Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mediķu kari beigušies ar gaišu un plašu doktorātu

Mediķu kari beigušies ar gaišu un plašu doktorātu
31.08.2006 08:13

0

Atslēgvārdi

Šodien ar svinīgu lentes pārgriešanu Grobiņā oficiāli atklāj jaunizveidoto doktorātu, kas atrodas Lielā ielā 81. Tas ir tikai 200 metru tālāk par vietu, kur atradās iepriekšējā poliklīnika, par kuru gados vecākie grobiņnieki saka: “Šķiet, ka ārsti šai ēkā strādā no Otrā pasaules kara beigām.” Nu tā ir pagātne – ārsti ir tikuši pie plašiem un gaišiem kabinetiem, bet pacienti priecājas par to, ka viss ir vienkopus.


Beidzot visi kopā jaunās telpās!

 Pie jaunajām telpām Grobiņas ārsti ir tikuši pēc vairāku gadu ilgas gaidīšanas, pēc emocionālām sarunām un pat strīdiem ar pilsētas pašvaldību, risinot šo problēmu pat rajona līmenī, un dažādiem meklējumiem, kā varētu šo problēmu risināt. Bet problēma bija pavisam vienkārša – lai arī regulāri remontēta, vecā poliklīnikas ēka bija gan fiziski, gan morāli novecojusi, tajā bija šaurība un nebija nekādu ērtību, tāpēc ārsti vairs nevarēja tur sertificēt savas prakses vietas. Turklāt daļa ģimenes ārstu, ginekologs un daži speciālisti, kas brauca uz Grobiņu, bija apmetušies Lielā ielā 86, kur atradās vecā poliklīnika, bet daļa ģimenes ārstu un zobārsti – bijušajā bērnu poliklīnikā Lielā ielā 58. Jā, un vēl dakteru Ineses un Ata Aivaru ģimenes ārstu prakse, kas atrodas Celtnieku ielā 36. Ja visi citi ir pārcēlušies uz jauno doktorātu, tad dakteri Aivari paliks savās telpās, jo tajās ir ieguldīts ļoti daudz līdzekļu un tās ir lieliski piemērotas ģimenes ārstu prakses vajadzībām.

Vairāku gadu garumā domājot, kā risināt samilzušo Grobiņas poliklīnikas problēmu, variantu bija dažādi. Kā toreiz atzina domes priekšsēdētājs Jānis Neimanis, visu sarežģīja fakts, ka Grobiņā praktiski nav tik plašu brīvu telpu, kādas vajadzīgas doktorātam. Ārsti rosināja celt pilnīgi jaunu ēku, taču arī tas pašvaldībai nebija pa spēkam, jo šāda celtniecība ir ļoti dārga. Lai arī ar ēku un zemi Lielā ielā 81 bija problēmas, pašvaldība tās atrisināja un par saviem līdzekļiem šo ēku izremontēja. Ārsti gan piebilst, ka katrs savu kabinetu remontēja atbilstoši savai gaumei un vajadzībām. Noteikti jāpasaka arī tas, ka doktorāta labiekārtošanā palīdzēja arī apkārtējie pagasti – Grobiņas, Gaviezes un citi, kā arī vairākas farmaceitiskās firmas.

Kabineti gaiši un plaši

Jaunā doktorāta pirmajā stāvā izvietota reģistratūra, ginekologs un vairāki ģimenes ārstu kabineti. To kabineti ir arī otrajā stāvā. Ģimenes ārsts un doktorāta vadītājs Armands Dejus stāsta, ka jaunajā ēkā pārcēlies aptuveni pirms trīs mēnešiem. Līdzīgi arī citi ārsti – Astrīda Kalna, Edīte Uldriķe un ginekoloģe Jeļena Lobača. Mazliet ātrāk jaunajās telpās ienāca ģimenes ārste Lelde Poprocka. Vēl palicis viens pusizremontēts kabinets pirmajā stāvā – tur aptuveni ap Ziemassvētkiem plānojuši pārcelties zobu speciālisti. Zobu protezēšana gan kādu laiku vēl paliks iepriekšējā vietā bijušajā bērnu poliklīnikā. Taču, kā uzskata A.Dejus, tas ir tikai laika jautājums. Viņš parēķina, ka vecajā poliklīnikā nostrādājis precīzi 24 gadus, kad no liepājnieka kļuva par grobiņnieku, jo apprecējis šejienes meiteni. Un dakteris piebilst, ka Liepājā vairs atgriezties negribētu. “Man nepatīk cilvēku burzma,” viņš saka. “Turklāt te, Grobiņā, viss ir pieejams un nekā netrūkst, bet, ja nu kaut kas ir ļoti vajadzīgs, cik tad tālu līdz Liepājai? Toties braukšana uz Rīgu sagādā īstas zobu sāpes, jo turienes burzma man ir par daudz liels pārbaudījums.” Tieši tikpat ilgi kā A.Dejus Grobiņā strādā ģimenes ārste Astrīda Kalna, bet par diviem gadiem mazāk Edīte Uldriķe. Visvairāk Grobiņā nostrādāto gadu ir Leldei Poprockai – 1.novembrī apritēs 30. 

