Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Meklē labāko vietu piemiņas zīmei

Meklē labāko vietu piemiņas zīmei
Foto: Publicitātes
19.06.2018 06:39

"Kurzemes Vārds"

Par godu Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem, kas saistīti ar Aizputes novada teritoriju, plānots uzstādīt piemiņas zīmes. Lai izvēlētos atbilstošāko vietu, līdz 26. jūnijam iedzīvotāji aicināti nobalsot par divām izvēles iespējām vai arī ieteikt citu.

Aizputes novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Iveta Kļevcova stāsta, ka piemiņas zīmes ir izveidotas, īstenojot projektu “Atceries Lāčplēšus”. Mērķis ir apzināt Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru biogrāfijas un veikt pētniecības darbu, apkopojot informāciju, kas varētu būt vēl neapgūta. Projekta iniciators ir Jaunsardzes un informācijas centrs. “Ar Aizputes novadu ir saistīti divdesmit septiņi Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri. Šo cilvēku vārdi tiks norādīti uz divām stēlām,” atklāj I. Kļevcova, aicinot iedzīvotājus par piemērotāko to atrašanās vietu nobalsot Aizputes novada mājaslapā vai SIA “Aizputes nami”. Maija domes sēdē visi deputāti nolēma konceptuāli atbalstīt Lāčplēša Kara ordeņa stēlas atrašanās vietas apspriešanu, Aizputes novada iedzīvotājiem norādot divas adreses: Atmodas iela 15A un Skolas iela 1C. Aptaujā iedzīvotāji var izteikt viedokli arī par citu piemērotāko vietu.

Aizputes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Jankovskis piebilst, ka ir prieks, ka Aizputē būs šāda piemiņas vieta, kur godināt valsts brīvības cīnītājus: “Šī piemiņas vieta būs kā vēstures stundas atkārtojums mūsu jaunatnei un kā jauns atgādinājums un lepnums visiem iedzīvotājiem par mūsu novada divdesmit septiņiem cīnītājiem – Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem.” Priekšsēdētāja vietnieks cer, ka piemiņas vietas oficiālā atklāšana varētu notikt šī gada 11. novembrī – Lāčplēša dienā kā noslēgums ikgadējam lāpu gājienam.

Par piemiņas zīmi Lāčplēša ordeņa kavalieriem jau izlēmusi Nīcas novada dome, stēla atradīsies blakus pašvaldības ēkai.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)