Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Mazo projektu pieteicēji bijuši aktīvi

Mazo projektu pieteicēji bijuši aktīvi
Foto: liepajniekiem.lv
06.03.2019 07:01

"Kurzemes Vārds"

Nīcas un Priekules novadu pašvaldību rīkotajos projektu konkursos bijusi pietiekami liela aktivitāte un pieteikumu iesniedzēji kopumā pieprasījuši vairāk finansējuma, nekā plānots piešķirt vietējiem mazajiem projektiem, “Kurzemes Vārds” uzzināja pašvaldībās.

“Būs projektu konkurss tiešā nozīmē, jo saņemti 13 pieteikumi,” stāsta Nīcas novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Vita Liepiņa. Šogad projektu konkursā “Mēs savam novadam” akcents bijis uz pasākumu rīkošanu un labiekārtošanas projektiem. Maksimālais līdzfinansējums vienam projektam ir 600 eiro. Samērā nelielā summa varētu aizkavēt labiekārtošanas projektu pieteikumu iesniegšanu, jo tie ir finansiāli ietilpīgāki, pieļāvusi V. Liepiņa, taču tā neesot, ir saņemti arī šādi pieteikumi. “Redzam, ka cilvēki nebaidās un dara, liek klāt savu brīvprātīgo darbu un piesaista arī citu finansējumu,” secina Attīstības nodaļas vadītāja.

Jau sākusies projektu izvērtēšana, atbildes pieteikumu iesniedzēji saņems līdz 16. martam, iespējams, būs nepieciešami papildinājumi vai precizējumi. Šogad pirmo reizi pirms projektu konkursa bija rīkotas meistarklases. V. Liepiņa jau redzot, ka projekti ir kvalitatīvāk sagatavoti, pieteicēji ņēmuši vērā ieteikumus.

Priekules novada domes projektu koordinators Guntars Jankus pastāsta, ka saņemts nedaudz mazāk projektu pieteikumu nekā pagājušajā gadā, kad bijis rekords – 23. “Kopā ir 19 pieteikumi. Iespējams, mazāk ir tāpēc, ka šogad konkursu izsludinājām agrāk,” viņš saka. Vislielākā aktivitāte bijusi NVO sadaļā, kur saņemti astoņi pieteikumi. Citus gadus bijis daudz iesniegumu par pasākumu rīkošanu bērniem un jauniešiem, bet šogad tādi esot tikai pieci.

“Projektu īstenošanai ir paredzēts ne tikai pašvaldības budžeta finansējums, bet arī pašu nauda un brīvprātīgais darbs,” stāsta projektu koordinators. Projektu pieteikumus izvērtēs martā, lai aprīlī jau varētu parakstīt līgumus par to realizēšanu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)