A.Dejus stāsta, ka ir arī doma tāpat kā agrāk uz Grobiņu atkal aicināt dažādus speciālistus, jo tagad ir piemērotas telpas, ko viņiem piedāvāt. Jau šobrīd reizi nedēļā pacientus pieņem psihiatre Linda Ķeruže, agrāk uz šejieni brauca ausu, kakla un deguna slimību speciāliste Monta Vasile, un galvenais ārsts domā, ka viņa neatteiktu šīs tradīcijas atjaunot, tāpat ir jau ievadītas sadarbības sarunas ar ķirurgu Māri Naļivaiko. Un, iespējams, piekristu arī vēl kāds cits speciālists. Iedzīvotājiem tas būtu ļoti izdevīgi, jo nebūtu jāmēro ceļš uz Liepāju. Jāpiebilst, ka Grobiņas doktorātā pie ģimenes ārstiem ir pierakstīti cilvēki no visiem tuvējiem un arī tālākiem pagastiem, pat no Liepājas.

Vajag aptieku un pašiem savu virtuvi

Šobrīd jaunajā doktorātā gan ārstiem, gan arī citiem, kas tur strādā, telpu pietiek, bet A.Dejus jau skatās uz priekšu un ir pārliecināts, ka pavisam drīz to varētu pietrūkt. “Cilvēki mums rosina iekārtot šeit arī aptieku,” viņš saka. “Un tas būtu pavisam loģiski, ar Grobiņā esošo aptieku par to jau ir runāts, un viņi ir ar mieru, turklāt cilvēkiem tas būtu ērti, ja ārsta izrakstītās zāles varētu nopirkt tepat uz vietas. Vecajiem ļaudīm ir grūti aizstaigāt līdz Grobiņas otram galam. Un mēs varētu arī aicināt pie sevis kādu masieri – darba viņam netrūktu. Arī zobu protežēšanas kabinetam ātrāk vai vēlāk telpas būs jāmeklē. Un gan jau ar laiku būs vēl idejas.” Turklāt pašiem doktorātā strādājošajiem šobrīd nav nevienas atsevišķas telpas vai pat stūrīša, kur uzvārīt tēju vai kafiju un apēst līdzpaņemtos salātiņus, sviestmaizīti vai ko citu. Mazliet privileģētākā stāvoklī ir ģimenes ārsti. Viņiem ir lieli kabineti un, piemēram, A.Dejus un E.Uldriķe tajos ir paredzējuši vietu arī nelielai virtuvītei. Reģistratore Ārija Grulle saka: “Dakteri mums laipni atvēl tur pasēdēt, bet jārēķinās, ka nevaram to darīt, ja viņiem nāk apmeklētāji vai ja viņu pašu tur nav.” Tāpēc reģistratūras un procedūru kabineta māsiņas savu kafijas tasi šobrīd tukšo reģistratūrā aiz kartīšu plauktiem, par galdiņu pārvēršot seifu. “Arī šī situācija ir jānormalizē,” saka A.Dejus, “jo cilvēkiem vajag vietu, kur normāli paēst.” Un tāpēc ir jau dzimusi doma, ka nāksies remontēt pagrabu. Telpas tur ir plašas, tikai esot kāda nelaime – mitrākā laikā no zemes sūcas ūdens. Vispirms jānovērš šī problēma. Bet tas, ka šīs telpas ar laiku doktorātam būs vajadzīgas, jau tagad ir skaidrs.

Vecajā poliklīnikā mājvieta sabiedriskajām organizācijām

Kad mediķi no bijušās poliklīnikas ir aizgājuši, tas nenozīmē, ka telpas stāvēs tukšas. Kā pastāstīja Grobiņas domes izpilddirektors Harijs Poprockis, šobrīd telpas tajā ir sadalītas divām sabiedriskām organizācijām – daudzbērnu ģimeņu biedrībai “Dzērvīte”, kas tur organizē savas tikšanās un sarīkojumus, un radošajam klubam “Efeja”. Pagaidām šīs biedrības tur arī paliks. Kā jau agrāk esam rakstījuši, juridiskā situācija ar šo namu ir diezgan sarežģīta, jo tas pieder dažādiem īpašniekiem, kas katrs dzīvo savā valstī. Tomēr, kā sacīja H.Poprockis, “mums ar viņiem ir līgums un nav nekādu problēmu”. Ēkai ir pievilkts arī gāzes pievads, un tas nozīmē, ka ar laiku tur varētu ierīkot alternatīvo apkuri, jo pašlaik kurināšana notiek ar malku. Tomēr, kā sacīja H.Poprockis, tas nebūs tik ātri, jo tam ir vajadzīgs daudz naudas. Savukārt bijušajā bērnu poliklīnikā vienā spārnā šobrīd aktīvi darbojas Latvijas Sarkanā Krusta Grobiņas komiteja.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz