā būs stāstnieku skola, Alsungas etniskās kultūras centrā “Suiti” – prievīšu un lupatu segu aušanas, Kandavas zemnieku saimniecībā “Indāni” – sklandraušu cepšanas un sviesta kulšanas, Talsu jaunrades darbnīcā “Ciparnīca” – Kurzemes podniecības skola.

Šādu projektu Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra īsteno pirmoreiz. Tas tapis, lai veicinātu tradicionālo amatu un prasmju pārmantojamību un popularizētu tās. Beigu sarīkojums notiks 28. novembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur tiksies visu skolu dalībnieki.

Vairāk informācijas: www.nkmva.gov.lv.

Tradicionālo prasmju skolas:
/ Rucavā – bērnudārza “Zvaniņš” telpās, darbosies no pulksten 10 līdz 18.
/ Otaņķos – Otaņķu Kultūras namā, darbosies no pulksten 11 līdz 13.
/ Pāvilostā – dalībnieki tiksies Pāvilostas Novadpētniecības muzejā, skola darbosies no pulksten 10 līdz 14.

Dina Belta,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz